Spotkanie z leśnikiem z okazji obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole było wstępem do cyklu trzech lekcji w klasach V-VI w związku z ogłoszeniem Roku 2024 ROKIEM LASÓW POLSKICH W POWIECIE BIALSKIM.
1.Kl. VI lekcja wychowawcza – 100-lecie Lasów Polskich – Las zaprasza nas.
Podczas zajęć uczniowie określali różnorodne sposoby spędzania czasu wolnego i wymieniali, czego nie wolno robić w lesie. Analizowali i wyciągali wnioski z prezentacji slajdów oraz tekstu wiersza. Zredagowali 10 zasad poprawnego zachowania się w lesie. Uzasadniali słuszność hasła, że las jest piękny o każdej porze roku. Rozwiązywali również rebusy, krzyżówki, rozsypanki literowe o tematyce leśnej oraz podpisywali rysunki przedstawiające różne gatunki drzew korzystając z kolorowego szyfru.
2.Lekcja matematyki w kl. V – Las wita nas zadaniami – 100 Lat Lasów Polskich.
Podobno świat można opisać w sposób matematyczny…
Nauka o przyrodzie daje wiele korzyści… Poszerza wiedzę o otaczającym świecie i procesach zachodzących w środowisku, pobudza ciekawość i wyobraźnię młodego człowieka, uczy obserwacji i logicznego myślenia. Tych korzyści jest jeszcze więcej jeśli młodzież szkolna uczy się przyrody rozwiązując zadania matematyczne. Treści z różnych działów matematyki ukryte w przyrodniczych zadaniach były uatrakcyjnieniem lekcji matematyki.
3.Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze w kl. VI – podczas zajęć rozwiązywane były Leśne Zadania.
Celem zajęć było kształtowanie właściwych postaw służących ochronie środowiska naturalnego, popularyzacja wielkiej roli lasów z uwzględnieniem lasu lokalnego i matematyzacja zagadnień.

E. Brodacka