Aktualne akcje:

DZIEŃ KOLOROWYCH OKULARÓW

W środę, 29 maja 2024 r. społeczność szkolna Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach świętowała „Dzień kolorowych okularów”. Z tej okazji uczniowie zaprezentowali się w różnych okularach. Akcja miała na celu integrację z kolegami i koleżankami, którzy na co dzień noszą okulary. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie klas I-III i IV-VII. Organizatorem akcji był Samorząd Uczniowski. Klasa w której największy procent uczniów przyszedł do szkoły w tym dniu w okularach otrzymała nagrodę niespodziankę. Poniżej prezentujemy wyniki akcji.

 

Klasa

Ucz. obecni

Ucz. w okularach

%

IA

 

11

10

90%

NAGRODA

IB

 

10

6

63%

II

 

11

7

63%

III

 

13

7

54%

IV

 

26

26

100%

NAGRODA

V

 

15

7

47%

VI

 

11

5

45%

VII

 

18

9

50%

 

DZIĘKUJEMY wszystkim za udział w akcji, a klasie IA i IV GRATULUJEMY nagrody!

Samorząd Uczniowski

 

ZBIÓRKA MAKULATURY

 Od 12 do 25 marca 2024 r. Samorząd Uczniowski po raz kolejny zorganizował wśród uczniów klas I-VII zbiórkę makulatury. Tegoroczna akcja świetnie wpisała się w obchody Roku Lasów Polskich w Powiecie Bialskim. W akcji wzięło udział 38 uczniów, którzy przy wsparciu nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i dziadków zebrali w sumie 1700 kg surowca wtórnego. Makulatura została oddana do skupu, gdzie zostanie ponownie wykorzystana, a to zmniejszy zapotrzebowanie na nowy papier, tym samym ograniczając liczbę wycinanych drzew.

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za włączenie się w akcję zbiórki makulatury na terenie naszej szkoły. Dzięki Wam w znacznym stopniu zmniejszyło się zapotrzebowanie na ścinanie drzew, co ma bezpośredni wpływ na ochronę lasów i różnorodność ekosystemu.

 

Samorząd Uczniowski

 

LISTA UCZESTNIKÓW ZBIÓRKI:

 1. Zuzanna Zientara kl. II. -10 kg
 2. Krzysztof Zbaracki kl. II – 10 kg
 3. Marcel Zbaracki kl V- 10 kg
 4. Julia Michalak kl. IV- 775 kg
 5. Kacper Kalinka kl. Ia- 30kg
 6. Piotr Naumiuk kl. VI- 5 kg
 7. Klara Śreniawska kl. Ia- 10kg
 8. Tobiasz Andrzejczuk kl VI- 5 kg
 9. Katarzyna Bojarska kl. VII- 5 kg
 10. Igor Pajnowski kl. IV- 5 kg
 11. Hubert Pajnowski kl. III- 5 kg
 12. Antoni Wawryszuk kl. IV – 105 kg
 13. Marcel Siekierko kl.IB- 8 kg

14. Jan Szelest kl.IV – 30 kg

15. Mikołaj Semeniuk kl. Ib- 15 kg

16. Ignacy Olszanka kl. III- 5 kg

17. Michał Pytka kl. IV- 8 kg

18. Jakub Kijuk kl. V- 250 kg

19. Weronika Grom kl. VII- 10 kg

20. Jakub Grom kl. IV- 10kg

21. Alicja Borowik kl. III- 13 kg

22. Antek Pytka kl. V-10kg

23. Aleksandra Duda kl. IV -23kg

24. Adam Duda kl. VII- 23 kg

25. Alicja Moroz kl.I a- 20 kg

26. Hanna Moroz kl. III- 20 kg

27. Nikola Jastrzębska kl. VII- 50 kg

28. Franciszek Korneluk kl. Ia- 8 kg

29. Aleksander Sobieszczuk kl. IB- 20kg

30. Szymon Sobieszczuk kl. III- 20 kg

31. Hanna Gabryś kl. III – 5kg

32. Julia Knigawka kl. V- 12 kg

33. Kinga Głowacka kl. IV- 10 kg

34. Klaudia Wysokińska kl. IV- 15 kg

35. Karolina Wysokińska kl.VI – 15kg

36. Szymon Harasimiuk kl. II – 5 kg

37. Zofia Mroczek kl. IV- 80kg

38. Łukasz Mróz kl. VII- 50kg

 

 

Podsumowanie konkursu na najciekawsze przebranie za postać kobiecą

 

8 marca 2024 r. podczas uroczystego apelu odbyło się podsumowanie konkursu organizowanego przez Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Kobiet na najciekawsze przebranie za postać kobiecą. Adresatami konkursu byli uczniowie klas I-VII Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach. 

Celem konkursu było:

 -rozwijanie kreatywności i wyobraźni,

- pogłębianie umiejętności plastycznych i manualnych.

 Przebrania oceniane były przez komisję konkursową w dwóch kategoriach wiekowych klasy I-III i IV-VI. 

Jury w składzie: Pani dyrektor K. Krawczyk, Pani wicedyrektor E. Brodacka, opiekun SU pani I. Markowska podczas oceny przebrań za postać kobiecą brało pod uwagę:

 • różnorodność zużytych materiałów,
 • wyraz artystyczny,
 • pomysłowość,
 • poprawność zrozumienia tematu.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kl. I-III

 Miejsce I

Ignacy Olszanka kl. III

Miejsce II

Alicja Borowik kl. III

Miejsce III

Gabriela Celińska kl. IA

Wyróżnienie

Magdalena Pilipczuk kl. III

Aleksander Sobieszczuk kl. IB

Kl. IV-VII

Miejsce I

Hanna Denisiuk kl. VI

Miejsce II

Natalia Semeniuk kl. VII

Miejsce III

Karolina Wysokińska kl. IV

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody niespodzianki.

 

Nasze ukryte talenty

O tym, że w klasach IV-VII są utalentowani  uczniowie wiemy nie od dziś, ale że swój wolny czas spędzają nie przed komputerem czy telewizorem, a szydełkując, malując i układając budowle z klocków mogliśmy się przekonać dopiero podczas akcji zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski  pt. „Mój ukryty talent”. Była to świetna okazja aby podzielić się z rówieśnikami niecodzienną pasją lub pokazać swoje ukryte umiejętności, zdolności, które ma każdy z nas. W akcji udział wzięło 14 uczniów z czego 6 zaprezentowało swój talent plastyczny byli to: Jakub Kisiel z kl. IV, Jan Szelest z kl. IV, Antoni Wawryszuk z kl. IV, Lena Budzyła z kl. V, Wiktoria Zientara z kl. VI i Natalia Semeniuk z kl. VII.  Oprócz talentów sportowych, plastycznych, muzycznych, tanecznych i recytatorskich uczniowie kl. IV-VII mają również talent do budowania z  klocków LEGO (Antoni Pytka kl. V, Marcel Zbaracki kl. V), wykonywania prac techniką haftu diamentowego (Olaf Antoniuk kl. V, Tobiasz Andrzejczuk kl. VI), szydełkowania (Hanna Denisiuk kl. VI), rysowania karykatur (Dawid Lewczuk kl. VII), wykonywania biżuterii (Aleksandra Fedosiuk kl. IV) oraz malowania obrazów (Kinga Głowacka kl. IV). 

Wszystkim, którzy zechcieli pochwalić się swoim ukrytym talentem serdecznie DZIĘKUJEMY zaś innych zachęcamy do odkrywania i rozwijania swoich pasji i brania udziału w konkursach.

Uwaga! Prace uczniów kl. IV-VII można obejrzeć na dolnym korytarzu oraz w bibliotece szkolnej. Zachęcamy!

Samorząd Uczniowski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasze ukryte talenty (kl. I-III)

Od 4 do 10 kwietnia 2024 r. to uczniowie klas I-III mieli okazję zaprezentować swoje ukryte talenty. Okazuje się, że w klasach młodszych jest ich mniej niż w klasach IV-VII. Najwięcej ukrytych talentów ma klasa III, na drugim miejscu znalazła się klasa II, a na trzecim kl. IA. W akcji organizowanej przez Samorząd Uczniowski udział wzięli i swój talent zaprezentowali: Maja Prokopiuk z kl. III (haft diamentowy, malowanie ponumerkach), Antoni Knigawka i Ignacy Olszanka z kl. III (budowanie z klocków LEGO), Hanna Moroz z kl. III, która dodatkowo w lutym udostępniła galerię swoich prac plastycznych, Karolina Mentel i Krzysztof Zbaracki z kl. II oraz Klara Śreniawska z kl. IA. Dziękujemy uczniom, którzy zechcieli pokazać szerszej publiczności swoje ukryte talenty! Cieszymy się, że uczniowie klas młodszych wzięli udział w akcji. Mamy nadzieję, że za rok
będzie ich więcej. Uwaga! Prace uczniów klas I-III można podziwiać podczas przerw w bibliotece szkolnej.

Samorząd Uczniowski

 

 

 

 

 

 

Podsumowanie konkursu „My też kiedyś byliśmy uczniami”

Dnia 13 października 2023 r. Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który adresowany był do uczniów klas IV-VII i polegał na odgadnięciu na podstawie fotografii 11 nauczycieli/ pracowników szkoły. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, nauczycieli jak i rodziców. Uczniowie, którzy rozpoznali wszystkich nauczycieli otrzymali nagrodę niespodziankę, zaś ci którzy rozpoznali przynajmniej 6 otrzymali uwagę pozytywną.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Nagroda niespodzianka:

1. Katarzyna Bojarska kl. VII 11/11

2. Mroczek Zofia kl. IV 11/11

3. Martyna Kulik kl. VII 11/11

Uwaga pozytywna:

1. Grom Weronika kl. VII 10/11

2. Grom Jakub kl. IV 10/11

3. Mentel Wiktoria VII 10/11

4. Duda Aleksandra kl. IV 8/11

5. Kuśmierczyk Kacper kl. V 7/11

6. Mularska Zuzanna kl. V 7/11

7. Pytka Antoni V 6/11

8. Ostapiuk Oliwia kl. V 6/11

6. Zbaracki Marcel kl. V 6/11

9. Kijuk Jakub kl. V 9/11

10. Kasprzuk Marcel kl. V 7/11

11. Mróz Łukasz kl. VII 8/11

12. Kingawka Julia kl. V 6/11

13. Wawryszuk Antoni kl. IV 7/11

14. Pytka Michał kl. IV 9/11

GRATULUJEMY!!!!

 

 

 

 

Podsumowanie akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

 

W dniach 27.09.2023 r. – 04.10.2023 r. nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział
w akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
Akcja miała na celu podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe segregowanie odpadów. Zadaniem uczestników akcji: uczniów, nauczycieli i rodziców było zebranie jak największej ilości elektroodpadów. W tegorocznej zbiórce wzięło udział 51 uczniów z kl. I-VII. Wspólnie zebraliśmy 1073 kg zużytego sprzętu elektrycznego
i elektronicznego.
W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt szkoła otrzymała bon o wysokości 161 zł, który w najbliższym czasie wykorzysta na zakup nagród i potrzebnych materiałów biurowych. Każdy uczeń, który przyniósł co najmniej jeden sprzęt otrzymał uwagę pozytywną za pracę na rzecz wolontariatu.

Wszystkim uczestnikom DZIĘKUJEMY za przyłączenie się do zbiórki elektroodpadów
i zachęcamy do udziału w innych akcjach organizowanych przez Samorząd Uczniowski oraz szkolne Koła Wolontariatu!

 

Samorząd Uczniowski

 

LISTA UCZESTNIKÓW

 1. Hanna Gabryś kl.III – 3szt

 1. Aleksander Szołucha kl.II – 1 szt

 1. Antoni Mańkucki kl.IV – 9 szt

 1. Dominik Komor kl.I a– 4 szt

 1. Łukasz Mróz kl.VII-10 szt

 1. Antoni Wawryszuk kl IV – 25 szt

 1. Krzysztof Zbaracki kl. III – 6 szt

 1. Marcel Zbaracki kl V- 6szt

 1. Kasia Bojarska kl VII – 5 szt

 1. Tobiasz Andrzejczuk kl VI- 10szt

 1. Marcel Siekierko kl. Ib- 5szt

 1. Igor Pajnowski kl IV- 5szt

 1. Hubert Pajnowski kl III- 6 szt

 1. Alicja Siwagow kl.Ib – 5szt

 1. Zuzanna Mularska kl.V- 7szt

 1. Kacper Kuśmierczyk V- 6 szt

 1. Wojciech Mularski kl.Ib – 5 szt

 1. Igor Prokopiuk kl Ia – 7szt

 1. Maja Prokopiuk kl.III- 7szt

 1. Gabriela Kurkowiak kl. VII – 50 szt

 1. Zofia Mroczek kl. IV – 15 szt

 1. Julia Michalak kl .IV- 60 szt

 1. Klaudia Wysokińska kl.IV – 1szt

 1. Karolina Wysokińska kl. VI – 1szt

 1. Jan Szelest kl. IV – 12 szt

 1. Szymon Harasimiuk kl.II – 2szt

 1. Karol Kisiel kl.II – 5 szt

 1. Jakub Kisiel kl IV – 4 szt

 1. Paweł Mularewicz kl IV- 4 szt

 1. Hanna Denisiuk kl VI – 5szt

 1. Jakub Mizgier kl IV- 2 szt

 1. Maria Kisiel kl. Ia – 3szt

 1. Julia Knigawka kl V- 1szt

 1. Aleksander Szołucha kl.II – 1szt

 1. Mikołaj Kasprzuk kl.V- 2szt

 1. Miokłaj Piasecki kl. III – 9 szt

 1. Jakub Grom kl.IV – 22 szt

 1. Weronika Grom kl. VII- 22 szt

 1. Marcel Kasprzuk kl V- 1szt

 1. Kondrad Roslik kl.VII- 1 szt

 1. Ignacy Olszanka kl. III – 1szt

 1. Zuzanna Zientara kl. II – 1szt

 1. Hanna Moroz kl. III- 6szt

 1. Alicja Moroz kl. Ia – 6 szt

 1. Julia Borowińska kl. I a- 5szt

 1. Olga Lewczuk kl Ib – 1szt

 1. Dawid Lewczuk kl. VII- 1szt

 1. Alan Omelańczuk kl III- 13 szt

 1. Jakub Kijuk kl V- 3szt

 1. Mikołaj Kolański kl Ib – 3 szt

 1. Sandra Jarzyna kl. VI- 6 szt