Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025

 

Wniosek o udzielenie wsparcia finansowego złożony w ubiegłym roku przeszedł pomyślnie procedurę weryfikacji formalnej i oceny merytorycznej. Nasza szkoła otrzymała dotację w kwocie 5000 zł, w tym 1000 zł stanowi wkład własny gminy.

Podział środków w ramach otrzymanego wsparcia finansowego:

- zakup nowych książek – 2500 zł

- zakup elementów wyposażenia do biblioteki - 2000 zł

- realizacja działań promujących czytelnictwo – 500 zł .

Wysokość pozyskanych środków finansowych była uzależniona od liczby uczniów w szkole.

 

Wizyta w Gminnym Centrum Kultury i Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylanach

 

12 X 2023 r. na zaproszenie Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach najmłodsi uczniowie naszej szkoły, a więc klasy Ia, Ib i II wraz z paniami udały się na krótką wycieczkę. W towarzystwie kolegów i koleżanek z Nepli i Kobylan obejrzeli film pt. „Moja mama Gorylica”. Jak w prawdziwym kinie, nie zabrakło popcornu i chipsów. Panie z GCK przygotowały także mnóstwo słodkości i napojów. Po seansie i przekąsce wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej. A tam kolejna uczta, tym razem dla miłośników
czytania. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece innej niż szkolna. Mamy nadzieję , że nie raz tam powrócą. Wiadomo przecież - „czym skorupka za młodu…”

Danuta Płotnicka

 29.09.2023

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

„Czytaj , by być pewnym siebie,

 Czytaj, by być w siódmym niebie,

 Czytaj, żeby więcej wiedzieć,

 Czytaj, żeby jaśniej myśleć,

 Czytaj, żeby poznać świat,

 Czytaj, nieważne ile masz  lat.”

                                                       „Wiersz o czytaniu” – R. Czajecka

Tak więc czytamy. Głośno. W szkole i w przedszkolu. W poszczególnych klasach panie czytały fragmenty książek po polsku, angielsku, rosyjsku. Dzieci ze wszystkich grup z przedszkola zasiadły w bibliotece i pięknie słuchały głośnego czytania książki Janiny Porazińskiej pt. „Kozucha – kłamczucha”. Czytajmy razem, czytajmy osobno. W bibliotece, w domu, w pociągu… Piękne jest to, że czytamy. Józef Ignacy Kraszewski napisał: „Jedna książka w domu jest jak mysz, przyprowadzi do domu i drugą i trzecią, już ci nie dadzą spokoju.” Oby.

Danuta Płotnicka

IMG 0926