Rok 2020 został ogłoszony rokiem Świętego Jana Pawła II. W tym roku przeżywamy wielkie wydarzenie związane z osobą Karola Wojtyły – to zbliżająca się setna rocznica jego urodzin.

            Jan Paweł II to jedna z najważniejszych postaci XX w., osoba pod każdym względem wybitna i wyjątkowa. Był papieżem, ale przede wszystkim wrażliwym i mądrym człowiekiem. Mimo swojej niezwykłości był wyjątkowo pogodny i radosny, kochał dzieci i młodzież, widział w nich przyszłość świata. Jego pielgrzymki do najbardziej odległych zakątków świata zmieniły losy wielu ludzi, a nawet narodów. Motto Świętego Jana Pawła II „Totus Tuus” było symbolem wiary, nadziei i miłości do ludzi różnych ras i religii. Pokazując osobę Papieża Polaka uczymy się żyć prawdziwymi wartościami i otwierać na potrzeby drugiego człowieka.

            W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II w 100. rocznicę urodzin organizujemy konkurs „Laurka dla Świętego Jana Pawła II”

1. Cele konkursu:

- zachęcenie uczniów do aktywnego uczestnictwa w konkursie;

- rozwijanie wyobraźni oraz twórczych umiejętności dzieci i młodzieży inspirowanych życiem i działalnością Papieża Jana Pawła II;

- kultywowanie pamięci o Papieżu;

- promowanie młodych talentów.

2. Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną inspirowaną życiem i działalnością Świętego Jana Pawła II zgodnie z tematem:

- klasy I – III – Laurka dla Świętego Jana Pawła II;

- klasy V – VIII – Kartka z napisanymi życzeniami dla Świętego Jana Pawła II w 100. rocznicę urodzin.

3. Technika wykonania pracy – dowolna (np. rysunek, wyklejanka, wydzieranka), format – dowolny.

4. Zdjęcie pracy konkursowej należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 20.05.2020 r. do godz. 15.00, natomiast oryginalne prace należy zachować i dostarczyć do szkoły po wznowieniu jej funkcjonowania.

5. Prace oceni Komisja powołana przez organizatora.

6. Spośród uczestników zostanie wyłoniony laureat I, II i III miejsca w dwóch kategoriach wiekowych.

7. Laureaci otrzymają nagrody ufundowane przez Organizatora.

8. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły.

Zachęcamy do udziału w konkursie!