DZIEŃ WIOSNY on-line 

W tym roku pierwszy Dzień kalendarzowej Wiosny był wyjątkowy ponieważ odbył się on-line. Obchody tego święta ze względu na próbne egzaminy ósmoklasistów zostały podzielone na dwa dni. W piątek, 19 marca 2021 r. Wiosnę witały klasy IV-VII, zaś w poniedziałek 22 marca 2021 r. klasy I-III. Zarówno wychowawcy, jak
i nauczyciele przedmiotów stanęli na wysokości zadania i przygotowali ciekawe zajęcia podczas, których wykorzystali nowoczesne techniki nauczania.

            Uczniowie klasy III pod czujnym okiem p. E. Kijuk rozwiązywali zagadki o Wiośnie, wykonywali pracę plastyczną na podstawie reprodukcji obrazu Józefa Chełmońskiego  „Wiosna” oraz wypisywali z wiersza Natalii Usenko „Pobudka” oznaki Wiosny.

            Pani M. Mikołajczak do przekazania wiedzy uczniom klasy IIA  na temat wiosennych kwiatów wykorzystała e-podręcznik oraz film edukacyjny „W poszukiwaniu wiosny”. Drugoklasiści witali Wiosnę śpiewając piosenkę „Kle, kle boćku,  kle, kle”.

            Klasa IIB z wychowawczynią p. G. Wróblewską układała i rozwiązywała „Wiosenne zagadki” i wykonywała pracę plastyczną „wiosenny kwiat w pudełku po jajkach”. Dużo radości sprawiła uczniom zabawa słowna „ Prawda czy fałsz” - określanie zdań oraz opis wiosenny na podstawie prawdziwych zdań.

            Do wspólnego świętowania pierwszego Dnia Wiosny z inicjatywy p. A. Sołoducha aktywnie włączyli się również rodzice uczniów kl. I, którzy pomogli swoim pociechom wykonać piękne Marzanny. Dziękujemy!

            Na zajęciach języka rosyjskiego z p. A. Wołosiuk uczniowie kl. I-III i VII oglądali film o historii powstania Maslenicy- święta pożegnania zimy i przywitania wiosny, słuchali rosyjskich piosenek i wykonywali kukłę, którą wg tradycji spala się w ostatni dzień tego święta.

            Na lekcji języka angielskiego w klasach młodszych oraz w klasie VB p. J. Moroz również przywitała Wiosnę.

            Kl. IV wspólnie z p. M. Sowa oglądała  na godzinie wychowawczej film edukacyjny Edu Kredka- „Oznaki wiosny” i rozmawiała na temat zwiastunów wiosny. Wychowawczyni apelowała do uczniów o ochronę przyrody.

            Uczniowie kl. VIA opowiadali swojej wychowawczyni o zaobserwowanych
w najbliższym otoczeniu oznakach Wiosny oraz tradycjach związanych z pierwszym Dniem Wiosny.

            Pani A. Borowik wiedzę przyrodniczą uczniów kl. IV, VIA, VIB i VII B sprawdzała poprzez rozwiązywanie quizów i krzyżówek o tematyce wiosennej. Uczniowie na lekcji biologii poznawali kwiaty kwitnące wiosną oraz nazywali ptaki wędrowne i osiadłe. Rozpoznawali płazy i gady, które po zimowej hibernacji rozpoczynają swoją aktywność. Zadania dostosowane były do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów.

            Samorząd Uczniowski również przyłączył się do wspólnego świętowania  tego wyjątkowego dnia.  Tym razem ogłosił akcję on-line, która polegała na przygotowaniu przebrania wiosennego (kl. I-III) i odszukaniu w lesie lub ogrodzie oznak Wiosny (kl. IV-VIII). Za udział w wydarzeniu uczniowie otrzymali uwagi pozytywne.

            Zachęcamy do obejrzenia Marzann, Maslenic, przebrań wiosennych oraz fotografii
z oznakami Wiosny, które wykonali nasi uczniowie.

                                                                                                          Samorząd Uczniowski