Dzień Ziemi to obchodzone na całym świecie 22 kwietnia święto, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, w tym promowanie zachowań proekologicznych. Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych oraz placówek oświatowych. Tegorocznym motywem przewodnim było hasło „Przywróć naszą Ziemię!” Ze względu na pandemię wiele towarzyszących Dniu Ziemi akcji odbyło się w świecie wirtualnym. Podobnie było w naszej szkole. Uczniowie klasy VIIb i VIIIa wzięli udział w webinarium na temat zmian klimatu oraz działań na rzecz ochrony klimatu, zorganizowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z naukowcami Uniwersytetu Warszawskiego. Uczniowie mieli możliwość udziału w wirtualnych warsztatach kulinarnych, zwracających uwagę na problem marnowania żywności oraz warsztatach „ubraniowych”, zwracających uwagę na kwestie odpowiedzialnej mody. W trakcie tych warsztatów zaproponowane zostały proekologiczne rozwiązania do wdrożenia w codziennym życiu.

 

Tego dnia również uczniowie klas drugich i trzeciej podczas  lekcji online obchodziły „imieniny” Ziemi: śpiewały piosenki, redagowały życzenia dla Ziemi z okazji Jej święta oraz wykonywały prace plastyczne.

Nasi uczniowie uczestniczyli również w akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”, której celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania elektroodpadów. W sumie udało nam się zebrać 514 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Dziękujemy za udział w akcji!

Mamy nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do zwiększenia świadomości proekologicznej wśród dzieci i młodzieży.

KAŻDY Z NAS ZYSKA NA OCHRONIE ŚRODOWISKA!