15 września już po raz trzeci obchodziliśmy w naszej szkole International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki- święto dzięki któremu uczniowie mogą nie tylko odkryć swoje mocne strony i talenty ale i wzmocnić poczucie własnej wartości. Na ten czas wychowawcy klas, nauczyciele uczący i Samorząd Uczniowski zaplanowali wiele działań.

Uczniowie klasy I pod opieką wychowawczyni p. E. Kijuk wykonywali prace plastyczne farbami pt. „Kropki, kropeczki”.

Klasa II pod czujnym okiem p. A. Sołoducha oglądała film, którego główną bohaterką była mała Vashti, rozwiązywała zadania na logiczne myślenie na tablicy multimedialnej (układanie wyrazów z kropki, działania matematyczne zaszyfrowane w kropkach) i wykonywała prace plastyczne pt. „Mój świat z kropek malowany palcem”.

Uczniowie klasy IIIA pod opieką p. M. Mikołajczak poznali historię małej dziewczynki, układali wiersz o kropce, bawili się w dokańczanie zdań „Kropka tu, kropka tam...”
i wykonywali pracę plastyczną pt. „Wynalazek XXI w.” z wykorzystaniem kół.

Klasa IIIB wspólnie z p. G. Wróblewską wykonała gazetkę klasową pt. „Dzień kropki w kl. IIIb” na której znalazły się indywidualne projekty kropek uczniów. Dzieci rozwiązywały kropkową krzyżówkę i formułowały odpowiedzi na pytania na podstawie opowiadania „Kropka”.

Uczniowie klasy I i II na zajęciach logopedycznych z p. A. Wołosiuk wykonywali ćwiczenia oddechowe polegające na przenoszeniu kropek na talerzyk za pomocą słomki oraz ćwiczenia narządów artykulacyjnych np. malowanie czubkiem języka kropek na podniebieniu.

            Dzięki kreatywności nauczycieli przedmiotów uczniowie klas IV-VIII również mieli okazję uczestniczyć w tym wyjątkowym dniu.

Na zajęciach języka polskiego uczniowie klasy IV i V zostali zapoznani przez p. M. Patrejko z książeczką pt. „Kropka” autorstwa Petera H. Reynoldsa, rysowali pięć kropek i łączyli je w obraz oraz układali zdania na temat skojarzeń związanych z rysunkami.

Pani E. Brodacka poprzez kropkowe inspiracje (kropkowe zwierzę, kropka w symetrii) pielęgnowała na zajęciach matematyki wiarę uczniów klasy IV i VIIIA we własne siły.

Klasa VII B ( z P. Jowitą Moroz) na godzinie wychowawczej rozbudzała swoją kreatywność tworząc własne obrazy z kropek, które udekorowały gazetkę klasową.

Uczniowie klasy IV, V i VIIIA, którzy pod czas zajęć języka rosyjskiego z p. A. Wołosiuk zebrali najwięcej kropek otrzymali ocenę pozytywną za aktywność na lekcji.

Samorząd Uczniowski podtrzymując szkolną tradycję również przyłączył się do udziału
w Dniu Kropki. Z tej okazji ogłosił akcję, która polegała na ubraniu się w kropki. Oprócz uczniów strój w kropki założyli również nauczyciele uczący w klasach I-VIII, pani wicedyrektor, pani bibliotekarka, pani sekretarka oraz panie woźne.

Dziękujemy za kreatywne, odważne i zabawne spędzenie czasu i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

                                                                                                                                                                          A. Wołosiuk