Mimo obostrzeń  związanych z pandemią, tegoroczne  obchody 103 rocznicy Odzyskania Niepodległości  były inne niż  w ubiegłym roku, ponieważ wszyscy byliśmy w szkole.

9 listopada uczniowie klasy V, pod opieką swojej wychowawczyni Małgorzaty Sowa przygotowali niezwykle wymowny montaż słowno - muzyczny. Dekoracje, galowe stroje, biało - czerwone kotyliony wprowadziły uroczysty nastrój. Głównym gościem klasowej uroczystości skierowanej do całej społeczności szkolnej była pani Dyrektor Katarzyna Krawczyk, która po obejrzeniu występów młodych wykonawców ze wzruszeniem podsumowała je słowami cyt.:ja to mam szczęście, że w tym momencie żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą” dziękując   uczniom za  piękną postawę patriotyczną, a  nauczycielom : p. Małgorzacie Sowa i p. Andrzejowi Maziejukowi za ich przygotowanie.

Nagranie  z uroczystości zostało  udostępnione na stronie szkoły.

Już po raz czwarty  nasza społeczność szkolna  10 listopada włączyła  się do akcji Szkoła do hymnu  o symbolicznej godzinie 11:11, w klasach zabrzmiał  Mazurek Dąbrowskiego.

W gminnych obchodach Święta Niepodległość w dniu 11 listopada 2021r naszą szkołę godnie reprezentował poczet sztandarowy (Magdalena Hawrot, Lena Maksymiuk, Michał Stępniewski) wraz z p.Dyrektor Katarzyną Krawczyk i opiekunami  Samorządu Uczniowskiego – p. Ewą Stawską i p. Anna Wołosiuk.

Po uroczystościach przy pomniku Niepodległości, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Kobylanach o godzinie 16.00 odbyło się podsumowanie konkursu  plastycznego zorganizowanego przez Gminne Centrum Kultury   pt. „Kto Ty jesteś?”.

Uczniowie naszej szkoły bardzo licznie wzięli w nim udział i odnieśli  sukcesy:

Kategoria: klasy I-V - prace plastyczne:

II miejsce - Mateusz Laszewski, kl. V

III miejsce - Aleksandra Fedosiuk, kl. II

wyróżnienie - Jakub Kijuk, kl. IIIb

Kategoria: klasy VI-VIII - prezentacje multimedialne:

III miejsce - Magdalena Hawrot, kl. VIIIb

Pozostali uczestnicy konkursu „Kto Ty jesteś? „:

 klasa I-  Moroz Hanna,

klasa II- Głowacka Kinga, Grom Jakub, Kisiel Jakub, Klujewska Samanta, Mroczek Zofia, Mularewicz Paweł, Redzik Samuel, Wawryszuk Antoni, Wysokińska Klaudia,

 klasa III a- Knigawka Julia, Ostapiuk Oliwia,

klasa III b- Zabaracki Marcel,

klasa IV-Wysokińska Karolina,

klasa V-Bojarska Katarzyna, Grom Weronika, Kulik Martyna, Mentel Wiktoria, Semeniuk Natalia ,

klasa VIII b- Juśkiewicz Miłosz

Pani Dyrektor przez e-dziennik złożyła uczestnikom konkursu gratulacje  i podziękowała   całej społeczności szkolnej za zaangażowanie i  włączenie się  w radosne świętowanie obchodów Święta Niepodległości.

                                                                                                                    Małgorzata Sowa