11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego,  że żyjemy w wolnym  i suwerennym kraju.

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęliśmy w czwartek 10 listopada 2022 r., już od rana odczuwało się podniosłą atmosferę, uczniowie przyszli do szkoły odświętnie ubrani, a  klasy i korytarze szkolne zostały  pięknie udekorowane gazetkami z symbolami narodowymi.  

Punktem kulminacyjnym obchodów był montaż słowno- muzyczny  przygotowany przez uczniów klasy VI. We wzruszających strofach wierszy, odważnie zagranej scence o dzieciach z Wrześni i pięknie  zaśpiewanych pieśniach uczniowie przybliżyli zebranym znaczenie niepodległości. W asyście Pocztu Sztandarowego i Sztandaru Szkoły o  godzinie 11.11  cała społeczność włączyła się do akcji Szkoła do hymnu” .

Ostatnim punktem obchodów było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy „Dębach Pamięci”. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor  podziękowała za przygotowanie obchodów Święta Niepodległości i zwróciła uwagę, że wolność raz zdobyta, a  niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze.