Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe” - to temat spotkania profilaktyczno – edukacyjnego naszych uczniów oraz przedszkolaków z funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Terespolu – asp. szt. Januszem Drygulskim, który 11 stycznia 2023r. wygłosił w naszej szkole pouczającą prelekcję na temat podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Celem spotkania było uświadomienie uczniom niebezpiecznych dla życia sytuacji,
w których mogą się znaleźć podczas zimowego wypoczynku.

Funkcjonariusz omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed samodzielnym wchodzeniem  na zamarznięte zbiorniki wodne, organizowaniem kuligów za pojazdami mechanicznymi, mówił o niebezpieczeństwie zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni, Policjant przypomniał również obowiązujące przepisy ruchu drogowego, akcentując jak ważne jest ich przestrzeganie.

 Dzieci zostały poinformowane o konieczności noszenia różnego rodzaju elementów odblaskowych, które szczególnie w okresie zimowym zwiększają bezpieczeństwo pieszych na drodze.

Innym istotnym tematem pogadanki z dziećmi i młodzieżą szkolną było właściwe zachowanie się w przypadku zaistnienia zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu innych, umiejętność połączenia się z numerami alarmowymi oraz zachowanie bezpieczeństwa  podczas korzystania z Internetu.
Dziękujemy za poświęcony czas i cenne rady.  

Pedagog szkolny

Elżbieta Suszczyńska