W ramach realizacji innowacji ,,Poznajemy zawody’’ klasa druga gościła w dniu  7 marca 2019 panią Beatę Lewczuk, mamę Dawida.

Pani Beata jest biologiem i pracuje w PPHU Wola Pasze w Białej Podlaskiej.

Zajmuje się badaniem zboża i określa, czy ziarna nadają się na zrobienie paszy dla zwierząt. Bada wilgotność i inne parametry np. kukurydzy, pszenżyta.  Z tych zbóż produkowana jest pasza dla zwierząt.  W przedsiębiorstwie  w którym pracuje są laboratoria chemiczne i biologiczne. W laboratoriach tych, należy stosować się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Laborant pracuje w dużym skupieniu. Musi być bardzo dokładny, skoncentrowany i cierpliwy, ponieważ ma styczność z różnymi żrącymi substancjami.

Pani Beata pokazała dzieciom zestaw mini chemika i przeprowadziła bardzo interesujące doświadczenia. Drugoklasiści mieli okazję wykonywać pod kierunkiem mamy Dawida ciekawe eksperymenty. Było wiele ciekawych wrażeń i wiele się działo. Robiliśmy tęczę z kolorowych groszków, wybuchy wulkanu, kolorowe gejzery w sodzie i oleju. Było super. Bardzo dziękujemy.

 Małgorzata Kaliszuk

Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczeń klasy VI a Marek Grom został laureatem konkursu przedmiotowego z języka rosyjskiego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Ucznia do konkursu przygotowywała p. Anna Wołosiuk.

W imieniu społeczności szkolnej gratulujemy sukcesu!

Dziękujemy rodzicom za pomoc w sprawach organizacyjnych związanych z konkursem.

 

 

8 marca 2019 r. do naszej szkoły zawitał Cyrk „Luna”, dając pełne atrakcji przedstawienie. Przedszkolaki i uczniowie z zainteresowaniem śledzili występy cyrkowców. Na początku zaprezentował się słonik, który podbił serca  najmłodszej publiczności. Był oczywiście i klaun, który śmiesznym wyglądem wzbudzał radość dzieci. Jego żartobliwe pokazy powodowały na sali gromki śmiech oraz aplauzy. Następnie odbyły się pokazy iluzji, akrobacje, żonglerka. We wszystkich występach uczniowie brali czynny udział, otrzymując drobne upominki. Każdy chciał wyczarować magiczną piłeczkę, pożonglować, czy też pojeździć na miniaturowym rowerku. Gwiazdą programu stał się wąż, którego dzieci głaskały i robiły sobie z nim zdjęcia. Ogromne brawa dostał również kot, który popisywał się swoimi umiejętnościami przypominającymi zachowania psa. Wszyscy bawili się wspaniale natomiast artyści za swój występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

                W drugiej części dnia cała społeczność szkolna została zaproszona na część artystyczną w wykonaniu klas szóstych. Na tle barwnej, wiosennej dekoracji szóstoklasiści wystawili kabaretowe przedstawienie - wcielali się w role prezenterów prognozy pogody, wiadomości z kraju i ze świata oraz redaktorów sportowych. W TV MARIASZKI nie zabrakło reklamy, filmu historycznego „Z kobietą przez wieki”, pokazu najnowocześniejszych pomocy szkolnych oraz wywiadu z Misterem Roku 2018.

                Wszystkie części programu dotyczyły rzecz jasna KOBIETY. Występom uczniów towarzyszyły piosenki o kobietach w wykonaniu Marka Grechuty. Przedstawienie zakończyły życzenia skierowane do żeńskiej części publiczności w wykonaniu chłopców. Do życzeń dołączył się również Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców z Przewodniczącym Panem Grzegorzem Kurkowiakiem na czele. Dziewczęta i Panie ucieszyły otrzymane życzenia, kwiaty i upominki.

Nad przebiegiem uroczystości czuwały – p. M. Patrejko i p. E. Brodacka

PRZYWRACAMY PAMIĘĆ

o Żołnierzach Wyklętych Bohaterach Niezłomnych

4 lutego – 1marca 2019r

program obchodów przygotowany przez  8  uczniów klas VI- VIII:

  • Prezentacja sylwetek Żołnierzy Niezłomnych w dniach 4- 7 lutego 2019r
  • I Szkolny Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych- Bohaterach Niezłomnych
  • I Szkolny Konkurs Plastyczny o Żołnierzach Wyklętych- Bohaterach Niezłomnych
  • Wystawa o Niezłomnych Bohaterach i specjalny  dodatek do szkolnej gazetki „Kleksik”
  • Apel pamięci „ …bo chcieli być wolni”

1 Marca w dniu Narodowego Dnia Pamięci  2019 r. wspaniała  8  uczniów z klas VI-VIII  w koszulkach z Bohaterami Niezłomnymi: Emilia Czech ,Urszula Kępka , Aleksandra Śreniawska , Oliwia Flaga, Natalia Grabowska , Filip Kędzierawski , Wiktor Moroz ,Gabriela Wowczeniuk , Dominika Kupisz , Katarzyna Sowa  zaprezentowała  społeczności szkolnej   montaż słowno –muzyczny oddający hołd  żołnierzom antykomunistycznego podziemia.                  

7 lutego 2019 r. klasy szóste i klasa VB wybrały się wraz z wychowawczyniami p. M. Patrejko, p. E. Brodacką i p. E. Suszczyńską na wycieczkę do Białej Podlaskiej. Na początek w Kinie Merkury oglądaliśmy ekranizację kultowej książki autorstwa Colina Thiele „Chłopiec z burzy”. Z przyjemnością obejrzeliśmy poruszającą i mądrą opowieść o niezwykłej przyjaźni chłopca i pelikana.

8 lutego 2019 roku w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Odpowiedzialne korzystanie z numeru alarmowego 112”. Konkurs zorganizowany przez Wojewodę Lubelskiego skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa lubelskiego. Celem konkursu było promowanie treści dotyczących działania numeru alarmowego 112, uwrażliwienie na potrzebę wzięcia odpowiedzialności za swoje działania oraz za zdrowie i życie innych ludzi. III miejsce w tym konkursie zajęła Urszula Kępka – uczennica klasy VIII.

Uczennicę do konkursu przygotowała p. Ewa Stawska, która na co dzień z pasją rozwija twórcze zdolności naszych uczniów.