[kliknij w grafikę]

Uczniowie klasy ósmej i siódmych  z Dyrekcją Szkoły  i opiekunami wczesnym rankiem 4 października 2019 r. wybrali  się do Białej Podlaskiej na  filmową  lekcję historii .

Film pt.„Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego  to  porywająca opowieść o legionowym pokoleniu lat 1914-1916, które wywalczyło Polsce Niepodległość.

 „Legiony” to kino przygodowe w najlepszym wydaniu, zrealizowane przy użyciu najnowocześniejszych technik filmowych. Opowieść o młodych ludziach, którzy nie wahali się,  rzucić w wir walki o odzyskanie państwowości, ale także o tych, którzy dopiero zrozumieli, że tylko w wolnej Polsce zrealizują swoje marzenia.

Czy zatem warto wybrać się do kina i zobaczyć „Legiony”, najdroższy polski film ostatnich lat? Uczniowie klas siódmych i ósmej  uważają , że zdecydowanie warto !!!

  Małgorzata Sowa

Dnia 30 września 2019 r. odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka w której uczestniczyła cała społeczność szkolna.  Już od progu można było usłyszeć największe hity polskich i zagranicznych przebojów. Na początku uczniowie wstydzili się wyjść na parkiet, ale później zabawa się rozkręciła i wszyscy zaczęli się bawić. W trakcie dyskoteki dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego przeprowadziły wybory na Mistera i Vice Mistera szkoły. Największą liczbę głosów i tytuł Mistera szkoły otrzymał  O. Jakuszko uczeń kl. VIII, a Vice Mistera Sz. Holc, uczeń kl. VA. Gratulujemy! O porządek i bezpieczeństwo na imprezie dbali nasi kochani nauczyciele, którym serdecznie Dziękujemy! Po godz. 18:00 wszyscy rozeszli się do domów, co prawda smutni że wieczór już się skończył, ale pełni pozytywnych wrażeń  i w dobrym humorze.

A. Wołosiuk

Informujemy, że od października do czerwca będzie trwała zbiórka nakrętek oraz baterii. Nakrętki zostaną przekazane chorej dziewczynce, a baterie firmie REBA.

Zachęcamy do udziału w zbiórkach.

Kultywując dawne tradycje ludowe wpisane w naszą polską kulturę, uczniowie klasy Ia,Ib  oraz II wraz z opiekunami i rodzicami,  jesień przywitali Świętem Pieczonego Ziemniaka.

Była to impreza plenerowa zorganizowana na terenie przystani myśliwskiej w Podolance.

Na miejsce imprezy dzieci dotarły autokarem,gdzie przywitało ich duże płonące ognisko przygotowane przez rodziców.

Po krótkim zapoznaniu terenu i wspólnej zabawie, zapachniały smażone na kijkach kiełbaski, a w popiele piekły się ziemniaki. Poczęstunek był wspaniałą atrakcją,dzieci zajadały się pieczonymi kiełbaskami, ziemniakami i ciasteczkami.

Inną  atrakcją imprezy były zabawy i konkurencje sportowe w terenie z dzieciństwa naszych rodziców. Ciekawą zabawą  okazała się zabawa ,,Leśne abecadło”, w której zadanie polegało na znalezieniu w lesie zwierząt, roślin lub innych przedmiotów o nazwach zaczynających się na wylosowane litery.