30 marca 2023 r. odbyło się oficjalne zakończenie   IV  edycji trzyetapowego ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego  InstaLogik 2022/23. 

Honorowym Patronem Konkursu jest Minister Edukacji i Nauki oraz Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. Konkurs realizowany był w całości on-line.

W IV edycji konkursu wzięło udział czworo uczniów naszej szkoły:

Jakub Kijuk, Eryk Pilipczuk, Karolina Wysokińska i  Bartosz Naumiuk. 

Eryk Pilipczuk

uzyskał tytuł

FINALISTY NA SZCZEBLU OGÓLNOPOLSKIMw kategorii klas 4 SP

Erykowi i Jego Rodzicom gratulujemy uzyskania wysokiego wyniku.

Życzymy dalszego zaangażowania i osiągania sukcesów w kolejnych latach.

 

 

Nasi uczniowie i wychowankowie przedszkola wzięli udział w V edycji Wojewódzkiego Konkursu Wielkanocnego „Wyobraźnia ukryta w pisance”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, jedynym w Polsce Muzeum Pisanki. Celem konkursu jest promowanie aktywności twórczej dzieci, rozwijanie ich kreatywności, umiejętności plastycznych oraz pielęgnowanie tradycji Świąt Wielkanocnych. W tegorocznej edycji na konkurs wpłynęły 422 prace z 62 placówek oświatowych: szkół i przedszkoli z województwa lubelskiego. Wszystkie pisanki były piękne, oryginalne, wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi, niezwykle pomysłowe. Komisja konkursowa przyznała tytuł LAUREATA 41 uczestnikom konkursu, w gronie których znaleźli się nasi uczniowie:

Kornelia Kijuk, gr. 5,6- latki „Liski” – opiekun: p. Marcin Kijuk, p. Marzena Korzeniewska

Jakub Grom, kl. III – opiekun: p. Alicja Sołoducha

Weronika Grom, kl. VI – opiekun: p. Ewa Stawska

Paweł Mularewicz, kl. III - opiekun: p. Agata Mularewicz, p. Alicja Sołoducha.

Serdecznie gratulujemy LAUREATOM!

Dziękujemy wszystkim wychowankom przedszkola i uczniom, którzy podjęli trud wykonania niepowtarzalnej pisanki wielkanocnej.

Dziękujemy również Rodzicom i Nauczycielom, którzy motywowali swoich podopiecznych do wykonania wspaniałych prac.

Uroczysta gala wręczenia nagród Laureatom odbędzie się 14.04.2023 r.

 

 

30 marca br. uczniowie klasy VIIIa i VIIIb uczestniczyli w spotkaniu pod hasłem: „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” Jest to ogólnopolska akcja edukacyjna Krajowej Administracji Skarbowej, której celem jest podniesienie świadomości na temat zagrożeń związanych z uzależnieniem od hazardu i uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. Funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej: nadk. Mariusz Trochimiuk i mł. asp. Mariusz Wasilczuk poruszyli problem nadmiernego korzystania przez dzieci i młodzież z gier komputerowych. Starali się uświadomić odbiorcom, że hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie, sytuację finansową i zdrowie. Uczniowie dowiedzieli się, jakie zachowania stanowią namiastkę hazardu i prowadzą do utrwalenia niepożądanych zachowań. Prowadzący podkreślili ogromną rolę sportu w profilaktyce uzależnień. Prelekcja była również niecodzienną lekcją doradztwa zawodowego, podczas której funkcjonariusze przedstawili młodzieży rolę i specyfikę zadań w Służbie Celno – Skarbowej. Młodzież miała okazję do zadawania pytań i weryfikacji własnych wyobrażeń dotyczących pracy w służbach mundurowych.

Akcję honorowym patronatem objął Minister Edukacji i Nauki. Jej założenia wpisują się w działania MEiN w zakresie poprawy bezpieczeństwa uczniów i wzmocnienia profilaktyki uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych. Wierzymy, że uczniowie w mądry i odpowiedzialny sposób wykorzystają zdobytą wiedzę.

 

10 marca br. w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej odbył się I etap konkursu historycznego „Mój Region”. W konkursie organizowanym pod Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Biała Podlaska wzięli udział uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych miasta i regionu, którzy sprawdzili swoją wiedzę na temat historii i zabytków Południowego Podlasia rozwiązując zadania testowe.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Laureatami I etapu konkursu zostali uczniowie naszej szkoły:

Weronika Grom, kl. VI

Tobiasz Andrzejczuk, kl. V

Ewa Małachowicz, kl. VIIIa.

Laureaci wezmą udział w edukacyjnej wycieczce historycznej na trasie podanej w regulaminie konkursu, która odbędzie się 8 maja 2023 r.

Serdecznie gratulujemy uczniom, ich rodzicom/opiekunom prawnym oraz nauczycielowi przygotowującemu – p. Małgorzacie Sowa.

Życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!

21 marca 2023 r. pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę. Czekaliśmy na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzieliśmy, że tradycyjnie w naszej szkole obchodzi się go w nietypowy sposób. Tak było i tym razem ponieważ obchody Dnia Wiosny połączyliśmy z warsztatami profilaktycznymi, które na trzech ostatnich lekcjach poprowadziła pani A. Łukaszuk -psycholog szkolny. Tematem przewodnim spotkania z uczniami kl. I- IV była Komunikacja bez agresji. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, że wyrażanie złości jest normalnym zdenerwowaniem, pod warunkiem, że nikogo nie krzywdzimy werbalnie i fizycznie oraz jakie zachowania w kontaktach interpersonalnych nie są społecznie akceptowane. W spotkaniu pomocą służyła i doświadczeniem dzieliła się również pani E. Suszczyńska- pedagog szkolny, która przeprowadziła projekt – praca plastyczna „Moja wściekła mina”. Klasy podzielone na grupy wspólnie rysowały „swoją złość” po czym opracowywały „receptę na złość”. Podczas warsztatów uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat agresji słownej. Uświadomili sobie jak ważna jest komunikacja między ludźmi. Młodzież z klas V- VIII najpierw obejrzała prezentację multimedialną pt. „Wybierz życie bez tytoniu. Promujemy zdrowe życie w szkole i w domu”, a następnie udzieliła odpowiedzi na nurtujące je pytania: Co jest przyczyną sięgania po papierosy przez młodzież? Czy palenie papierosów jest na czasie? Jakie są skutki zdrowotne i społeczne palenia? Warsztaty okazały się świetną okazją do przypomnienia, że sport to zdrowie i że zdrowia nie da się kupić za żadne pieniądze. Dodatkowo Samorząd Uczniowski ogłosił Dzień bez Plecaka, polegający na przyniesieniu książek i przyborów szkolnych we wszystkim, tylko nie w plecaku. Dlatego w murach naszej szkoły pojawiły się np. skrzynki narzędziowe, lodówki turystyczne, poszewki na poduszki, wiadra, kosze na bieliznę, walizki, wózki dla lalek, kanki na mleko czy wanienki dla niemowląt. Okazało się, że uczniowska wyobraźnia nie zna granic.

Pierwszy Dzień Wiosny z pewnością zaliczyć możemy do udanych!      

                                                                                                                                 A. Łukaszuk

                                                                                                                                 A. Wołosiuk