06 września 2019r. gościliśmy w naszej szkole pracownika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Terespolu – asp. szt. Janusza Drygulskiego. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie oddziału przedszkolnego, klas I-III, oraz V-VIII.

Pan Policjant mówił o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły, omówił zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz jak należy poruszać się po chodniku, prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jeździć rowerem, jak również podróżować samochodem. Szczególną uwagę zwrócił na obowiązek noszenia przez pieszych po zmroku elementów odblaskowych lub kamizelek. Innym istotnym tematem pogadanki z dziećmi
i młodzieżą szkolną było właściwe zachowanie się w przypadku zaistnienia zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu innych, umiejętność połączenia się z numerami alarmowymi
i zachowanie bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu.

Na zakończenie nasz dzielnicowy rozmawiał z uczestnikami o bezpiecznych zachowaniach w szkole, przypomniał o zasadach i regulaminie, jaki obowiązuje na jej terenie.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali dużo pytań oraz dzielili się doświadczeniami. Spotkanie przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych oraz bezpieczeństwa wśród dzieci.

Pedagog szkolny

Elżbieta  Suszczyńska

Od dzisiaj (23 września br.) w Szkole Podstawowej imienia Orła Białego w Kobylanach, na obiekcie sportowym można oglądać wystawę Bitwa pod Monte Cassino 75. rocznica.

Autorem wystawy jest profesor Zbigniew Wawer z zespołem. Wystawę można oglądać do 30 września 2019 r.

15 września na całym świecie obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to wielkie święto kreatywności. Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów do celebrowania tego kropkowego wydarzenia. Wystarczy, że 16 września, w poniedziałek przyjdziecie ubrani w kropeczki. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.

Zapraszamy wszystkich Rodziców na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie, które odbędzie się 16 września 2019r. o godzinie 16oo. Bezpośrednio po zebraniu ogólnym odbędą się zebrania klasowe.

UWAGA!!

Prosimy rodziców (opiekunów) i uczniów o systematyczne logowanie się na swoje konto w DZIENNIKU ELEKTRONICZNYM. Poniżej bezpośredni link do strony z logowaniem. W razie problemów prosimy o kontakt z wychowawcami poszczególnych klas.

https://synergia.librus.pl/loguj