10 czerwca uczniowie klasy VIIa i VIIb uczestniczyli w akcji sprzątania zbiornika wodnego. Akcja przeprowadzona była w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Aktywni Błękitni - Szkoła przyjazna Wodzie”. Celem programu jest systematyczna organizacja działań zmierzających do nabycia umiejętności racjonalnego gospodarowania zasobami wody i bezpiecznego z niej korzystania. Uczniowie pod opieką nauczycieli: p. Anny Borowik i p. Justyny Szydło udali się do Kobylan, aby posprzątać wodny zbiornik rekreacyjny. Uczniowie pracowali z zaangażowaniem i w niespełna godzinę posprzątali teren wokół zbiornika. Była to praktyczna lekcja ekologii i odpowiedzialności za środowisko  naturalne.

 

8 czerwca 2022 r. o godz. 10:00 na sali gimnastycznej odbyło się podsumowanie VI Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej i Rosyjskiej. Pomysłodawcami i organizatorami tej uroczystości byli nauczyciele języków obcych wraz z p. dyrektor K. Krawczyk. W konkursie udział wzięli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy, Szkoły Podstawowej im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Neplach, Zespołu Placówek Oświatowych Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piszczacu oraz Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach. Konkurs piosenki przeprowadzony został on-line i polegał na wysłaniu filmu z wykonaniem dowolnej piosenki w języku angielskim lub rosyjskim.

Jury z Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w składzie:

Pan mgr Daniel Sawczuk (Filologia angielska) – przewodniczący

Pani mgr Joanna Kozak – Solarz (Filologia rosyjska) – członek

Studentka z Naukowego Koła Anglistów Kinga Karwowska (I rok) -członek

Studentka z Naukowego Koła Rusycystów Martyna Królikowska (II rok)- członek

przyznało nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych:

I. Klasy I-III

II. Klasy IV-VI

III. Klasy VII- VIII

Sponsorem nagród był Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej oraz Gmina Terespol, którym z całego serca Dziękujemy!!!

Laureatami VI Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Rosyjskiej i Angielskiej

w kategorii kl. I-III zostali:

I miejsce – Lidia Sacharuk ze Szkoły Podstawowej im. J. U. Niemcewicza w Neplach;

II miejsce – Klaudia Wysokińska z Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach;

III miejsce – Zalewski Łukasz z Publicznej Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Rzeczycy;

Wyróżnienie: Ziarek Julia z Publicznej Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Rzeczycy.

w kategorii kl. IV- VI zostali:

I miejsce – Markowska Klaudia z Zespołu Placówek Oświatowych Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piszczacu;

II miejsce – Litwiniec Julia z Zespołu Placówek Oświatowych Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piszczacu;

III miejsce – Ołtuszyk Alicja z Publicznej Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Rzeczycy;

Wyróżnienie: Bojarska Katarzyna z Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach.

w kategoria kl. VII- VIII zostali:

I miejsce – Stefaniuk Joanna z Publicznej Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Rzeczycy;

II miejsce – Sykterz Martyna z Publicznej Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Rzeczycy;

III miejsce – Ochnio Samanta ze Szkoły Podstawowej im. J. U. Niemcewicza w Neplach;

Wyróżnienie: Makowska Oliwia z Zespołu Placówek Oświatowych Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piszczacu.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Podczas gali finałowej wszyscy uczestnicy konkursu, nauczyciele języków obcych oraz członkowie jury otrzymali z rąk pani dyrektor K. Krawczyk podziękowanie za wkład pracy włożony w przygotowanie i podsumowanie konkursu.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zapraszamy do Małaszewicz za rok!

A. Wołosiuk

CYBERPUŁAPKA, CZYLI WIĘZIENIE BEZ KRAT

Pod takim hasłem 31 maja bieżącego roku odbył się koncert profilaktyczny dla młodzieży z klas VII – VIII, podczas którego swój autorski program wygłosił p. Sławomir Pyrko. Koncert miał charakter wykładu motywującego z elementami edukacyjnymi i muzycznymi, podczas którego Pan Sławomir w dość obszerny i ciekawy sposób dostarczył młodzieży wiedzy na temat ryzyka i konsekwencji używania substancji psychoaktywnych, nadużywania urządzeń do obsługi cyberprzestrzeni oraz poruszył zagadnienia tj. przemoc, agresja, nienawiść słowa i uzależnienia. W programie wykorzystano elementy różnego typu oddziaływań. Przede wszystkim posłużono się strategią edukacyjną nastawioną na modelowanie umiejętności społecznych młodego człowieka. Do każdego z omawianych zagadnień prowadzący wykonywał na żywo utwory muzyczne nawiązujące do tematu, co z całą pewnością uatrakcyjniło przekaz.

Pedagog szkolny

3 czerwca dwaj uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XI Międzygminnym Konkursie z Języka Angielskiego pod Honorowym Patronatem Starosty Bialskiego i Wójta Gminy Międzyrzec Podlaski „The USA and Great Britain – culture and geography” w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w RzeczycyOto rezultaty: 

III miejsce zajął Michał Niczyporuk z klasy V

Wyróżnienie otrzymał Maksymilian Panas z klasy VIII a 

Gratulujemy!!!

Uczniowie mieli 45 minut na rozwiązanie zadań konkursowych dotyczących wiedzy o Wielkiej Brytanii i USA, ponadto jedno zadanie polegało na sprawdzeniu umiejętności czytania ze zrozumieniem. Wszyscy uczniowie z klas IV-VIII pisali ten sam test, więc tym bardziej gratulujemy zajęcia III miejsca naszemu uczniowi kl. V - Michałowi Niczyporukowi.

Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością Pani Barbara Kociubińska – Koza, Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej.

Laureatom jeszcze raz gratulujemy!

We wtorek 7. 06. 2022r. w Urzędzie Gminy w Kobylanach odbyło się spotkanie autorskie z JOANNĄ OLECH, pisarką książek dla dzieci i młodzieży, ilustratorką, autorką artykułów poświęconych literaturze dziecięcej i laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy V, którzy pojechali pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Sowy i bibliotekarki Danuty Płotnickiej.

Zaczęło się tak: można zmyślać, nawet uchodzi to na sucho. Komu? Pisarzowi oczywiście. Zabawnie było też dalej.

Pisarka prezentowała swoje książki, opowiadała o nich ciekawie, prowadziła konkursy z nagrodami – cukierki tylko fruwały – i wspaniale rysowała. Pani Joanna to nie tylko mistrzyni w pisaniu książek dla dzieci, ale też graficzka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. To była lekcja, to była rozrywka, a przede wszystkim wielka przyjemność. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało karteczkę z pamiątkową pieczątką i autografem autorki.

Spotkanie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylanach, za co pięknie dziękujemy.

Danuta Płotnicka