30 września 2021 r.  życzenia zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności popłynęły z ust dziewczynek i nauczycieli do wszystkich chłopców ZS im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach. W tym dniu nie zabrakło również upominków oraz słodkiego poczęstunku przygotowanego przez klasowe Rady Rodziców. Zarówno na chłopców jak i na dziewczynki czekało wiele atrakcji. Panie z klas I-III np. przygotowały gry, zabawy i konkursy związane z Dniem Chłopaka. Samorząd Uczniowski zaplanował dzień bez pracy domowej. Wychowawczyni kl. IIIa, Pani M. Mikołajczak wspólnie z rodzicami zorganizowała wycieczkę na basen i do kina na bajkę „Mała wielka stopa 2”. Siła w Rodzinie. Pani D. Tarkowska udała się ze swoją klasą IV i rodzicami na ognisko, tam czekało na nich spotkanie z myśliwym oraz mała dyskoteka. Pani E. Suszczyńska zorganizowała wyjazd integracyjny dla kl. VII-VIII do Energylandii podczas którego uczniowie mogli wspólni spędzić czas na świeżym  powietrzu i zjeść pyszny obiad. Miłym akcentem były życzenia od Samorządu Uczniowskiego zamieszczone na stronie Internetowej szkoły, gazetka na dolnym korytarzu oraz w sali 22, którą wykonały uczennice klasy IV. Do życzeń przyłączyła się również Przewodnicząca Rady Rodziców Pani J. Głowacka, która  wręczyła uczniom klas I-VIII słodkie upominki.

Wszystkim Chłopcom życzymy raz jeszcze wszystkiego najlepszego, a rodzicom serdecznie dziękujemy  za współudział w organizacji tego święta!

A. Wołosiuk

Firma Kaufland z okazji 20-lecia istnienia w Polsce organizuje konkurs pt. „Nauka z klasą”, w którym 20 szkół podstawowych zostanie nagrodzonych 20.000 zł na wyposażenie wspierające edukację ekologiczną.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej pt. „Jestem Ekobohaterem”, która pokaże, w jaki sposób dbacie o środowisko od najmłodszych lat.

Prace konkursowe, które muszą zawierać logo Organizatora, należy dostarczyć do 25.10.2021 r. (poniedziałek) do sekretariatu szkoły.

Wybrane prace wezmą udział w otwartym głosowaniu na naukazklasa.pl.

Spośród nadesłanych prac jury wybierze 40 najlepszych.

Ostatni etap – to ogłoszenie 20 zwycięskich szkół, które zebrały największą liczbę głosów.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie w regulaminie naukazklasa.pl

Regulamin konkursu

Od 2001r. z inicjatywy Rady Europy świętujemy 26 września jako Dzień Języków Obcych. W tym roku przypadała 20 rocznica tego ważnego, propagującego naukę języków święta. W związku z tym w szkole przeprowadzono lekcje kulturowe, na których uczniowie oglądali filmy, rozwiązywali zagadki językowe oraz dowiedzieli się kim jest poliglota. Mieli również możliwość poznania kilku znaków chińskich i utrwalenia nazw kontynentów i państw w języku angielskim. Dzięki gazetce na głównym holu dowiedzieli się ciekawostek językowych, a plakaty umieszczone w różnych częściach szkoły przedstawiały typowe dla danego kraju symbole. Niektórzy uczniowie rozwiązali zagadki w języku rosyjskim i angielskim, dzięki czemu mogli otrzymać pozytywne oceny.