Konkursy szkolne, zwłaszcza plastyczne zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem naszych uczniów. Tym razem uczniowie również nas nie zawiedli. Na konkurs wpłynęły 33 prace: 17 z klas I – III i 16 z klas V – VIII. Tak duża liczba prac świadczy niewątpliwie o tym, że Jan Paweł II – wielki Polak jest wciąż żywy w pamięci dzieci i młodzieży oraz bliski ich sercu.

Komisja konkursowa w składzie:

  1. p. Ewa Stawska – przewodnicząca
  2. p. Danuta Płotnicka – członek
  3. p. Elżbieta Brodacka – członek

w dniu 21.05.2020 r. dokonała oceny prac.

Wyniki przedstawiają się następująco:

klasy I – III – Laurka dla Świętego Jana Pawła II:

- I miejsce – Nina Rydz – kl. II

- II miejsce – Julia Knigawka – kl. Ia

- III miejsce – Piotr Naumiuk – kl. II

- Wyróżnienie – Bartosz Naumiuk – kl. II

Klasy V – VIII – Kartka z napisanymi życzeniami dla Świętego Jana Pawła II w 100. rocznicę urodzin:

- I miejsce – Zofia Kurkowiak – kl. VIIa

- II miejsce – Adam Walencik – kl. VIIb

- III miejsce – Karina Włodarczyk – kl. Va

- Wyróżnienie - Dominika Gawryluk – kl. VIIa

- Wyróżnienie – Szymon Kasprowicz – kl. VIb

Dziękujemy wszystkim  za udział w konkursie. Prace były naprawdę piękne i pełne pozytywnych emocji. Wszystkim uczniom gratulujemy kreatywności i talentów, a laureatom życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu swoich pasji.

Dyplomy i nagrody zostaną wręczone w terminie późniejszym.

18 maja 2020 r., w setną rocznicę  urodzin Jana Pawła II we współpracy z nauczycielami religii i muzyki oraz wychowawcami klas I-III zorganizowaliśmyakcję pt.„Cała szkoła śpiewa ulubioną pieśń Jana Pawła II – „Barkę”.Niestety ze względu na epidemię koronawirusa (COVID-19) nie mogliśmy się spotkać wspólnie razem na sali gimnastycznej i podziękować za dar życia Karola Wojtyły, dlatego poprosiliśmy uczniów,aby w czasie wolnym od nauki nauczyli się pięknie śpiewać tę oazową pieśń. Tych, którzy chcieli otrzymać ocenę celującą z religii muzyki oraz uwagę pozytywną, zachęciliśmy do wysyłania filmików ze swoim występem.  Mógł to być występ solowy bądź grupowy, razem z rodzicami i rodzeństwem.Filmiki podpisane imieniem,  nazwiskiem i klasą  uczniowie wysyłali na adresy mailowe opiekunów SU p. J. Moroz i p. A. WołosiukDzięki zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski akcji mieliśmy wspaniałą okazję do tego, aby podziękować Janowi Pawłowi II za jego pontyfikat i wieloletnią  posługę.

Do akcjipt. „Cała szkoła śpiewa ulubioną pieśń Jana Pawła II – „Barkę”włączyli się: Martyna Bodo kl. IB,Martyna Sterniczuk  kl. IBMarcel Zbaracki  kl. IB,Olaf Kasprowicz kl. II,Gabriela Kurkowiak kl. III,Alicja Hołowna kl. VA,Oliwia Dobrolińska kl. VIA,Marlena Pytka  kl. VIA,Malwina Szymańska kl. VIB,Dominika Gawryluk  kl. VIIA,Marek Grom kl. VII A,Zofia Kurkowiakkl. VIIA  Paulina Krzyżanowka  kl. VIIB

Dziękujemy Wam za udział w akcji !

J. Moroz 

A. Wołosiuk

Zachęcam uczniów, którzy ukończyli 13 lat do włączenia się w wolontariat #MłodziDzieciom.

Link do strony Fundacji Powszechnego Czytania: https://fpc.org.pl/mlodzi-dzieciom/ , tam są wszystkie niezbędne informacje.

Zgoda rodziców, regulamin, linki do książek i gotowych tekstów czy przykładowe filmiki na kanale YouTube Fundacji Powszechnego Czytania - wszystko jest gotowe do pobrania. Wystarczy prześledzić, nagrać filmik, wysłać zgodnie z regulaminem. Wolontariuszom wystawiany jest certyfikat potwierdzający pracę na rzecz Fundacji Powszechnego Czytania.

 

Danuta Płotnicka

           Rok 2020 został ogłoszony rokiem Świętego Jana Pawła II. W tym roku przeżywamy wielkie wydarzenie związane z osobą Karola Wojtyły – to zbliżająca się setna rocznica jego urodzin.

            Jan Paweł II to jedna z najważniejszych postaci XX w., osoba pod każdym względem wybitna i wyjątkowa. Był papieżem, ale przede wszystkim wrażliwym i mądrym człowiekiem. Mimo swojej niezwykłości był wyjątkowo pogodny i radosny, kochał dzieci i młodzież, widział w nich przyszłość świata. Jego pielgrzymki do najbardziej odległych zakątków świata zmieniły losy wielu ludzi, a nawet narodów. Motto Świętego Jana Pawła II „Totus Tuus” było symbolem wiary, nadziei i miłości do ludzi różnych ras i religii. Pokazując osobę Papieża Polaka uczymy się żyć prawdziwymi wartościami i otwierać na potrzeby drugiego człowieka.

            W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II w 100. rocznicę urodzin organizujemy konkurs „Laurka dla Świętego Jana Pawła II”

1. Cele konkursu:

- zachęcenie uczniów do aktywnego uczestnictwa w konkursie;

- rozwijanie wyobraźni oraz twórczych umiejętności dzieci i młodzieży inspirowanych życiem i działalnością Papieża Jana Pawła II;

- kultywowanie pamięci o Papieżu;

- promowanie młodych talentów.

2. Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną inspirowaną życiem i działalnością Świętego Jana Pawła II zgodnie z tematem:

- klasy I – III – Laurka dla Świętego Jana Pawła II;

- klasy V – VIII – Kartka z napisanymi życzeniami dla Świętego Jana Pawła II w 100. rocznicę urodzin.

3. Technika wykonania pracy – dowolna (np. rysunek, wyklejanka, wydzieranka), format – dowolny.

4. Zdjęcie pracy konkursowej należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 20.05.2020 r. do godz. 15.00, natomiast oryginalne prace należy zachować i dostarczyć do szkoły po wznowieniu jej funkcjonowania.

5. Prace oceni Komisja powołana przez organizatora.

6. Spośród uczestników zostanie wyłoniony laureat I, II i III miejsca w dwóch kategoriach wiekowych.

7. Laureaci otrzymają nagrody ufundowane przez Organizatora.

8. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły.

Zachęcamy do udziału w konkursie!

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczeń klasy VII a Marek Grom uzyskał tytuł

Finalisty

na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 7 SP w I edycji trzyetapowego ogólnopolskiego konkursu matematyczno-informatycznego InstaLogik

W imieniu całej społeczności szkolnej gratulujemy sukcesu Markowi i rodzicom – Państwu Natalii i Waldemarowi Grom. Uczniowi życzymy niegasnącego  zapału i kolejnych osiągnięć.

Z okazji 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zachęcamy do zapoznania się z Odezwą Komitetu Honorowego Obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja w Województwie Lubelskim.

 

 

Źródło:https://www.kuratorium.lublin.pl