3 czerwca br. uczniowie klasy VII wzięli udział w zajęciach w ramach programu „Edukacja z wojskiem”. Jest to program edukacyjno – obronny przygotowany i realizowany we współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. Jegogłównym celem jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności. Trzygodzinne szkolenie prowadzone przez ppor. Emilię Melańczuk obejmowało bardzo ważne zagadnienia związane z naszym bezpieczeństwem i radzeniem sobie w sytuacjach kryzysowych. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał imienny certyfikat. Również nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający udział w programie „Edukacja z wojskiem”.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Jan Szelest – uczeń klasy IV, został wyróżniony w etapie regionalnym XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. 

Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z obszarów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym upowszechnianych poprzez projekt „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś”.

Serdecznie gratulujemy Jasiowi, Jego Rodzicom oraz nauczycielowi plastyki – p. Ewie Stawskiej i życzymy dalszych sukcesów!

Dyplom za udział w konkursie otrzymali: Marcel Siekierko, kl. Ib i Igor Pajnowski, kl IV.

W związku z obchodami  Roku Lasów Polskich w powiecie bialskim, 7 maja 2024r. klasa VII pod opieką wychowawcy, udała się na pieszą wycieczkę do hubertówki . Uczniowie bacznie obserwowali las, rozpoznawali gatunki drzew i czerpali z nich energię. W Podolance czekało na nich wiele atrakcji. Po krótkim odpoczynku rozegrali mecz w siatkówkę,  wykonali wiele przygotowanych dla nich zadań ( zbierali szyszki i gałęzie, grali w chowanego, a niektórzy tworzyli piękne bukiety i wystawiali stand up).

Zmęczeni  zgromadzili się przy przygotowanym przez mamy „HARCERKI” p. Joannę Kaliszuk i p. Annę Panas, ognisku  aby  piec kiełbaski, chleb i ziemniaki. Mamy  zadbałyo muzykę,napoje i słodki poczęstunek.

 Uczniowiepodziękowaliza mile spędzony czas, uporządkowali miejsce pobytu i zadowoleni wybrali kierunek szkoła!!

Małgorzata Sowa

„ Mój Region” to konkurs tematyczny organizowany od 35 lat  przez Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska i Lubelskiego Kuratora Oświaty. Jego zadaniem jest kształtowanie wiedzy na temat zabytkówi historii  Południowego Podlasia. 

Naszą szkołę w tym konkursie  reprezentowała 4 pasjonatów  regionalnej historii: Kinga Głowacka kl. IV, Michał Pytka kl. IV, Tobiasz Andrzejczuk kl.VI i Weronika Grom kl. VII.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach, w pierwszym organizowanym w marcu uczniowie rozwiązywali zadania testowe na podstawie zalecanej w regulaminie literatury przedmiotu. Następnie zdobywcy największej liczby punktów wzięli udział w edukacyjnej wycieczce historycznej, podczas której poznali historię i architekturę obiektów z trasy wycieczki.

W finale  konkursu, który odbył się 23 maja się  uczestnicy wycieczki rozwiązali kolejny test z zadaniami otwartymi  na temat poznanych zabytków regionu.

W dniu  2 czerwca w  Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej miała miejsce  uroczystość jubileuszowa Konkursu Historycznego „Mój Region” połączona  z  wręczeniem nagród laureatom. Przybyli na  nią licznie  zaproszeni goście, m.in.:  władze miasta Biała Podlaska, pracownicy muzeum, dyrektorzy szkół, uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Z ogromną satysfakcją  informujemy, że uczennica klasy VII Weronika Grom  zajęła  pierwsze  miejsce  i została po raz trzeci LAUREATKĄ konkursu .

 Radością napawa wyróżnienie ucznia klasy IV Michała Pytka, jego dyplom i nagrodę odebrała pani Dyrektor Katarzyna Krawczyk,  wręczyła mu ją w szkole. 

Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu i  ich rodzicom  życząc dalszych sukcesów!

Szkolny opiekun konkursu

Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu w naszej szkole odbył się 28 maja i miał charakter sportowo – rekreacyjny. Organizatorzy zaproponowali wiele atrakcji, aby był to dzień niezapomniany zarówno dla młodszych, jak i starszych uczniów.

Tego dnia uczniowie kl. I-VII przystąpili do akcji „Śniadanie daje moc”. Zdrowy i wartościowy posiłek na świeżym powietrzu dał moc i energię do uczestnictwa w grach i zabawach.

Jak co roku, dużym zainteresowaniem uczniów cieszył się Bieg o Puchar Dyrektora, który odbył się w trzech kategoriach wiekowych: kl. I-II, kl. III-V i kl. VI-VII z podziałem na dziewczęta i chłopców.

Na podium stanęli:

W kategorii klas I-II – dziewczęta:

I miejsce – Laura Pilipczuk, kl. Ib

II miejsce – Alicja Moroz, kl. Ia

III miejsce – Marta Bandzerewicz, kl. II

W kategorii klas I-II – chłopcy:

I miejsce – Alan Redzik, kl. II

II miejsce – Aleksander Sobieszczuk, kl. Ib

III miejsce – Piotr Łukasik, kl. II

W kategorii klas III-V – dziewczęta:

I miejsce – Magdalena Pilipczuk, kl. III

II miejsce – Izabela Pomorska, kl. III

III miejsce – Aleksandra Duda, kl. IV

W kategorii klas III-V – chłopcy:

I miejsce – Kacper Kuśmierczyk, kl. V

II miejsce – Dominik Laszewki, kl. IV

III miejsce – Paweł Mularewicz, kl. IV

W kategorii klas VI-VII – dziewczęta:

I miejsce – Martyna Kulik, kl. VII

II miejsce – Wiktoria Zientara, kl. Ia

III miejsce – Natalia Semeniuk, kl. VII

W kategorii klas VI-VII – chłopcy:

I miejsce – Tobiasz Andrzejczuk, kl. VI

II miejsce – Hubert Łukasik, kl. VII

III miejsce – Mateusz Laszewski, kl. VII

Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś zdobywcy I miejsca dodatkowo puchary ufundowane przez Radę Rodziców.

Odbyły się również rozgrywki klasowe w piłkę nożną (pod opieką p. Grażyny Wróblewskiej):

- klasy I-II – dziewczęta – I miejsce – klasa II

- klasy I-II – chłopcy – I miejsce – klasy I

- klasy III-IV – dziewczęta – I miejsce – klasa III

- klasy III-IV – chłopcy – I miejsce – klasa IV

i piłkę siatkową (pod opieką p. Doroty Tarkowskiej):

- klasy V, VI-VII – dziewczęta – I miejsce – klasy V, VI

- klasy V, VI-VII – chłopcy – I miejsce – klasa VII

Bez wątpienia, konkurencje sportowe przygotowane przez p. Dorotę Tarkowską –nauczyciela wychowania fizycznego, sprawiły uczniom wiele radości. Dużą dawkę rozrywki zapewnił Wodzirej Fantomasz, który porwał wszystkich do wspólnej zabawy. Fantastyczna pogoda zachęciła miłośników zjeżdżania do skorzystania z „dmuchańców”.

Swoją obecnością zaszczyciła nas p. Danuta Wowczeniuk – Sekretarz Gminy Terespol, która w imieniu własnym i Wójta Gminy Terespol – Krzysztofa Iwaniuka złożyła wszystkim dzieciom życzenia z okazji ich święta.

Podczas festynu uczniowie mogli posilić się hot-dogami i popcornem oraz ugasić pragnienie napojem. Niespodzianką od Rady Rodziców były pyszne lody. 

Ten dzień upłynął we wspaniałej atmosferze. Uśmiechnięte twarze były dowodem na to, że Dzień Dziecka dostarczył uczniom wiele radości.

Za wsparcie w organizacji festynu bardzo serdecznie dziękujemy: Wójtowi Gminy Terespol, Gminnemu Centrum Kultury w Kobylanach, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Terespolu oraz Radzie Rodziców na czele z przewodniczącą – p. Anną Borowińską – Komor.

1717444630506-42ab8b12-5d3c-439b-b1ad-627801f99dc2_1.png