- Odsłony: 838
Dyrektor Zespół Szkół im .Kornela Makuszyńskiego, ul. Wiejska 7a 21-540 Małaszewicze
PRZEDSTAWIA ZAPYTANIE CENOWE
Zamówieni realizowane jest w procedurze wewnętrznej, wynikającej z Regulaminu Udzielania Zamówień Publicznych o wartości nie przekraczającej kwoty 3000 euro,
który funkcjonuje w Zespole Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach
- Odsłony: 779
5 i 9 grudnia 2019 r. Samorząd Uczniowski po raz kolejny czytał najmłodszej części społeczności szkolnej bajki z motywem mikołajkowym i świątecznym. Na czytanie naszym milusińskim chętnie zgodziły się uczennice klasy 6B M. Hawrot i M. Wowczeniuk oraz uczennica klasy 5A E. Małachowicz, które w tym roku przyodziały strój renifera, bałwanka i Pani Mikołajowej. Miłą niespodzianką był konkurs na pomocnika Mikołaj. Czytanie wzbudziło zaciekawienie i zachwyt u naszych małych podopiecznych. Malujące się na twarzach dzieci skupienie zdawało się mówić, że zostali przeniesieni do innego świata, świata bajek. W akcji udział wzięły dzieci z przedszkola: Perełki, Bursztynki i Kryształki oraz klas I-III z wychowawcami. Niespodzianką dla dzieci było pojawienie się Renifera Rudolfa, który obdarowywała uczniów słodkimi upominkami. Na koniec spotkania Pani Mikołajowa poinformowała dzieci, że Mikołaj kupił sobie nowy teleskop i że będzie ich bacznie obserwował. Prosiła by byli grzeczni i słuchali swoich nauczycieli wtedy Mikołaj na pewno przyjdzie do nich 24 grudnia i przyniesie wymarzone prezenty pod choinkę. Celem spotkania było rozpowszechnienie czytelnictwa i wprowadzenie uczniów w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
A. Wołosiuk
- Odsłony: 802
W Mikołajki 6 grudnia 2019 roku uczniowie klasy VIA pod opieką wychowawczyni p. A. Wołosiuk i taty Szymona p. A. Naumiuka wzięli udział w integracyjnym wyjeździe do kina Cinema3D w Białej Podlaskiej. Młodzież obejrzała film familijny produkcji USA o słoniu cyrkowym, który nie mógł wykonywać swoich sztuczek z powodu złego stanu zdrowia- „Ratujmy Florę”. Gdy zarząd cyrku zdecydował pozbyć się zwierzęcia, córka kierownika cyrku postanowiła wykraść Florę. Wspólnie z nią wyruszyła w drogę do rezerwatu słoni by tam stworzyć jej bezpieczny azyl. Przemierzając setki kilometrów lasów i rwących rzek Dawn dotarła na miejsce. Dziewczynka swoją wspaniałą postawą pokazała, jak wiele przeszkód jesteśmy w stanie pokonać by uratować swojego przyjaciela. Film wszystkim bardzo się podobał. Dużo radości było również podczas świątecznych zakupów w Galerii Rywal oraz pobycie w pizzerii Roma. Zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do domu. Mamy nadzieję, że mikołajkowe wyjazdy staną się tradycją naszej klasy ponieważ są świetną formą integracji zespołu klasowego oraz wprowadzają wszystkich w świąteczny nastrój.
A. Wołosiuk
- Odsłony: 855
Jak święto, to święto. Lekcji nie było. We wszystkich klasach prowadzone były zajęcia integracyjne pod czujnym okiem wychowawców. Równolegle w pięknie przyozdobionej (nie tylko na tę okoliczność) sali klasy II odbywały się przesłuchania uczestników Konkursu Recytatorskiego „Kornel Makuszyński - propagator dobroci, uśmiechu i wiary w człowieka”. Po tym wszyscy spotkali się na uroczystym apelu z udziałem zaproszonych gości. Zaszczycili nas : Bogdan Daniluk – Zastępca Wójta Gminy Terespol, Mieczysław Romaniuk – Przewodniczący Rady Gminy Terespol, Teresa Kusiak- Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Zalesiu, Mariola Borodziuk - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. J. U. Niemcewicza w Neplach, Dorota Szelest - Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Aneta Rydz – Przedstawiciel Rady Rodziców Szkoły Podstawowej i Małgorzata Duda - Przewodnicząca Rady Rodziców Przedszkola w Małaszewiczach. Po uroczystym powitaniu delegacja uczniów wraz z Panią Dyrektor Katarzyną Krawczyk złożyła kwiaty pod popiersiem Patrona Kornela Makuszyńskiego. Ponieważ rok 2019 został ogłoszony Rokiem Kultury Ludowej w powiecie bialskim, motywem przewodnim Konkursu Recytatorskiego była ludowość w języku i treści a prezentowane utwory pochodziły z czasów dzieciństwa naszych rodziców i dziadków. W tym klimacie był też wystrój szkoły, stroje niektórych uczniów, a nawet nauczycieli - brawa dla pani Alicji Sołoducha. Tytuł przedstawienia - „Jak to kiedyś na wsi bywało” też mówił sam za siebie. Wiejskie obrazki i okoliczności przyrody pięknie pokazali uczniowie klasy II pod kierunkiem pani Elżbiety Kijuk.
- Odsłony: 866
Na św. Andrzeja dziewczynom z wróżby nadzieja.
Hej! Kasiu, Katarzynko
Gdzie szukać cię dziewczynko
Wróżby o ciebie zapytam
Czekaj – wkrótce zawitam.
Imieniny Katarzyny i Andrzeja
We wtorek 26 listopada 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole imieniny Katarzyny tzw. Katarzynki (25 listopada) i Andrzeja, tzw. Andrzejki (30 listopada). Była to kolejna okazja do przybliżenia dzieciom i młodzieży dawnej polskiej kultury i zwyczajów, a także zintegrowania społeczności szkolnej poprzez wspólną zabawę. Tego wieczoru przedstawiciele klas starszych wcielili się w rolę wróżbitów i przygotowali stoiska z wróżbami. Przebijanie szpilką serc z imionami dziewcząt i chłopców, „kubki przyszłości”, gra w kolory, a także wróżenie z kart i kości, to tylko niektóre z całego programu wróżb, które uatrakcyjniły to wyjątkowe wydarzenie. Przepowiedzieć swoją przyszłość mogli zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Należy pamiętać, że dawno temu w wigilię św. Katarzyny wróżyli sobie tylko kawalerowie, natomiast w przeddzień święta Andrzeja – 29 listopada- tylko panny. Gdy dowiedzieliśmy się kim będzie wybranka naszego serca i jak będzie miała na imię złożyliśmy życzenia i zaśpiewaliśmy gromkie STO LAT naszym solenizantkom Kasi B. z klasy III i Kasi S. z kl. VIIA. Dzień wróżb zakończyliśmy dyskoteką szkolną. Zabawę zaplanowali i zorganizowali członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami i nauczycielami. Wszyscy wspaniale bawili się przy rytmach różnorodnej muzyki.
Zorganizowana impreza andrzejkowa, pełna wrażeń i pozytywnych emocji, była wspaniałą okazją do dobrej zabawy i źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.
A. Wołosiuk