Nasi uczniowie i wychowankowie przedszkola wzięli udział w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wielkanocnego „Wyobraźnia ukryta w pisance”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie. Celem konkursu jest promowanie aktywności twórczej dzieci, rozwijanie ich kreatywności, umiejętności plastycznych oraz pielęgnowanie tradycji Świąt Wielkanocnych. W tegorocznej edycji na konkurs wpłynęły 537 prace z 72 placówek edukacyjnych: szkół i przedszkoli z województwa lubelskiego. Wszystkie pisanki były niepowtarzalne, niezwykle pomysłowe, wykonane różnymi technikami plastycznymi. W ocenie prac konkursowych ważna była nie tylko oryginalność czy estetyka wykonania, ale przede wszystkim samodzielność tworzenia pisanek. Komisja konkursowa przyznała tytuł LAUREATA 41 uczestnikom konkursu, w gronie których znaleźli się nasi uczniowie:

Magdalena Litwiniuk, kl. Ia – opiekun: p. Eleonora Litwiniuk, p. Alicja Sołoducha

Piotr Litwiniuk, kl. V – opiekun: p. Eleonora Litwiniuk, p. Ewa Stawska

Sandra Jarzyna, kl. VI - opiekun: p. Ewa Stawska

Weronika Grom, kl. VII – opiekun: p. Ewa Stawska

Serdecznie gratulujemy LAUREATOM!

Dziękujemy wszystkim wychowankom przedszkola i uczniom, którzy podjęli trud wykonania niepowtarzalnej pisanki wielkanocnej.

Dziękujemy również Rodzicom i Nauczycielom, którzy motywowali swoich podopiecznych do wykonania wspaniałych prac.

14 marca br. uczennice klasy VII: Katarzyna Bojarska, Weronika Grom i Natalia Semeniuk wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie „Józef Ignacy Kraszewski wzorem dla współczesnego człowieka”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 47 w Lublinie. Honorowe patronaty nad konkursem objęli: Lubelski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Lublin oraz Dyrektor Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie.

Głównym celem konkursu było upowszechnienie wiadomości o życiu i twórczości Józefa Ignacego Kraszewskiego, podkreślenie związków pisarza z Lubelszczyzną oraz rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w gronie Laureatów znalazły się:

Katarzyna Bojarska – II miejsce

Weronika Grom – III miejsce.

Serdecznie gratulujemy Laureatkom i ich rodzicom/opiekunom oraz nauczycielowi przygotowującemu – p. Małgorzacie Patrejko.

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za ogromne zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów.

 skarpety

21 marca 2024 r. kojarzy się wszystkim z Dniem Wiosny, ale właśnie tego dnia obchodzimy również Święto Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Nasi uczniowie i nauczyciele jak zawsze bardzo chętnie przyłączyli się do tej szlachetnej akcji i założyli dwie kolorowe, niepasujące do pary skarpetki. W tym dniu członkowie Samorządu Uczniowskiego przebrani za nauczycieli przeprowadzili prelekcje na temat historii tego święta oraz przybliżyli uczniom jego cel i symbolikę. Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa klasy I-III tworzyły plakaty z ozdobionych przez siebie skarpetek, które można podziwiać na korytarzach szkolnych. Uczniowie Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach pożegnali zimę i przywitali wiosnę zgodnie ze staropolską tradycją. Wszyscy czekali na ten dzień z niecierpliwością. Już od poniedziałku uczniowie kl. IA przynosili Marzanny, które pięknie ozdobiły ich salę lekcyjną. Dwie z nich zostały wrzucone przez klasę IA, IB i II w zarośla rzeki Czapelki. Podczas spaceru do lasu uczniowie rozpoznawali oznaki wiosny i wsłuchiwali się w odgłosy budzącej się do życia przyrody. W tym dniu wszyscy oglądali filmy edukacyjne o oznakach wiosny, rozwiązywali zagadki i quizy. Klasy starsze wykonywały plakaty nawiązujące do Dnia Wiosny, które zostały wyeksponowane na korytarzu dolnym. Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się rozgrywki między klasowe w siatkówkę (kl. V-VII) oraz rzucankę (kl. IV).

Tego dnia wszyscy wrócili do domu zadowoleni ponieważ nie mieli zadanej pracy domowej i mogli kibicować reprezentacji Polski podczas meczu z Estonią.

 

 

Opiekunowie SU

8 marca cała szkolna społeczność cieszyła się Dniem Kobiet. Chłopcy z grona uczniów klasy II zadedykowali wszystkim Paniom i Koleżankom rytmiczny ,,Taniec z kapeluszami’’. Chłopcy z grona uczniów klasy V żartobliwie prowadzili rozmowy na temat współczesnych kobiet i uchylili rąbka tajemnicy o Paniach z Grona
Nauczycielskiego naszej szkoły. Odkryli również tajemnicę, że kobiety uwielbiają taniec i to z mężczyznami. Potwierdził to walc do melodii ,,Noce i dnie” wykonany przez uczniów klasy II.
W dniu tym chłopcy jako wspaniali dżentelmeni, obdarowywali dziewczęta i kobiety życzeniami, kwiatami i słodyczami. W szkole było kolorowo od tulipanów, róż i barwnych bukietów. Wiele miłych słów wypowiedzianych w życzeniach sprawiło, że był to dzień pełen serdecznej atmosfery.

G.Wróblewska