Klasy III b rozpoczęła swoją przygodę z Ogólnopolskim Programem Edukacyjnym  pt ,, Czytanie ma moc”.

Październikowe - ,,Kosmiczne wyzwanie ‘’ już za nimi. Podczas październikowych zajęć  dzieci wylądowały na Planecie Kreatywności i Współpracy odkrywając książkę A.B.Chmielewskiego- ,,Kosmiczne wyzwania”. Uczniowie dowiedzieli się co to jest kometa, sonda kosmiczna, czy w kosmosie mogą istnieć inne cywilizacje, a nawet zaprojektowali swoje własne maszyny NASA, spotkali się z mieszkańcami Planety Dziwacznych Kroków, Milczących  i Nietypowo Wojujących Plemion.

W listopadzie wyruszyli na Planetę Ziemia – odkrywając książkę M . Rusinek ,,Wytrzyszczka”. Na misji Wytrzyszczka ,trochę  poćwiczyli swoje języki i intensywnie główkowali nad herbami czy możliwym pochodzeniem nazw miejscowości.

Dni w których odbywały się warsztaty w ramach ,,Czytanie ma moc” były pełne pozytywnych doznań, wielu twórczych chwil i wspaniałej zabawy. Wraz z książkowymi bohaterami , uczniowie poznają tajemnice świata , odkrywają swoje talenty i supermoce.

Już nie możemy się doczekać  grudniowego  wyzwania!!!!!

                                                                                            G.Wróblewska

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach informuje, że wysokość składki w roku szkolnym 2021/2022 wynosi:

30 zł (I rata) - do 15 listopada 2021r.

Pierwsze dziecko 30 zł, drugie 25 zł, kolejne - 20 zł.

 

20 zł (II rata) -   do 15 lutego 2021r. –  w zależności od tego, czy odbędzie się choinka.

 

Prosimy nie wpłacać całości!

 

Wpłaty można dokonać  na konto RADY RODZICÓW

przy Szkole Podstawowej w Małaszewiczach:

31 8025 007 0091 3010 2000 0010

Bank Spółdzielczy Biała Podlaska 

(do wychowawcy klasy albo w sekretariacie) .

„Każdy znajduje w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować. Wreszcie, jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, tak jak to Westerplatte. Utrzymać i obronić, w sobie i wokół siebie, obronić dla siebie i dla innych”.

Jan Paweł II

Wiele tysięcy żołnierzy Wojska Polskiego, funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Wojsk Obrony Terytorialnej wykonuje heroiczną pracę, broni naszej wschodniej granicy, abyśmy mogli czuć się bezpiecznie. W ostatnim czasie w mediach społecznościowych narodziła się inicjatywa wspierająca służby mundurowe pod hasłem: „Murem za polskim mundurem”.

Nasi uczniowie włączyli się do tej szczytnej ogólnopolskiej akcji poprzez wykonanie prac plastycznych – kartek z wyrazami symbolicznego wsparcia, wdzięczności i podziękowania za pełnioną służbę. Takie słowa są bardzo cenne i stanowią ogromne wsparcie dla funkcjonariuszy zaangażowanych w wykonywanie tak ważnych zadań.

„Dziękujemy za Waszą Służbę! Jesteśmy z Wami!”        

Mimo obostrzeń  związanych z pandemią, tegoroczne  obchody 103 rocznicy Odzyskania Niepodległości  były inne niż  w ubiegłym roku, ponieważ wszyscy byliśmy w szkole.

9 listopada uczniowie klasy V, pod opieką swojej wychowawczyni Małgorzaty Sowa przygotowali niezwykle wymowny montaż słowno - muzyczny. Dekoracje, galowe stroje, biało - czerwone kotyliony wprowadziły uroczysty nastrój. Głównym gościem klasowej uroczystości skierowanej do całej społeczności szkolnej była pani Dyrektor Katarzyna Krawczyk, która po obejrzeniu występów młodych wykonawców ze wzruszeniem podsumowała je słowami cyt.:ja to mam szczęście, że w tym momencie żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą” dziękując   uczniom za  piękną postawę patriotyczną, a  nauczycielom : p. Małgorzacie Sowa i p. Andrzejowi Maziejukowi za ich przygotowanie.

Nagranie  z uroczystości zostało  udostępnione na stronie szkoły.

Już po raz czwarty  nasza społeczność szkolna  10 listopada włączyła  się do akcji Szkoła do hymnu  o symbolicznej godzinie 11:11, w klasach zabrzmiał  Mazurek Dąbrowskiego.

W gminnych obchodach Święta Niepodległość w dniu 11 listopada 2021r naszą szkołę godnie reprezentował poczet sztandarowy (Magdalena Hawrot, Lena Maksymiuk, Michał Stępniewski) wraz z p.Dyrektor Katarzyną Krawczyk i opiekunami  Samorządu Uczniowskiego – p. Ewą Stawską i p. Anna Wołosiuk.

Tradycyjnie 11 listopada 2021 r. nasza szkoła wzięła udział w gminnych obchodach Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zgodnie z harmonogramem uroczystości o godz. 14:00 zgromadzone w Koroszczynie poczty sztandarowe i zaproszeni goście wspólnie odśpiewali hymn państwowy, po czym delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod Pomnikiem Niepodległości i Nieznanego Żołnierza. Następnie wszyscy udali się do Dzieła Międzyfortowego Kobylany I na piknik rodzinny. O godz. 16:00 zgromadzeni na sali konferencyjnej Urzędu Gminy goście obejrzeli widowisko muzyczno-taneczne grupy Białe Anioły „ Niepodległa Jest w Nas” oraz wystawę fotograficzną „Poznajemy naszą historię- zabytki Gminy Terespol w obiektywie”. Podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Kto ty jesteś?” oraz wręczenie nagród zwycięzcom. Z przyjemnością informujemy, że:  

II miejsce w konkursie na pracę plastyczną w kategorii klas I-V zajął uczeń kl. V M. Laszewski, III miejsce A. Fedosiuk  z kl. II, a wyróżnienie zdobył J. Kijuk z kl. IIIB.

W konkursie na prezentację multimedialną III miejsce zajęła uczennica klasy VIIIB M. Hawrot. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

W tym dniu naszą szkołę reprezentowała p. dyrektor K. Krawczyk, poczet sztandarowy w składzie:  L. Maksymiuk z kl. VIIIA, M. Stępniewski z kl. VIIIB, M. Hawrot z kl. VIIIB wraz z opiekunami p. E. Stawską i A. Wołosiuk, a także rodzice i uczniowie naszej szkoły.

Dziękujemy za udział w urodzinach Polski!

                                                                                                          Samorząd Uczniowski