[klik]

Liczne grono naszych uczniów wzięło udział w IV edycji WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU ŚWIĄTECZNEGO „Najpiękniejsza bombka choinkowa”, którego celem jest: promowanie aktywności twórczej dzieci, rozwijanie ich kreatywności i umiejętności plastycznych, pielęgnowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

O ogromnym zainteresowaniu konkursem świadczy fakt, że wzięło w nim udział aż 105 placówek oświatowych z województwa lubelskiego. W ocenie Komisji Konkursowej, której przyszło ocenić 925 bombek, wszystkie nadesłane prace były niezwykłe, piękne, starannie wykonane, oryginalne, wykonane ciekawymi technikami plastycznymi, bardzo pomysłowe.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w gronie laureatów znaleźli się:

Gabriela Kurkowiak, kl. V (opiekun p. Ewa Stawska);

Alan Omelańczuk, kl. I (opiekun p. Elżbieta Kijuk).

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz ich opiekunom!

 

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli trud wykonania niepowtarzalnej bombki choinkowej.

Podziękowania kierujemy również w stronę RODZICÓW i NAUCZYCIELI, którzy motywowali swoich podopiecznych do wykonania wspaniałych prac.

Za nami pierwszy etap (szkolny) konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2021/2022.

W konkursach: matematycznym, historycznym, języka rosyjskiego, języka angielskiego i biologicznym wzięło udział 34 uczniów z klas IV-VIII.

Do etapu II (rejonowego) zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Konkurs matematyczny: Maksymilian Panas, kl. VIIIa; Michał Wowczeniuk, kl. VIIIa

Nauczyciel przygotowujący: Elżbieta Brodacka

Konkurs języka rosyjskiego: Alicja Hołownia, kl. VIIa; Magdalena Niczyporuk, kl. VIIa

Nauczyciel przygotowujący: Justyna Szydło

Konkurs języka angielskiego: Weronika Beniuk, kl. VIIIa; Urszula Kuśmierczyk, kl. VIIb; Michał Niczyporuk, kl. V; Maksymilian Panas, kl. VIIIa; Malwina Wowczeniuk, kl. VIIIb

Nauczyciel przygotowujący: Jowita Moroz, Elżbieta Szepeluk

Serdecznie gratulujemy uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom przygotowującym!

Życzymy wytrwałości w nauce oraz pomyślnych wyników w kolejnym etapie!

Terminarz eliminacji drugiego etapu (rejonowego):

Konkurs matematyczny: 12.01.2022 r., godz. 9.00

Konkurs języka rosyjskiego: 18.01.2022 r., godz. 9.00

Konkurs języka angielskiego: 19.01.2022 r., godz. 9.00

 

 

W trosce o zdrowie uczniów nauczyciele naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym uczestniczyli w szkoleniu „Dziecko z cukrzycą typu 1 w placówce oświatowej”, prowadzonym przez panią Beatę Rakoczy – edukatora diabetologicznego z Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą w Lublinie.

Celem szkolenia było zdobycie odpowiedniej wiedzy i umiejętności w postępowaniu z dzieckiem z cukrzycą. Nabyta wiedza pozwoli nam otoczyć dzieci – diabetyków i ich rodziców właściwą opieką i wsparciem. Najważniejsze jest bowiem dobro dzieci: ich zdrowie, poczucie bezpieczeństwa i możliwość normalnego funkcjonowania w środowisku szkolnym.

6 grudnia 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole imieniny Mikołaja. Tradycyjnie pani dyrektor, wicedyrektor, rodzice, wychowawcy i Samorząd Uczniowski zaplanowali na ten dzień wiele atrakcji. Każdy uczeń, który był w tym roku grzeczny otrzymał z rąk Mikołaja i jego pomocników z GCK w Kobylanach paczkę z łakociami. Wychowawcy kl. II i IIIb wspólnie z rodzicami przygotowali dzieciom niespodziankę w postaci wyjazdu do kina, na salę zabaw oraz pizzę. W klasie I i IIIa rodzice przygotowali paczki dla dzieci i upominki dla wychowawców. Uczniowie kl. V wraz z wychowawcą wzięli udział w akcji „I Ty Możesz Być Mikołajem”, wszyscy ubrali czapki Mikołaja i złożyli mikołajkowe życzenia dla nauczycieli i dyrekcji ZS. im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach. Wychowawcy klasy IV i VIIIa zorganizowali mikołajkowy wyjazd do kina i na kręgielnię. W kl. VIIb uczniowie najpierw wymienili się prezentami, a potem wychowawca przeprowadził mikołajkowy „escape room”. W kl. VIIIb i VIIa również był Mikołaj i przyniósł uczniom wymarzone prezenty. Samorząd Uczniowski zaplanował na ten dzień  akcję  pt. Mikołajkowe czytanie”. Uczennice kl. VIIa i IV: E. Małachowicz, H. Denisiuk i M. Józefczuk przebrane za panią mikołajkową i renifery czytały przedszkolakom i uczniom klas I-III bożonarodzeniowe opowiadania z  biblioteki szkolnej. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi na zadane  pytanie dzieci otrzymały nagrody przygotowane przez elfy (ucz. kl. IV).  Pani mikołajkowa wraz z pomocnikami wręczyła uczniom kl. I-VIII cukierki, a dla grona pedagogicznego i pracowników szkoły własnoręcznie wykonane Mikołajki. W tym dniu niemal w każdej sali lekcyjnej pojawiła się choinka oraz świąteczne dekoracje. Na korytarzu dolnym p. E. Stawska zawiesiła gazetkę z okazji Mikołajek.

Wszystkim Mikołajom z okazji ich imienin składamy najserdeczniejsze życzenia.

                                                                                                         

                                                                                                          Samorząd Uczniowski

Dzień Patrona to ważne święto szkoły. Panująca nadal pandemia zmienia formułę świętowania, pomimo to staramy się przypominać postać naszego Patrona, jego twórczość i propagowane w jego utworach wartości.  Nauczyciele przygotowali szeroki wachlarz zajęć utrwalających wiadomości o jego życiu i  twórczości.  Uczniowie klas I-III mieli okazję m.in.:

- obejrzeć prezentacje multimedialne na temat Kornela Makuszyńskiego,

-  wykonać gazetkę poświęconą Koziołkowi Matołkowi „Koziołek w naszej szkole”,

- zapoznać się z wybranymi  przygodami Koziołka Matołka,

- napisać opowiadanie o przygodach ulubionego bohatera,

- sprawdzić swoją wiedzę w grach interaktywnych,

- wykonać ilustrację do książeczki.

Uczniowie klas IV-VIII obejrzeli prezentacje na temat życia  i twórczości Kornela Makuszyńskiego, zapoznali się z życiorysem pisarza, rozwiązywali test poświęcony Patronowi. Na lekcjach plastyki powstała galeria postaci z książek K. Makuszyńskiego.  W salach wykonano z tej okazji tematyczne gazetki. Uczniowie wzięli też udział w Konkursie ortograficznym „Makuszyński uczy nas ortografii”. Został on przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych: klas IV-V oraz VII- VIII. Uczniowie zmierzyli się z tekstami przygotowanymi na podstawie książek Patrona - „Awantury o Basię” i „Wyprawy pod psem”. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy  i nagrody.