Po długim oczekiwaniu na piękną pogodę 17 października 2017 r. po dwóch godzinach lekcyjnych klasy  V a i V b wraz z wychowawczyniami wyruszyły na pieszą wycieczkę do Podolanki. Po półgodzinnej wędrówce wesoła gromada dotarła do leśniczówki, gdzie powitała ich grupa rodziców. Na strudzonych wędrowców czekała już smaczna zupa, którą można było posilić się przy ciepłym kominku. Po krótkim odpoczynku rozpoczęły się zabawy na świeżym powietrzu. Klasy rywalizowały ze sobą w różnorodnych konkurencjach przyrodniczo-sportowych. Do zabaw włączali się również rodzice i wychowawczynie. Wszyscy nieco zmęczeni aktywnością fizyczną zasiedli lub ustawili się przy płonącym ognisku. Upieczone kiełbaski i ziemniaczki smakowały wybornie w towarzystwie różnorodnych dodatków przygotowanych przez rodziców. Następnie klasy rywalizowały w grach drużynowych. Na koniec było coś słodkiego – z ciast przygotowanych przez rodziców największą popularnością cieszyły się babeczki, które doczekały się nawet specjalnej reklamy – „Jedzcie, jedzcie te babeczki, bo są pyszne jak z bajeczki”.

Wypoczęci i najedzeni piątoklasiści wyruszyli w drogę powrotną, podczas której odbyła się praktyczna lekcja przyrody. Nastąpiło zespołowe zbieranie grzybów jadalnych. Impreza była bardzo udana. Pogoda dopisała, klasy zintegrowały się. Szczególne podziękowania należą się rodzicom za doskonałą organizację wycieczki.

 Obrazy newsów: rower1.jpgDnia 20.06.2016 r. członkowie Samorządu Uczniowskiego stawili się w szkole swoimi jednośladami by po godz.8:00 wyruszyć na rajd rowerowy. Uczniowie klasy IVA i IVB byli uczestnikami rajdu po raz pierwszy, ponieważ niedawno zdali egzamin na kartę rowerową. Informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym udzielił pan dzielnicowy J. Drygulski, który w tym dniu gościł w naszej szkole. Najpierw opiekunowie SU sprawdzili listę obecności, zebrali zgody rodziców, karty rowerowe i przeczytali regulamin rajdu. Następnie sprawdzili stan techniczny rowerów. O godz. 8:15 całą grupą wyruszyliśmy w drogę – Małaszewicze, Kobylany, Terespol. Trasa była bezpieczna ponieważ poruszaliśmy się po ścieżkach rowerowych. Po 45 min byliśmy już na terenie kąpieliska w Kobylanach gdzie byliśmy świadkami otwarcia wystawy poświęconej jednemu z bohaterów obrony Twierdzy Brześć, zwiedzaliśmy muzeum, jedliśmy śniadanie na plaży i podziwialiśmy wspaniałe widoki wokół akwenu wodnego. Po godz. 10:00 dotarliśmy do GCK w Kobylanach. Tam zostaliśmy ciepło przyjęci przez P. Magdalenę Romaniuk, która oprowadziła nas po Urzędzie Gminy, gminnej bibliotece oraz zapoznała z wakacyjną ofertą GCK. Dziewczynki z kl. IV założyły karty biblioteczne i wypożyczyły książki na wakacje. Następnie udaliśmy się do restauracji „Galeria Smaków” w Terespolu na smaczny obiad. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do lodziarni na pyszne lody. Około godz. 14:00 wróciliśmy do domu cali i zdrowi. Już nie możemy się doczekać następnego rajdu! – często powtarzali uczniowie kl. IVA i IVB.