Dzień Ziemi to obchodzone na całym świecie 22 kwietnia święto, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, w tym promowanie zachowań proekologicznych. Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych oraz placówek oświatowych. Tegorocznym motywem przewodnim było hasło „Przywróć naszą Ziemię!” Ze względu na pandemię wiele towarzyszących Dniu Ziemi akcji odbyło się w świecie wirtualnym. Podobnie było w naszej szkole. Uczniowie klasy VIIb i VIIIa wzięli udział w webinarium na temat zmian klimatu oraz działań na rzecz ochrony klimatu, zorganizowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z naukowcami Uniwersytetu Warszawskiego. Uczniowie mieli możliwość udziału w wirtualnych warsztatach kulinarnych, zwracających uwagę na problem marnowania żywności oraz warsztatach „ubraniowych”, zwracających uwagę na kwestie odpowiedzialnej mody. W trakcie tych warsztatów zaproponowane zostały proekologiczne rozwiązania do wdrożenia w codziennym życiu.

W czwartek 15 kwietnia odbyło się oficjalne zakończenie II edycji konkursu InstaLogik. Honorowym Patronem Konkursu jest Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. Konkurs realizowany był w całości on-line.

W pierwszym etapie II edycji konkursu wzięła udział trójka uczniów naszej szkoły: Zofia Kurkowiak, Marek Grom i Michał Wowczeniuk.  Bardzo dobrze spisali się wszyscy nasi reprezentanci. Markowi i Michałowi zabrakło znikomej liczby punktów, aby dostać się do II etapu. Natomiast Zosia uzyskała bardzo wysoki wynik II etapie. Rozwiązanie jednego zdania więcej pozwoliłoby jej na uczestnictwo w finale.

Gratulujemy naszym reprezentantom wysokich wyników. Doceniamy, że w czasie zdalnej nauki zmobilizowali się do spędzenia kolejnych godzin przed komputerem, życzymy dalszego zaangażowania i osiągania sukcesów.

Z ogromną radością informujemy, że uczennica klasy VIIIa – Katarzyna Sowa zajęła III miejsce w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” w kategorii szkół podstawowych. Uczennica przygotowała pracę literacką pt. „Mój Bohater – Hieronim Dekutowski”.

W konkursie wzięło udział ponad 900 uczniów z całej Polski. Jury doceniło prace, których „opis, narracja lub obraz były nienaganne merytorycznie i zgodne z prawdą historyczną”. Jak podkreślają Organizatorzy, szczególnie wyróżniane są prace, których autorzy starali się przedstawić historię Żołnierzy Wyklętych lub epizodu z tej historii w sposób nieszablonowy, ciekawy i niepowtarzalny.

Serdecznie gratulujemy Kasi i opiekunowi merytorycznemu – p. Małgorzacie Sowa zaangażowania w poznawanie historii Żołnierzy Wyklętych – ostatnich obrońców wolnej Polski.

 

19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.

 

 

  19 kwietnia  Muzeum  zaprasza premiery słuchowisk i filmów na kanale YouTube Muzeum POLIN  oraz FB Centrum Edukacyjnego Muzeum POLIN według następującego rozkładu:

  • 08:00 – premiera słuchowisk na podstawie opowiadań: "Pamięć drobinek" Zofii Staneckiej oraz "Historia z pewnej ulicy" Joanny Bednarek dla uczniów i uczennic klas 1-3 szkoły podstawowej na kanale YouTube.
  • 09:30 – premiera filmu "Będę pisać" dla uczniów i uczennic klas 4-6 szkoły podstawowej na kanale YouTube oraz na Facebooku Centrum Edukacyjnego Muzeum POLIN.
  • 11:00 – premiera filmu "Muranów – Dzielnica Północna"  dla uczniów i uczennic klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych na kanale YouTube oraz na Facebooku Centrum Edukacyjnego Muzeum POLIN.

                                                                          Łączy nas Pamięć!