1. Na egzamin może przyjść wyłącznie zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły, obserwator – bez objawów chorobowych, kompatybilnych z objawami COVID- 19.1. Na egzamin może przyjść wyłącznie zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły, obserwator – bez objawów chorobowych, kompatybilnych z objawami COVID- 19.

2. Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą w izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.

3. Rodzic/prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły.

4. Podczas egzaminu w szkole mogą przebywać wyłącznie: zdający, osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu, tj. członkowie zespołów nadzorujących, obserwatorzy, pracownicy szkoły odpowiedzialni za utrzymanie obiektu w czystości, dezynfekcję itp.

5. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, urządzeń telekomunikacyjnych, maskotek.

6. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych (2 długopisy z czarnym tuszem) i linijkę (w przypadku egzaminu z matematyki), które przynosi do szkoły w przezroczystej koszulce na dokumenty. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.

7. Na egzamin można przynieść własną butelkę z wodą (małą!). Należy postawić ja na podłodze, przy nodze stolika, aby przypadkowo nie zalać arkusza egzaminacyjnego.

8. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m/ oraz mają zakryte usta i nos (maseczkę jedno- lub wielorazową).

9. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających.

- Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5- metrowego odstępu).

- Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:

     1) podchodzi do niego przewodniczący lub członek zespołu nadzorującego, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie;

     2) wychodzi do toalety;

     3) kończy prace z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.

10. Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku/stanowisku egzaminacyjnym.

11. Aby uniknąć tworzenia się grup uczniów przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu uczniowie są zobowiązani przestrzegać zasad wprowadzonych przez dyrektora szkoły, tj.:

1) Stawić się w szkole na godzinę wyznaczoną przez dyrektora szkoły – I grupa – 8.15, II grupa – 8.30, III grupa – 8.30.

2) Wchodzić do szkoły wyznaczonym wejściem i przemieszczać się zgodnie z zaleceniami nauczycieli nadzorujących wpuszczanie uczniów do poszczególnych sal (wyznaczono dwa wejścia do szkoły:

     a) nr 1 – wejście główne;

     b) nr 2 – wejście od strony sali gimnastycznej. Szczegółowe informacje na temat wejścia do szkoły oraz sal egzaminacyjnych, uczniowie otrzymają poprzez e- dziennik w dn. 21.05.2021 r.

3) Skorzystać z boksu w szatni wyznaczonego dla klasy lub przebieralni przy sali gimnastycznej, pozostawiając tam ewentualne okrycie wierzchnie, po wyjściu z boksu w szatni kierować się do sal, w których odbędzie się egzamin.

4) Przed wejściem da sali egzaminacyjnej odbywa się losowanie numeru stolika przez przewodniczącego lub członka zespołu nadzorującego. Każdy zdający zajmuje miejsce przy stoliku, który został dla niego wylosowany.

5) Po zakończeniu egzaminu uczniowie powinni opuścić szkołę, a wrażeniami po egzaminie dzielić się między sobą z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie, a unikali spotkań w grupie, np. przy wejściu do szkoły.

12. Jeżeli uczeń podczas egzaminu przejawia niepokojące objawy choroby, jego egzamin zostaje przerwany i zostaje on odizolowany w odrębnym pomieszczeniu.

„Więc naprzód, niech broń rozdziera, niech kula szyje jak nić,

trzeba nam teraz umierać, by Polska umiała znów żyć”

Przytoczone motto towarzyszyło konkursowi poświęconemu życiu i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, którego organizatorem było Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białej Podlaskiej.

Konkurs przeprowadzony był  w trzech kategoriach: wizja plastyczna, recytacja, prezentacja multimedialna.

Konkurs realizował następujące cele:

- Popularyzację poezji K. K. Baczyńskiego.

- Poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w życiu młodego człowieka.

- Krzewienie wśród młodzieży idei patriotyzmu, braterstwa i poświęcenia.

- Rozwijanie kreatywności, zainteresowań literackich i plastycznych.

W konkursie uczestniczyli uczniowie z 9 szkół powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska.

Naszą szkołę w konkursie recytatorskim online reprezentowały uczennice klas ósmych:

  1. Zuzanna Borowik, kl. VIII b
  2. Katarzyna Sowa, kl. VIII a

Opiekunem merytorycznym była p. Małgorzata Patrejko.

Dziękujemy za udział!

 

Od wtorku, 4 maja br. do szkoły, w ścisłym reżimie sanitarnym, wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych.

Uczniowie klas IV-VIII nadal uczą się zdalnie do 16 maja br.

W kolejnych tygodniach, stopniowo starsi uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym:

  • Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (nie więcej niż 50% uczniów realizuje zajęcia w szkole i co najmniej 50% uczniów realizuje zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość).
  • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie w ścisłym reżimie sanitarnym uczą się już stacjonarnie w szkołach.

Szczegółowe informacje będą na bieżąco przekazywane przez wychowawców klas poprzez dziennik elektroniczny.

 

,,Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”

                                                                  (Cyprian Kamil Norwid)

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. Będziemy je obchodzić w szczególny sposób z powodu pandemii. Ale czy tak naprawdę wszyscy wiemy, dlaczego świętujemy? Warto przypomnieć sobie, skąd  wzięły się święta majowe. Dlaczego je świętujemy i komu je zawdzięczamy?

1 Maja obchodzi się Międzynarodowe Święto Pracy  nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Rodowód tego święta sięga XIX wieku i niestety jest naznaczony krwią i cierpieniem wielu osób. Święto zostało ustanowione w Paryżu w 1890 r. przez Kongres założycielski II Międzynarodówki (zrzeszenie partii socjalistycznych). Wybrana data była wyrazem pamięci dla strajkujących robotników z Chicago, którzy w 1886 r. protestowali przeciwko niskim płacom oraz 12-godzinemu dniowi pracy. Manifestacja została brutalnie stłumiona przez policję, w wyniku czego życie straciło wiele osób.