Od poniedziałku, 1 lutego br. obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Zmienione zostały rozwiązania o organizacji nauki zdalnej na terenie szkoły, wprowadzono możliwość organizowania tzw. próbnych egzaminów szkolnych na terenie szkoły. Uczniowie klas I–III szkół podstawowych oraz dzieci w wychowaniu przedszkolnym kontynuują naukę stacjonarną z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży, szkół podstawowychdla dorosłych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego, centrówkształcenia zawodowego, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, domów wczasówdziecięcych i szkolnych schronisk młodzieżowych do 14 lutego br. będą nadal uczyć się zdalnie.

W tym roku 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 31W tym roku 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 31stycznia 2021 roku. W zbiórkę, która dedykowana będzie wsparciu oddziałów dziecięcejlaryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, włączy się 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie. Zbiórka realizowana będzie również przywykorzystaniu kanałów elektronicznych. Kweście towarzyszyć będą wydarzeniaorganizowane przez lokalne Sztaby, a także 15. bieg “Policz się z cukrzycą”, któryrealizowany będzie w formie wirtualnej. W Warszawie, centrum wydarzeń stanowić będziestudio telewizyjne na Placu Defilad, w którym odbędą się koncerty m.in. zespołu Dżem, VooVoo, Kwiat Jabłoni i Piersi. Transmisja internetowa wydarzenia rozpocznie się w sobotę (30stycznia) o godz. 21:00 i potrwa nieprzerwanie 27 godzin.,,Zróbmy wszystko, aby hasło wygramy, było tym hasłem, które jednoczy nas wszystkich.Ludzi dobrych, ludzi, którzy patrzą na nasz kraj z optymizmem, którzy chcą, aby ten kraj byłszanowany wszędzie na całym świecie”.Już dziś możesz wesprzeć cel 29. Finału WOŚP, by razem z nami zagrać dla oddziałówdziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Wybierz najwygodniejszą dlasiebie metodę wpłaty i wesprzyj cel 29. Finału WOŚP kwestując z rodziną i przyjaciółmi wInternecie.Wesprzyj cel 29. Finału WOŚP.


Szkolne Koło Wolontariatu

Audiobooki lektur i klasyki literatury, publikacje, artykuły z czasopism naukowych są już dostępne online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Cyfrowa biblioteka została otwarta w ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Biblioteka Narodowa zakończyła prace związane z realizacją Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach prac, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w cyfrowej Bibliotece Narodowej polona.pl przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej. Kolekcje dostępne są pod poniższymi linkami:
Lektury szkolne. Część 1. Szkoły podstawowe
W obu kolekcjach znalazło się łącznie 212 publikacji, do których dostęp dla uczniów i nauczycieli jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Wszystkie publikacje dostępne są online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Lektury prezentowane w POLONIE mają warstwę tekstową pozwalającą na pełnotekstowe przeszukiwanie ich treści.

Zachęcamy do korzystania!

24 stycznia br. Gminne Centrum Kultury w Kobylanach ogłosiło wyniki VIII Powiatowego Noworocznego Przeglądu Kolęd i Pastorałek (on-line).

Jury, powołane przez Dyrektora GCK w Kobylanach, w składzie:

Andrzej Maziejuk – przewodniczący

Marta Daniluk – członek

Jakub Gdela – członek

oceniało wykonawców według następujących kryteriów: walory głosowe, własna interpretacja kolęd i pastorałek, muzykalność, poczucie rytmu, dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny.

W grudniu nasza szkoła przystąpiła do akcji pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki „Razem na Święta”. Akcję koordynowali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu.

W III edycji akcji uczestniczyło ponad 12000 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Inicjatywa miała na celu zachęcenie uczniów do działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących w okresie przedświątecznym. Celem przedsięwzięcia była zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.

W ramach akcji uczniowie naszej szkoły:

- Wykonali stroiki świąteczne i ozdoby choinkowe dla swoich najbliższych, sąsiadów, osób starszych.

- Wysłali kartki świąteczne nauczycielom emerytom, pracownikom szkoły, koleżankom i kolegom.

- Zorganizowali akcje: „Mikołaj w dobie koronawirusa” oraz „Przyjacielskie gesty”.

- Zebrali artykuły papiernicze i przekazali je uczniom z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zalutyniu.

- Przekazali własnoręcznie wykonany karmnik dla ptaków emerytowanemu dyrektorowi naszej szkoły.

Uczniowie i nauczyciele swoimi działaniami udowodnili, że pomagać można niezależnie od okoliczności. Dziękujemy za tak liczny udział w akcji i serce okazane drugiej osobie!