- Odsłony: 474
Od wtorku, 4 maja br. do szkoły, w ścisłym reżimie sanitarnym, wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych.
Uczniowie klas IV-VIII nadal uczą się zdalnie do 16 maja br.
W kolejnych tygodniach, stopniowo starsi uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym:
- Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (nie więcej niż 50% uczniów realizuje zajęcia w szkole i co najmniej 50% uczniów realizuje zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość).
- Od 31 maja br. wszyscy uczniowie w ścisłym reżimie sanitarnym uczą się już stacjonarnie w szkołach.
Szczegółowe informacje będą na bieżąco przekazywane przez wychowawców klas poprzez dziennik elektroniczny.
- Odsłony: 484
,,Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”
(Cyprian Kamil Norwid)
Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. Będziemy je obchodzić w szczególny sposób z powodu pandemii. Ale czy tak naprawdę wszyscy wiemy, dlaczego świętujemy? Warto przypomnieć sobie, skąd wzięły się święta majowe. Dlaczego je świętujemy i komu je zawdzięczamy?
1 Maja obchodzi się Międzynarodowe Święto Pracy nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Rodowód tego święta sięga XIX wieku i niestety jest naznaczony krwią i cierpieniem wielu osób. Święto zostało ustanowione w Paryżu w 1890 r. przez Kongres założycielski II Międzynarodówki (zrzeszenie partii socjalistycznych). Wybrana data była wyrazem pamięci dla strajkujących robotników z Chicago, którzy w 1886 r. protestowali przeciwko niskim płacom oraz 12-godzinemu dniowi pracy. Manifestacja została brutalnie stłumiona przez policję, w wyniku czego życie straciło wiele osób.
- Odsłony: 485
- Odsłony: 593
W tegorocznej 13. edycji Wojewódzkiego Konkursu „Polonista Roku 2021” , organizowanej pod patronatem honorowym Lubelskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Biała Podlaska oraz Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej, przy współudziale UMCS-u w Lublinie, sprawującego opiekę merytoryczną nad przedsięwzięciem, wzięło udział 143 uczniów z 24 szkół.
Naszą szkołę reprezentowało ośmiu uczniów: trzech w kategorii klas III-IV i pięciu w kategorii klas V-VI.
Wojewódzka Komisja Konkursowa do etapu finałowego zakwalifikowała 97 prac konkursowych. W kategorii klas III-IV wyłoniono dziewięciu laureatów, natomiast w grupie klas V-VI szesnastu. Zaszczytny TYTUŁ LAUREATA zdobył MISTRZ PIÓRA – Krystian Jarmoluk, uczeń klasy czwartej (opiekun merytoryczny: p. Małgorzata Patrejko), z czego jesteśmy bardzo dumni.
Bardzo serdecznie gratulujemy Krystianowi i nauczycielowi przygotowującemu!
- Odsłony: 522
Dzień Ziemi to obchodzone na całym świecie 22 kwietnia święto, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, w tym promowanie zachowań proekologicznych. Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych oraz placówek oświatowych. Tegorocznym motywem przewodnim było hasło „Przywróć naszą Ziemię!” Ze względu na pandemię wiele towarzyszących Dniu Ziemi akcji odbyło się w świecie wirtualnym. Podobnie było w naszej szkole. Uczniowie klasy VIIb i VIIIa wzięli udział w webinarium na temat zmian klimatu oraz działań na rzecz ochrony klimatu, zorganizowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z naukowcami Uniwersytetu Warszawskiego. Uczniowie mieli możliwość udziału w wirtualnych warsztatach kulinarnych, zwracających uwagę na problem marnowania żywności oraz warsztatach „ubraniowych”, zwracających uwagę na kwestie odpowiedzialnej mody. W trakcie tych warsztatów zaproponowane zostały proekologiczne rozwiązania do wdrożenia w codziennym życiu.