W naszej szkole dnia 24.01.2024 w III klasie i 28.03.2024 w klasach IV-VII odbył się konkurs MASTER OF ENGLISH SPELLING.

Celem tego konkursu było:

— pobudzenie aktywności uczniów szkoły
— poszerzenie wiadomości uczniów z zakresu ortografii języka angielskiego
— poszerzenie zakresu słownictwa uczestników konkursu
— stworzenie uczniom możliwości wykazania się na forum klasy i szkoły oraz nabrania pewności siebie.


Organizatorem konkursu była nauczycielka:

  1. Izabela Markowska

Konkurs organizowany był w dwóch przedziałach klasowych, klasa III oraz IV-VII. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością słownictwa z zakresu  „życie towarzyskie”. Uczestnicy zgłaszali chęć udziału po czym otrzymywali obowiązujący zakres materiału. Konkurs odbył się w dwóch etapach, po pierwszym pisemnym etapie pozostało trzech/czterech uczestników, którzy walczyli o trzy pierwsze miejsca literując wylosowane wyrazy. Prace pisemne oraz literowanie oceniane były przez komisję w składzie:

1.Izabela Markowska 

2.Danuta Płotnicka 

Komisja  w swojej ocenie uwzględniała poprawne przetłumaczenie słowa lub wyrażenia, pisownię oraz słowne przeliterowanie wyrazu w języku angielskim. Dyplomy oraz nagrody zostały wręczone na apelu Wielkanocnym, dziękujemy wydawnictwu Macmillan za nagrody. 

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: 

Klasa III

Miejsce I 

 Ignacy Olszanka

Miejsce II 

Hanna Moroz

Miejsce III 

Antoni Kingawka

 

Klasy IV-VII

Miejsce I

Zofia Mroczek ( kl. IV)

Miejsce II

Szymon Semeniuk (kl. IV)

Miejsce III

Maria Pietraszkiewicz (kl. VI)

Nasi uczniowie i wychowankowie przedszkola wzięli udział w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wielkanocnego „Wyobraźnia ukryta w pisance”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie. Celem konkursu jest promowanie aktywności twórczej dzieci, rozwijanie ich kreatywności, umiejętności plastycznych oraz pielęgnowanie tradycji Świąt Wielkanocnych. W tegorocznej edycji na konkurs wpłynęły 537 prace z 72 placówek edukacyjnych: szkół i przedszkoli z województwa lubelskiego. Wszystkie pisanki były niepowtarzalne, niezwykle pomysłowe, wykonane różnymi technikami plastycznymi. W ocenie prac konkursowych ważna była nie tylko oryginalność czy estetyka wykonania, ale przede wszystkim samodzielność tworzenia pisanek. Komisja konkursowa przyznała tytuł LAUREATA 41 uczestnikom konkursu, w gronie których znaleźli się nasi uczniowie:

Magdalena Litwiniuk, kl. Ia – opiekun: p. Eleonora Litwiniuk, p. Alicja Sołoducha

Piotr Litwiniuk, kl. V – opiekun: p. Eleonora Litwiniuk, p. Ewa Stawska

Sandra Jarzyna, kl. VI - opiekun: p. Ewa Stawska

Weronika Grom, kl. VII – opiekun: p. Ewa Stawska

Serdecznie gratulujemy LAUREATOM!

Dziękujemy wszystkim wychowankom przedszkola i uczniom, którzy podjęli trud wykonania niepowtarzalnej pisanki wielkanocnej.

Dziękujemy również Rodzicom i Nauczycielom, którzy motywowali swoich podopiecznych do wykonania wspaniałych prac.

14 marca br. uczennice klasy VII: Katarzyna Bojarska, Weronika Grom i Natalia Semeniuk wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie „Józef Ignacy Kraszewski wzorem dla współczesnego człowieka”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 47 w Lublinie. Honorowe patronaty nad konkursem objęli: Lubelski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Lublin oraz Dyrektor Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie.

Głównym celem konkursu było upowszechnienie wiadomości o życiu i twórczości Józefa Ignacego Kraszewskiego, podkreślenie związków pisarza z Lubelszczyzną oraz rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w gronie Laureatów znalazły się:

Katarzyna Bojarska – II miejsce

Weronika Grom – III miejsce.

Serdecznie gratulujemy Laureatkom i ich rodzicom/opiekunom oraz nauczycielowi przygotowującemu – p. Małgorzacie Patrejko.

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za ogromne zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów.

 skarpety

21 marca 2024 r. kojarzy się wszystkim z Dniem Wiosny, ale właśnie tego dnia obchodzimy również Święto Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Nasi uczniowie i nauczyciele jak zawsze bardzo chętnie przyłączyli się do tej szlachetnej akcji i założyli dwie kolorowe, niepasujące do pary skarpetki. W tym dniu członkowie Samorządu Uczniowskiego przebrani za nauczycieli przeprowadzili prelekcje na temat historii tego święta oraz przybliżyli uczniom jego cel i symbolikę. Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa klasy I-III tworzyły plakaty z ozdobionych przez siebie skarpetek, które można podziwiać na korytarzach szkolnych. Uczniowie Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach pożegnali zimę i przywitali wiosnę zgodnie ze staropolską tradycją. Wszyscy czekali na ten dzień z niecierpliwością. Już od poniedziałku uczniowie kl. IA przynosili Marzanny, które pięknie ozdobiły ich salę lekcyjną. Dwie z nich zostały wrzucone przez klasę IA, IB i II w zarośla rzeki Czapelki. Podczas spaceru do lasu uczniowie rozpoznawali oznaki wiosny i wsłuchiwali się w odgłosy budzącej się do życia przyrody. W tym dniu wszyscy oglądali filmy edukacyjne o oznakach wiosny, rozwiązywali zagadki i quizy. Klasy starsze wykonywały plakaty nawiązujące do Dnia Wiosny, które zostały wyeksponowane na korytarzu dolnym. Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się rozgrywki między klasowe w siatkówkę (kl. V-VII) oraz rzucankę (kl. IV).

Tego dnia wszyscy wrócili do domu zadowoleni ponieważ nie mieli zadanej pracy domowej i mogli kibicować reprezentacji Polski podczas meczu z Estonią.

 

 

Opiekunowie SU