- Odsłony: 353
Tegoroczna V edycja Wojewódzkiego Konkursu Świątecznego „Najpiękniejsza bombka choinkowa” cieszyła się dużym zainteresowaniem naszych wychowanków i uczniów.
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie. Celem konkursu jest: promowanie aktywności twórczej dzieci, rozwijanie ich kreatywności i umiejętności plastycznych, pielęgnowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, wychowanie do wartości oraz uwrażliwienie na piękno.
W tegorocznej edycji wzięły udział 64 placówki oświatowe z województwa lubelskiego. Komisja konkursowa wyróżniła 37 prac spośród 398 niesamowitych bombek przysłanych na konkurs.
Z ogromną przyjemnością informujemy, że w gronie laureatów znaleźli się:
Jakub Grom, kl. III (opiekun p. Alicja Sołoducha);
Sandra Jarzyna, kl. V (opiekun p. Ewa Stawska);
Klaudia Wysokińska, kl. III (opiekun p. Alicja Sołoducha).
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz ich opiekunom!
Dziękujemy wszystkim dzieciom i uczniom, którzy wykonali niezwykle różnorodne bombki choinkowe nawiązujące do tradycji Świąt Bożego Narodzenia.
Podziękowania kierujemy również w stronę RODZICÓW i NAUCZYCIELI, którzy motywowali swoich podopiecznych do wykonania wspaniałych prac.
- Odsłony: 351
14 grudnia br. odbyło się podsumowanie XIV edycji konkursu „CZYSTA ZIEMIA”, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu powiatu bialskiego. Jego celem jest rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży właściwej postawy ekologicznej, szczególnie wobec problemu ochrony powierzchni Ziemi i najbliższego otoczenia przed zanieczyszczeniem odpadami komunalnymi. Do głównych zadań w ramach konkursu należą działania w zakresie edukacji ekologicznej, zbiórka odpadów nadających się do powtórnego wykorzystania, sprzątanie najbliższego otoczenia oraz inne inicjatywy proekologiczne.
W nagrodę za uczestnictwo otrzymaliśmy dyplom i zestaw lektur do biblioteki szkolnej. Nagrodę indywidualną za szczególne zaangażowanie w wykonywanie zadań konkursu otrzymał Marcel Zbaracki – uczeń klasy IVb.
Dziękujemy za zaangażowanie koordynatorowi konkursu „CZYSTA ZIEMIA” – p. Annie Borowik, opiekunom Samorządu Uczniowskiego, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i uczniom.
- Odsłony: 342
13 grudnia br. w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja prowadzona przez grupę ZAELEKTRYZOWANI. Animatorzy w prosty i atrakcyjny sposób wprowadzili zarówno najmłodszych, jak i najstarszych uczniów w świat niezwykle interesujących eksperymentów i doświadczeń z chemii i fizyki. Uczniowie przekonali się, że chemia i fizyka to nie tylko regułki, które trzeba zapamiętać, ale także wiedza praktyczna, która może nam się przydać w życiu codziennym. Uczniowie poznali m. in. właściwości wodoru, azotu i helu – były doświadczenia oraz zabawy z helem i ciekłym azotem.
Prowadzący zagwarantowali uczniom nie tylko przyjemnie spędzony czas, ale przede wszystkim rozbudzili w nich zainteresowanie wiedzą z zakresu przedmiotów przyrodniczych.
- Odsłony: 362
Mikołajki to święto na które z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci. Jest to magiczny czas ponieważ każdy w tym dniu czuje się ważny i jest życzliwy dla innych. Mikołajki to nie tylko prezenty i luźniejszy dzień w szkole ale i integracja zespołów klasowych oraz chwila zapomnienia o problemach dnia codziennego. Mikołajkowy czas to moment radości, uśmiechu, dzielenia się szczęściem z kolegami, koleżankami i nauczycielami (wychowawcami). W tym dniu zawsze wiele się dzieje. Klasy młodsze recytują dla św. Mikołaja wierszyki i śpiewają piosenki w języku polskim, angielskim i rosyjskim. Podczas zajęć nauczyciele wykorzystują zabawy interaktywne z e-podręcznikami, wykonują świąteczne prace plastyczne, którymi dekorują swoje sale. Na uczniów kl. I-III czeka list od św. Mikołaja i prezenty, które tradycyjnie przygotowują klasowe Rady Rodziców. Uczniowie kl. VI co roku przygotowują niespodzianki dla nauczycieli i pracowników szkoły. Młodzież kl. IV-VIII wspólnie z wychowawcami dekoruje sale w oczekiwaniu na Mikołaja oraz obdarowuje się własnoręcznie przygotowanymi upominkami. O świąteczny nastrój w szkole dba również Samorząd Uczniowski, który w tym roku ogłosił akcję pt. „Przebranie świąteczne”. Każdy, kto 6 grudnia przemienił się w pomocnika św. Mikołaja i zabrał ze sobą z domu czapkę Mikołaja, uszy renifera, świąteczny sweterek, czy inne rzeczy związane z tym świętem otrzymał uwagę pozytywną. Z okazji Mikołajek wychowawcy klasy I i III wspólnie z rodzicami zorganizowali mikołajkowy wyjazd do kina na film „Kierunek kosmos”, a klasy IVa „Uwolnić Poly” i do pizzerii. Mikołajkowe wyjazdy stały się tradycją naszej szkoły i są świetną formą integracji zespołów klasowych oraz wprowadzają wszystkich w świąteczny nastrój. Szkolna Rada Rodziców oraz GCK w Kobylanach przygotowali dla wszystkich grzecznych dzieci słodki upominek od Mikołaja. To był fajny, ciekawy dzień. Teraz wszyscy czekamy na Święta Bożego Narodzenia.
Anna Wołosiuk
- Odsłony: 357
5 grudnia br. odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego konkursu pieśni i piosenki bożonarodzeniowej (online), którego Organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy.
Celem konkursu było:
- podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji bożonarodzeniowej;
- propagowanie kultury muzycznej;
- kształtowanie umiejętności współzawodnictwa;
- promowanie wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży.
Jury, przy ocenie uczestników brało pod uwagę:
- dobór repertuaru, muzykalność i warunki głosowe wykonawców;
- ogólny wyraz artystyczny, staranność i dokładność wykonania;
- oryginalność interpretacji oraz realizację nagrania.
W kategorii uczniów klas I-III naszą szkołę reprezentował Michał Pytka – uczeń klasy III, zajmując III miejsce. Serdecznie gratulujemy naszemu zdolnemu wokaliście, jego rodzicom oraz nauczycielowi – p. Alicji Sołoducha. Dziękujemy za reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów! Uroczyste podsumowanie konkursu, podczas którego laureaci otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe, odbędzie się 12 grudnia.
- Odsłony: 368
29 listopada uczniowie klas ósmych mieli możliwość obejrzenia sztuki teatralnej pt. „Treny Jana z Czarnolasu”. Spektakl w wykonaniu aktorów scen krakowskiego Teatru Nowoczesnego przybliżył uczniom postać oraz twórczość Jana Kochanowskiego. Mimo, iż treny to utwory o charakterze żałobnym, to sztuka nie była przygnębiająca, a nawet zawierała elementy humorystyczne. Treść trenów została odniesiona do problemów współczesnego człowieka, a sam spektakl skłonił do refleksji nad sensem życia. Uczniowie pojechali do Białej Podlaskiej pociągiem, co stanowiło dla nich dodatkową atrakcję. Mieli również możliwość przejazdu komunikacją miejską i zapoznania się z topografią miasta, w którym być może będą uczyć się w przyszłym roku. Na zakończenie wszyscy zjedli pizzę i szczęśliwie wrócili do domów.