PRZYWRACAMY PAMIĘĆ

o Żołnierzach Wyklętych Bohaterach Niezłomnych

4 lutego – 1marca 2019r

program obchodów przygotowany przez  8  uczniów klas VI- VIII:

  • Prezentacja sylwetek Żołnierzy Niezłomnych w dniach 4- 7 lutego 2019r
  • I Szkolny Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych- Bohaterach Niezłomnych
  • I Szkolny Konkurs Plastyczny o Żołnierzach Wyklętych- Bohaterach Niezłomnych
  • Wystawa o Niezłomnych Bohaterach i specjalny  dodatek do szkolnej gazetki „Kleksik”
  • Apel pamięci „ …bo chcieli być wolni”

1 Marca w dniu Narodowego Dnia Pamięci  2019 r. wspaniała  8  uczniów z klas VI-VIII  w koszulkach z Bohaterami Niezłomnymi: Emilia Czech ,Urszula Kępka , Aleksandra Śreniawska , Oliwia Flaga, Natalia Grabowska , Filip Kędzierawski , Wiktor Moroz ,Gabriela Wowczeniuk , Dominika Kupisz , Katarzyna Sowa  zaprezentowała  społeczności szkolnej   montaż słowno –muzyczny oddający hołd  żołnierzom antykomunistycznego podziemia.                  

7 lutego 2019 r. klasy szóste i klasa VB wybrały się wraz z wychowawczyniami p. M. Patrejko, p. E. Brodacką i p. E. Suszczyńską na wycieczkę do Białej Podlaskiej. Na początek w Kinie Merkury oglądaliśmy ekranizację kultowej książki autorstwa Colina Thiele „Chłopiec z burzy”. Z przyjemnością obejrzeliśmy poruszającą i mądrą opowieść o niezwykłej przyjaźni chłopca i pelikana.

8 lutego 2019 roku w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Odpowiedzialne korzystanie z numeru alarmowego 112”. Konkurs zorganizowany przez Wojewodę Lubelskiego skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa lubelskiego. Celem konkursu było promowanie treści dotyczących działania numeru alarmowego 112, uwrażliwienie na potrzebę wzięcia odpowiedzialności za swoje działania oraz za zdrowie i życie innych ludzi. III miejsce w tym konkursie zajęła Urszula Kępka – uczennica klasy VIII.

Uczennicę do konkursu przygotowała p. Ewa Stawska, która na co dzień z pasją rozwija twórcze zdolności naszych uczniów.

W imieniu Rady Rodziców informujemy, że od dnia 01.03.2019 r. dostawcą żywienia w szkole i przedszkolu będzie Pan Andrzej Makarewicz (Zajazd Jędrula).
Ceny posiłków: zupa - 2 zł, drugie danie - 3,50 zł, (pełny obiad - 5,50 zł).
Nieobecność dziecka należy zgłaszać do godz. 8.00 sms-owo na numer 886350340 (w treści należy podać - imię i nazwisko dziecka, klasę i czas nieobecności dziecka). Płatności za żywienie należy dokonywać do 15 dnia każdego miesiąca na konto.
Dane do przelewu:
P.H.U. Andrzej Makarewicz
ul. 3-go Maja 37
21-550 Terespol
BS o/Terespol nr: 81 8025 0007 0090 4050 3000 0010
lub też osobiście, u Pani która będzie zbierała opłaty w szkole 5 marca 2019 r. w godz. 7.30-8.30 - możliwość płacenia kartą (terminy wpłat w późniejszych miesiącach zostaną podane).
Jeżeli ktoś z Państwa chce zapisać dziecko na obiady należy zgłosić się do sekretariatu szkoły.

 1 lutego 2019 r. uczniowie klasy IVA, IVB i VA wybrali się na wycieczkę do Białej Podlaskiej. Wspólnie z opiekunami  p. A. Borowik, p. J. Moroz , p. A. Wołosiuk oraz p. M. Girko – mamą Kingi wycieczkowicze mile spędzili czas w miejscach użytku publicznego. 

W kinie Merkury 4-to i 5-to klasiści obejrzeli wzruszający film pt. „Chłopiec z burzy” o silnej przyjaźni chłopca z pelikanem. W „Muzeum Południowego Podlasia” chłopcy  uczestniczyli w lekcji muzealnej na temat dawnych i obecnychśrodków transportu, zaś w Miejskiej Bibliotece Publicznej  dziewczynki wzięły udział w lekcji bibliotecznej gdzie min. obejrzały wystawę Adama Palucha „Czarnobyl z bliska, 30 lat po” uzupełnioną o publikacje ze zbiorów biblioteki. Był to czas spędzony w miłej i kulturalnej atmosferze, który pozostanie w naszej pamięci na długo.

                                                                                              A.Borowik, J. Moroz, A.Wołosiuk

  

 

Tuż przed feriami świętowaliśmy Walentynki. W szkole działała poczta walentynowa.  

Przez trzy dni uczniowie mogli wrzucać przygotowane przez siebie kartki do specjalnie przygotowanej na tę okazję skrzynki. Korespondencja walentynowa  dostarczana była do adresatów poprzez szkolnych listonoszy. Na tę okazję wykonana została również gazetka okolicznościowa dotycząca Święta Miłości. 8 luty był dla uczniów ubranych na kolor czerwony dniem bez pytania i chronił przed złą oceną. Każdy został udekorowany kotylionem w kształcie serca.Z powodu żałoby po śmierci p. Moniki Kożuchowskiej w tym dniu nie były puszczane piosenki o miłości wybrane przez uczniów klasy I-VIII. Dziękujemy za udział w uroczystości i życzymy wszystkim dużo miłości.

                                                                                                          Samorząd Uczniowski