18 grudnia 2018 roku w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim odbyła  się „Gala Kultury Powiatu Bialskiego”. Miała ona szczególny charakter, ponieważ władze samorządowe podsumowały nie tylko inicjatywy kulturalne, ale również wszystkie wydarzenia związane z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w powiecie bialskim.  

Nasza szkoła otrzymała PODZIĘKOWANIE z rąk Starosty Bialskiego – p. Mariusza Filipiuka. W ostatnim czasie otrzymaliśmy również DYPLOM – Podziękowanie za wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”.

Tradycją Świąt Bożego Narodzenia jest obdarowywanie swoich najbliższych prezentami. Wszyscy lubią dostawać podarunki, jednak większą radość sprawia dawanie ich innym. Aby tradycji stało się zadość Samorząd Uczniowski wspólnie z uczniami kl. IVA zorganizował akcję pt. „Świąteczny prezent dla przyjaciela”, która polegała na przygotowaniu skromnego upominku dla swojego przyjaciela z klasy lub szkoły.

 DSC023719 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Terespolu odbył się XIX Przegląd „Już gwiazdeczka się kolebie”. Jego celem było kultywowanie tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Do udziału w przeglądzie zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Terespol. Wśród grup obrzędowych z klas I-III najlepsza okazałą się grupa teatralna z klasy I pod opieką Elżbiety Kijuk, która zajęła I miejsce. Zaś z klas IV-VIII klasy czwarte pod opieką Pani Anny Borowik i Jowity Moroz, zajęły III miejsce. W kategorii solistów w klasach I-III nasza uczennica Gabriela Kurkowiak z klasy II zajęła trzecie miejsce, natomiast z klas IV-VIII Martyna Zieniuk zajęła II miejsce. Dużym zainteresowaniem cieszyły się szopki betlejemskie, które zachwycały pomysłowością. Z naszej szkoły III miejsce zdobyła Zofia Kurkowiak z klasy VIa.

<<< GALERIA ZDJĘĆ >>>

<<< FILM >>>

W dniu 29 listopada 2018 r. laureaci Konkursów Instytucji Kultury Miasta Biała Podlaska związanych z Rokiem Niepodległości uczestniczyli w wycieczce do Warszawy śladami marszałka Józefa Piłsudskiego z dnia 11 listopada 2018 r.

Z naszej szkoły Wiktor Moroz -uczeń klasy VII, który zajął II miejsce w konkursie historycznym ,,Mój region” oraz Jakub Kuśmierczyk -uczeń klasy III Gimnazjum w Małaszewiczach zostali zaproszeni do udziału w tej wycieczce wraz z nauczycielem- p. Marią Mikołajczak

W bieżącym roku szkolnym 2018/2019 Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Zespole Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach wzięło udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej ,,Szlachetna paczka”.