6 grudnia 2018 r. w Mikołajki przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w składzie: E. Małachowicz, M. Panas, K. Głowacka i M. Hawrot przebrani za postaci z bajek czytali przedszkolakom oraz swoim kolegom i koleżankom z klasy I i II opowiadania o Bożym Narodzeniu i tradycjach z nim związanych, które wypożyczyli w naszej bibliotece szkolnej.

W dniu 6 grudnia  uczniowie klas I-V uczestniczyli w prezentacji ,, PODRÓŻ Z DINOZAURAMI’’.

Podczas prezentacji słownej dowiedziały się jak i dlaczego wybuchają wulkany. Oglądały fragmenty zastygłej lawy wulkanicznej, róg dinozaura, jaja dinozaura.

Następnie w mobilnej kopule odbyła się prezentacja filmu ,,Podróż z Dinozaurami’’.

„Polak, chociaż stąd między narodami słynny, że bardziej niźli życie kocha kraj rodzinny…” – to motto finału IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Utworów Adama Mickiewicza, który odbył się 27 listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. A. Mickiewicza w Białej Podlaskiej.

26 listopada Dzień Patrona świętowała cała społeczność Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach. Była to doskonała okazja do przypomnienia dzieciom i młodzieży wartości wychowawczych oraz wskazania dobrych wzorców i autorytetów, które propaguje w swojej twórczości Kornel Makuszyński.

AKCJA ,,SZLACHETNA PACZKA”    DLA PANA KRZYSZTOFA Z RODZINĄ

LBE 897-587-665

  1. P. Krzysztof ma 30 lat. Mieszka wspólnie z mamą p. Krystyną- 58 lat oraz bratem p.Tomaszem-39 lat.
  2. P. Krzysztof urodził się jako najmłodszy z czwórki rodzeństwa. Ma orzeczona niepełnosprawność od urodzenia. Mama p. Krzysztofa musiała zmierzyć się z trudnym i samotnym rodzicielstwem. Los nie oszczędzał p. Krystyny ani jej dzieci. Utrata pracy na kolei i stałego dochodu, problemy zdrowotne, choroba alkoholowa starszego syna, ciągłe wizyty w szpitalu u wnuka, brak pomocy i wsparcia ze strony ojca dzieci. Rodzina utrzymuje się z renty socjalnej p. Krzysztofa oraz małych dochodów p. Krystyny

NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY:

-ŁÓŻKO 85 cm x 175 cm

-ŻYWNOŚĆ:

Kasza, mąka, makaron, olej, ryż, mąka, cukier, kawa

- ŚRODKI CZYSTOŚCI:

Proszek do prania, płyn do naczyń, pasta do zębów, szampon, szczoteczka do zębów.

ODZIEŻ I OBUWIE: koszulki z krótkim rękawem- rozmiar L, kurtka zimowa. Rozmiar L dla p. Krzysztofa

Klapki, sandały- rozmiar 42 dla p. Krzysztofa

SZCZEGÓLNE UPOMINKI:

-Piłka nożna ewentualnie rękawice do gry lub strój piłkarski dla p. Krzysztofa

- Koc dla mamy

WYPOSAŻENIE MIESZKANIA:

- kołdra, koc, ręczniki, pościel 160 cm x 200 cm

Poszwy, prześcieradła, poduszka.

BRAKUJĄCE SPRZĘTY:

Elektroniczny zegarek na rękę dla p. Krzysztofa, ponieważ nie zna się na zegarze analogowym.

21 listopada 2018 roku uczniowie klasy I, II, IVa i IVb uczestniczyli w programie edukacyjnym „POLSKA – MOJA OJCZYZNA”, przygotowanym przez agencję szkolno – przedszkolną „Lupus”. Celem programu było przybliżenie i wyjaśnienie uczniom słowa patriotyzm.