8 stycznia uczniowie klas VI – VIII uczestniczyli w spotkaniu informacyjno – edukacyjnym pod hasłem „Hazard? Nie, dziękuję!”, prowadzonym przez funkcjonariuszy Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej.

Celem przedsięwzięcia jest wsparcie nauczycieli w procesie edukacji uczniów i zwrócenie uwagi na ryzyko związane z rozpowszechnianiem gier hazardowych wśród młodzieży oraz  na problemy, jakie wynikają z ich uprawiania. Ważny aspekt to konsekwencje prawne związane z udziałem i oferowaniem nielegalnych gier hazardowych. Niestety, statystyki nie napawają optymizmem. Badania pokazują, że wśród grających w nielegalnie urządzane gry hazardowe drastycznie wzrasta liczba dzieci i młodzieży. Wśród nastolatków najczęściej wybieraną formą hazardu jest udział w losowaniach lotto, zdrapkach czy konkursach sms. Równie niebezpieczną dla młodzieży formą rozrywki jest internet. Nie ulega wątpliwości, że uzależnienie od hazardu jest chorobą, której skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny, stad pomysł ogólnopolskiej akcji , mającej na celu przede wszystkim podniesienie świadomości na temat zagrożeń wynikających z hazardu.

Serdecznie dziękujemy p. Mariuszowi Wasilczukowi i p. Jarosławowi Giedzińskiemu – funkcjonariuszom Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej za interesującą i niezwykle ważną prelekcję. 

Drodzy Uczniowie Zachęcam do  udziału w konkursach  - szczegóły  w zakładce konkursy

  1. Konkurs na recenzję filmu pt. „Legiony”
  2. Konkurs edukacyjny IPN „NIEZWYCIĘŻENI 1920. OBROŃCY OJCZYZNY” i opowiedz o wspaniałych bohaterach, którzy tworzą naszą historię.   
  3. VIII edycja ogólnopolskiego konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski  w komiksie” (rok szkolny 2019/2020) 
  4. Konkurs „ Mój region”

                                                                     

                                      Nauczyciel  historii Małgorzata Sowa

Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za udział w projekcie "BohaterON w Twojej Szkole – stanowiący IV edycję ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię!". Organizatorzy akcji piszą: "Większość kartek i listów została już dostarczona Powstańcom wywołując  radość i wzruszenie. Uczestnicy walk o stolicę proszą   o  przekazanie Wam drodzy  Uczniowie, iż są wdzięczni za   listy pełne  ciepłych słów i przepiękne laurki.

                                                                              Szkolny koordynator akcji Małgorzata Sowa

 

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. Konkurs realizowany jest w całości on-line,  adresowany do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką i programowaniem. Organizatorem konkursu jest  InstaKod Sp z o.o., twórca programu nauczania, środowiska programistycznego i podręczników informatyki w klasach 4-8 oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

Miło nam poinformować, że w miesiącu październiku Marek Grom z kl. VII a i Wiktor Moroz  z kl.  VIII pomyślnie przebrnęli klasyfikację I etapu. W grudniu zmierzyli się z trudnymi zadaniami matematyczno–programistycznymi  i znaleźli się na liście osób przyjętych do finałowego etapu III. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom odwagi i życzymy sukcesu w marcowym etapie finałowym.

Photo1.jpg

19 grudnia 2019 r. podczas uroczystego apelu odbyło się podsumowanie konkursu językowego pt. „Symbole Rosji”. Adresatami konkursu byli uczniowie klas I-III Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach. Celem konkursu było:

 -rozwijanie zainteresowania językiem rosyjskim wśród uczniów szkoły podstawowej,

- motywowanie uczniów do zainteresowania kulturą Rosji,

- kształtowanie postaw tolerancji i szacunku dla dziedzictwa kulturowego Rosji.,

- popularyzowanie twórczości plastycznej dzieci,

- umożliwienie dzieciom zaprezentowania swojego talentu na wystawie podsumowującej konkurs.