W ramach realizacji innowacji ,,Poznajemy zawody’’ w dniu 14 listopada 2018 klasa II udała się na pieszą wycieczkę do Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Małaszewiczach. Dzieci spotkały się z panią pielęgniarką , panią rejestratorką i panem doktorem. Osoby te opowiadały o swojej pracy.

 

Patriotycznie i nostalgicznie, ale też śpiewająco – obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Zespole Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkół im. K. Makuszyńskiego rozpoczęły się 9 listopada. Uroczystą akademię rozpoczęła p. dyrektor – Katarzyna Krawczyk,

która odwołała się do pięknych słów piosenki Marka Grechuty – „Wolność”:

„Bo wolność – to nie cel, lecz szansa,

by spełnić najpiękniejsze sny, marzenia (…)

Informujemy, że zgodnie z przyjętą ustawą z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, dzień 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od nauki.

 

W dniu 25 października uczniowie z klasy VII wzięli udział w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim ku czci Papieża Jana Pawła II, który odbył się w ZPO w Piszczacu. Jego celem była popularyzacja poezji i prozy Karola Wojtyły oraz pielęgnowanie wartości estetycznych i literackich języka ojczystego.  Uczestnicy zmierzyli się z niebywale trudnym zadaniem- recytowali wiersze autorstwa człowieka wielkiego intelektu, odkrywające głębię i prawdę ludzkiego życia. I chociaż nie udało się naszym uczniom zająć zaszczytnych miejsc, to najważniejszy wydaje się sam udział- to dowód, że wciąż ważne są dla nas słowa i myśli Papieża Polaka.

W dniu 30 października 2018 klasy pierwsza i druga gościły na zajęciach Pana Stanisława Iwańskiego dyrektora handlowego firmy UZIMEX, panią dietetyk Dr inż. Angelikę Dadej i  pana dietetyka i trenera personalnego Michała Dadeja.