W dniach 19-21 października 2018 roku szóstka uczniów naszej szkoły, rozpoczynających przygodę z podnoszeniem ciężarów, uczestniczyła w wycieczce do Zamościa. W czasie wyjazdu obejrzeliśmy Ceremonię Otwarcia Mistrzostw Europy do lat 20 i 23  oraz kibicowaliśmy reprezentantom Polski. Podczas krótkiego spaceru zwiedziliśmy Rynek Wielki, jeden z najwspanialszych XVI-wiecznych placów w Europie.

Wyjazd był wspaniałą lekcją sportu i historii Polski.

Z przyjemnością informujemy, że dwoje uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty:

Konkurs biologiczny – Czech Emilia, klasa VIII

nauczyciel przygotowujący: p. Anna Borowik

Konkurs języka rosyjskiego – Grom Marek, klasa VI a

nauczyciel przygotowujący: p. Anna Wołosiuk

Uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom przygotowującym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursów.

II etap konkursów przedmiotowych odbędzie się na terenie szkoły w następujących terminach:

konkurs biologiczny – 20.11.2018, godz. 9.00

konkurs języka rosyjskiego – 29.11.2018, godz.9.00

 

 Dnia 16.10.2018r. w Gminnym Centrum Kultury odbyło się spotkanie   autorskie z pisarką Ewą Nowak. Uczestniczyli w nim uczniowie naszej   szkoły z klasy VI a, VI b i VII.  Pisarka ciekawie, szczerze i odważnie  odpowiadała na pytania uczniów. Zaskoczyła zebranych swoją   otwartością i poczuciem humoru. Spotkanie z pisarką Ewą Nowak to   lekcja wychowawcza i zajęcia terapii pedagogicznej w pigułce, promocja   czytelnictwa i książek, nie tylko jej własnych.                                                                      

Dzień 5 października był ważnym dniem w życiu naszej szkoły. Tego dnia 15 uczniów klas pierwszych zostało pasowanych na uczniów Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach.

Szkoła Podstawowa w  Zespole Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach złożyła wniosek i otrzymała wsparcie finansowe na zakup książek do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 3. Celem ogólnym programu jest  wzmocnienie aktywności czytelniczej społeczeństwa oraz rozwój bibliotek w Polsce.

Wnioskowana kwota wsparcia finansowego na zakup książek to 12 000, wkład własny 3 000. Razem koszt zakupu nowości wydawniczych to 15 000 złotych. Biblioteka nie tylko się wzbogaci, ale też zrealizuje marzenia czytelnicze dzieci i młodzieży.