Doskonale podczas rozgrywanych w dniach 7-8 lutego, w siłowni OSiR w Biłgoraju Otwartych Mistrzostw Województwa Lubelskiego Rady Wojewódzkiej LZS zaprezentowali się dwaj nasi uczniowie reprezentujący sekcję podnoszenia ciężarów działającą przy Gminnym Centrum Kultury. Obaj powrócili z imprezy z medalami.

W grupie zawodników do 15 lat, Bartosz Krzyżanowski wywalczył złoty medal w kategorii wagowej do 45 kg, na drugim stopniu podium w kat. wag. 67 kg stanął Adam Walencik.

Wyniki uzyskane przez zawodników są bardzo dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się kolejnymi startami.

Warto dodać, że coraz więcej badań naukowych obala mity dotyczące uprawiania podnoszenia ciężarów przez dzieci i młodzież.

 

Zachęcamy do lektury:

https://madfight.pl/ciezary-a-wzrost-czy-dzieci-powinny-cwiczyc-silowo/?fbclid=IwAR1X1AYGnatTXszRX4sTJRaGnkICYLgqg53a6dGd7EJD0yUkbXmEcGALdcc
i zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 13.30-16.30 do siłowni w Zespole Szkół im. Reymonta.

6 luty 2020 r. (czwartek) był w naszej szkole ogłoszony „Dniem bez jedynki”. Tego dnia obowiązywał wylosowany przez gospodarza klasy kolor stroju. Była to zazwyczaj górna lub dolna część garderoby np.: sukienka, koszula, spodnie, sweter czy spódnica. Tylko uczniowie przestrzegający ustalonych zasad mogli ubiegać się o brak jedynki (1) z odpowiedzi ustnej, pracy domowej i pracy na lekcji. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród całej społeczności szkolnej. W salach lekcyjnych dominowały wyłącznie czarne, czerwone, szare, zielone, granatowe i niebieskie kolory odzieży. Dzięki pomysłowości Samorządu Uczniowskiego uczniowie mogli choć na jeden dzień zapomnieć o stresie wynikającym z uzyskania oceny negatywnej i spokojnie chłonąć wiedzę wykładaną przez swoich nauczycieli.

A. Wołosiuk

W  środę  05.02. 2020r. dzięki  zaangażowaniu i  pomocy jednego z rodziców, naszą szkołę odwiedziło 2  funkcjonariuszy  Straży  Granicznej  ( Placówka SG  Kodeń). Przeprowadzili oni  bardzo ciekawą lekcję edukacyjną w  ramach doradztwa zawodowego dla klasy Ia,Ib i II. 

Funkcjonariusze  zapoznali uczniów ze specyfiką swojej pracy, głównymi zadaniami straży, omówili  kwestie asertywności zachowań wobec obcych oraz uprawnień straży granicznej.

Ponadto  zaprezentowali sprzęt jaki wykorzystują w trakcie służby, co wzbudziło wielką uwagę słuchaczy. Po zakończonej prezentacji chętni uczniowie mogli założyć  kamizelki kuloodporne, hełmy, kajdanki i przez chwilę poczuć się jak funkcjonariusz Straży Granicznej.

Lekcja ta spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem i wywołała wśród słuchaczy wiele ciekawych pytań, na które pracownicy SG udzielali wyczerpujących odpowiedzi.

Dziękujemy za ciekawe zajęcia.

                                                                                                    G.Wróblewska

Więcej informacji --->  https://ugterespol.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//Harmonogram_2020_000103.pdf