2 czerwca uczniowie naszej szkoły bawili się na pełnym atrakcji festynie z okazji Dnia Dziecka i Dnia Sportu.

Pierwsza lekcja miała niecodzienną formę – było to spotkanie edukacyjne z pielęgniarkąp. Barbarą Kozaczuk, które miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia. Następnie uczniowie tradycyjnie włączyli się do akcji „Cała szkoła je zdrowe śniadanie”.

Dużym zainteresowaniem uczniów cieszył się Bieg o Puchar Dyrektora Szkoły, który stał się już tradycją. Bieg odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III i kl. IV-VIII z podziałem na dziewczęta i chłopców. Mimo deszczu udział w nim wzięło 81 zawodników.

Na podium stanęli:

W kategorii klas I-III - dziewczęta:

I miejsceMartyna Bodo, kl. IIIb

II miejsceMartyna Sterniczuk, kl. IIIb

III miejscePaulina Panasiuk, kl. IIIa

W kategorii klas I-III - chłopcy:

I miejsceFilip Maksymiuk, kl. IIIa

II miejsce – Miron Łukasik, kl. II

III miejsceKacper Kuśmierczyk, kl. IIIb

W kategorii klas IV-VIII - dziewczęta:

I miejsceMalwina Szymańska, kl. VIIIb

II miejsceMartyna Kulik, kl. V

III miejsceNatalia Semeniuk, kl. V

W kategorii klas IV-VIII - chłopcy:

I miejsceJakub Nowak, kl. VIIIb

II miejsceMateusz Laszewski, kl. V

III miejsceOleksii Kovalchuk, kl. VIIIb

Odbyły się również zawody klasowe w „balonową siatkówkę”, w których bezkonkurencyjni byli uczniowie klasy VIIa. Dużą atrakcją były również grupowe „zawody w nartach”.

Świetna zabawa i doping publiczności świadczyły o tym, że konkurencje sportowe przygotowane przez p. Dorotę Tarkowską – nauczyciela wychowania fizycznego we współpracy z p. Ewą Stawską sprawiły uczniom frajdę.

Najmłodszych, i nie tylko, do wspólnej zabawy przy muzyce porwał Wodzirej Fantomasz.

Gościliśmy również p. Danutę Wowczeniuk – Sekretarza Gminy Terespol, która w imieniu własnym i Wójta Gminy Terespol złożyła wszystkim dzieciom życzenia z okazji ich święta.

Na tegorocznym festynie byli również obecni funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celno – Skarbowej, którzy zaprezentowali umundurowanie, wyposażenie oraz sprzęt używany w codziennej służbie. Ponadto uczniowie dowiedzieli się, jakie gatunki zwierząt są zagrożone i podlegają ochronie, a także obejrzeli okazy CITES. Zainteresowani mieli również okazję zobaczyć na żywo pokaz pracy psa służbowego – Tiny – funkcjonariusza z najlepszym nosem w służbie Celno – Skarbowej.

Niesprzyjająca aura nie zniechęciła miłośników zjeżdżania do skorzystania z dmuchańców.

W trakcie festynu uczniowie mogli posilić się hot-dogami oraz pysznymi lodami – niespodzianką od Rady Rodziców. Każde dziecko otrzymało również okolicznościowy magnes od Włodarzy Gminy.

Mimo kapryśnej pogody, która w tym roku spłatała nam psikusa, był to wyjątkowy dzień, który dostarczył wielu emocji.

Za wsparcie w organizacji festynu bardzo serdecznie dziękujemy: Wójtowi Gminy Terespol - Krzysztofowi Iwaniukowi, Gminnemu Centrum Kultury w Kobylanach, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Terespolu, Radzie Rodziców, ppłk SG Piotrowi Grytczukowi – Komendantowi Placówki SG w Terespolu, mł. insp. Krzysztofowi Guściora – Naczelnikowi Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, aby każdy dzień był dla Was Dniem Dziecka!

 

 

 

 

27 maja tuż po egzaminach uczniowie klas VIII z Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach i Zespołu Szkół im. Orła Białego w Kobylanach wraz z wychowawczyniami p. E. Ciuchaj, p. E. Suszczyńską i p. A. Wołosiuk udali się na wycieczkę do stolicy Polski –Warszawy. Punktem pierwszym w programie było Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL o którym nie raz na lekcji historii opowiadała p. M. Sowa. Podczas zwiedzania muzeum uczniowie zapalili znicz pod tablicą upamiętniającą bohaterów Polski Podziemnej zamordowanych „w majestacie komunistycznego prawa”, którzy do dziś są symbolem walki o niepodległość naszej ojczyzny. Aby zrelaksować się po egzaminach udali się do Stacji Grawitacji, ogromnego parku trampolin gdzie bawili się świetnie grając w siatkówkę, koszykówkę, skacząc i pokonując tory z przeszkodami. Ze względu na złe warunki atmosferyczne zamiast na warszawskie Powązki pojechali do planetarium w Centrum Nauki Kopernik gdzie wybrali się w podróż, której celem było lepsze zrozumienie przyszłości naszej planety „Klimat – gorący temat”. Po obejrzeniu interaktywnego pokazu uczniowie dowiedzieli się czym jest klimat, globalne ocieplenie czy ślad węglowy. Po obiedzie miłośnicy książek spotkali się na organizowanych przed Pałacem Kultury i Nauki Targach książki z autorami swoich ulubionych utworów literackich. Część z nich kupiła nową książkę do swojej domowej biblioteczki. Ostatnim punktem wycieczki był koncert w teatrze muzycznym Buffo pt. „Hity Buffo”, który rozpoczął się o godz. 19:00. Właściciel teatru p. J. Józefowicz zabrał uczestników wycieczki w muzyczną podróż po przebojach różnych narodów, a J. Stokłosa oczarował nowymi aranżacjami. Artyści Studio Buffo tacy jak: N. Urbańska, M. Napieralska, J. Grzechnik, K. Granecka i P. Orłowski zadziwili ich swoim talentem tanecznym i artystycznym. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili bezpiecznie do domu.

 

E. Suszczyńska

A. Wołosiuk

3 czerwca br. w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu historycznego „MÓJ REGION 2022”, organizowanego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty. Uroczystość odbyła się z udziałem dyrektora Muzeum – p. Rafała Izbickiego, kierownika Referatu Kultury i Sportu Urzędu Miasta – p. Beaty Demianiuk, kierownika Działu Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej – p. Hanny Bajkowskiej oraz laureatów konkursu i osób im towarzyszących.

Z ogromną radością informujemy, że LAUREATEM (II miejsce) w kategorii uczniów klas IV-VI została Weronika Grom, kl. V.

Uczennicy na uroczystej gali wręczenia nagród towarzyszyła pani dyrektor Katarzyna Krawczyk oraz dumna z sukcesu córki mama.

Serdecznie gratulujemy Weronice, jej rodzicom oraz nauczycielowi przygotowującemu: p. Małgorzacie Sowa i życzymy dalszych sukcesów!

W konkursie wzięła również udział Ewa Małachowicz, kl. VIIa (opiekun: p. Maria Mikołajczak), która zakwalifikowała się do II etapu.

30 maja br. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla uczniów klas I-IV „Obrazek z wycieczki po Gminie Terespol”.

Szkolna Komisja Konkursowa w składzie:

Ewa Stawska – przewodnicząca

Elżbieta Brodacka – członek

Marzena Korzeniewska – członek

dokonała oceny prac pod względem zgodności z tematyką konkursu oraz zastosowania techniki plastycznej oraz wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Karolina Wysokińska, kl. IV

II miejsce – Jan Szelest, kl. II

III miejsce – Maria Józefczuk, kl. IV

Prace zostały przekazane na eliminacje szczebla gminnego.

W tym samym dniu przeprowadzono etap szkolny Konkursu wiedzy o Gminie Terespol i samorządzie terytorialnym dla uczniów klas V-VIII.

Szkolna Komisja Konkursowa w składzie:

Danuta Płotnicka – przewodnicząca

Elżbieta Suszczyńska – członek

wraz z obserwatorem – przedstawicielem Gminnej komisji Konkursowej - Justyną Kalinka wyłoniła trzech finalistów:

I miejsce – Weronika Beniuk, kl. VIIIa

II miejsce – Natalia Zalewska, kl. VIIIb

III miejsce – Oliwia Dobrolińska, kl. VIIIa

Etap gminny odbędzie się 6 czerwca w Urzędzie Gminy Terespol w Kobylanach.

Wręczenie nagród laureatom etapu szkolnego oraz dyplomów za udział wszystkim uczestnikom konkursów odbyło się 2 czerwca podczas festynu rekreacyjno – sportowego z okazji Dnia Dziecka. W podsumowaniu uczestniczyła p. Danuta Wowczeniuk – Sekretarz Gminy Terespol.

Gratulujemy sukcesów na etapie szkolnym i życzymy powodzenia w eliminacjach gminnych!

Pozostali uczestnicy etapu szkolnego konkursów: Jakub Kijuk, kl. IIIb; Marcel Zbaracki, kl. IIIb (konkurs plastyczny); Miłosz Juśkiewicz, kl. VIIIb; Michał Wowczeniuk, kl. VIIIa; Weronika Grom, kl. V; Klaudia Mocko, kl. VIIIa; Ewa Małachowicz, kl. VIIa, Katarzyna Bojarska, kl. V (konkurs wiedzy).

 

20 maja br. miało miejsce ogłoszenie wyników XIV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Poezja Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oczyma dziecka widziana” objętego Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Organizatorem konkursu dla uczniów szkół podstawowych z klas I-VIII województwa lubelskiego była Szkoła Podstawowa nr 42 im. K. I. Gałczyńskiego w Lublinie.

Celem konkursu było:

- pogłębienie wiedzy o twórczości K. I. Gałczyńskiego;

- rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowanej literaturą;

- promowanie młodych talentów plastycznych poprzez umożliwienie prezentacji twórczości dzieci szerszemu kręgowi odbiorców;

- wyrażanie własnych przeżyć środkami plastycznymi.

Jury przy ocenie prac plastycznych wzięło pod uwagę: kompozycję, kolorystykę, estetykę wykonania, oryginalność i ogólne wrażenie artystyczne.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że LAUREATEM konkursu został Adrian Jarzyna - uczeń klasy VIIIa.

Podziękowanie za odkrywanie i budzenie wiary we własne możliwości i zdolności plastyczne wśród uczniów oraz przygotowanie prac na wysokim poziomie artystycznym otrzymała również p. Ewa Stawska – nauczyciel plastyki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!