W październiku w naszej został zorganizowany konkurs ekologiczny

Drugie życie śmieci „. Wszyscy mamy wpływ na nasze środowisko. Organizując konkurs ekologiczny chcieliśmy zwrócić waszą uwagę na problem jakim są odpady oraz zachęcić do podejmowania praktycznych działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

W naszych domach wytwarzamy na co dzień bardzo dużo odpadów, ale czy muszą one od razu trafić na wysypisko?

Uczestnicy konkursu pokazali na ile sposobów można wykorzystać odpady. Autorzy prac wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością .

Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VIII.

Zadaniem uczestników było wykonanie zabawki lub przedmiotu codziennego użytku

z odpadów.

Komisja konkursowa, w składzie:

Pani Ewa Stawska – nauczyciel plastyki i techniki

Pani Diana Walo – nauczyciel j. Angielskiego

Maria Karbowiak – uczennica klasy VIII

Emilia Tarasiuk – uczennica klasy VIII

Wyłoniła następujących zwycięzców:

W kategorii klas I - III :

I miejsce – Klaudia Wysokińska

II miejsce – Maciej Mirończuk

III miejsce Fabian Piasecki

W tej kategorii przyznano 7 wyróżnień, które otrzymali: Mikołaj Piasecki, Szymon Sobieszczuk, Karol Kisiel, Karolina Mentel, Karolina Iwaniuk, Szymon Harasimiuk, Zuzanna Zientara.

W kategorii klas IV – VIII:

I miejsce – Karolina Wysokińska

II miejsce – Natan Piasecki

III miejsce – Julia Knigawka

W tej kategorii przyznano dwa wyróżnienia dla Zuzanny Trajewskiej i Leny Budzyła.

24 listopada podczas obchodów Dnia Patrona Pani Dyrektor wręczyła nagrody za najlepsze prace. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza! Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko”

24 listopada 2022 r. świętowaliśmy w naszej szkole nie tylko Dzień Patrona ale i imieniny Andrzeja i Katarzyny. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę połączoną z wieczorem wróżb. Była to ostatnia chwila by wywróżyć sobie bliższą i dalszą przyszłość i potańczyć tuż przed nadchodzącym adwentem. Uczniowie klas V-VIII przygotowali na ten wieczór wiele atrakcji. Dużym powodzeniem cieszyło się odgadywanie imienia przyszłego ukochanego, było wiele śmiechu i wesołych komentarzy, gdy uczniowie próbowali wyczytać swój los z przedmiotów i karteczek ukrytych pod kubeczkami. Wróżby były miłym przerywnikiem w szalonej zabawie i cieszyły się dużym powodzeniem. Wierzymy, że wszystkie się spełnią, a zwłaszcza te dobre. Bardzo dziękujemy uczniom za włączenie się w organizację Andrzejek i Katarzynek, jak również nauczycielom, opiekunom dbającym o bezpieczeństwo podczas zabawy.

 

Samorząd Uczniowski

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego,  że żyjemy w wolnym  i suwerennym kraju.

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęliśmy w czwartek 10 listopada 2022 r., już od rana odczuwało się podniosłą atmosferę, uczniowie przyszli do szkoły odświętnie ubrani, a  klasy i korytarze szkolne zostały  pięknie udekorowane gazetkami z symbolami narodowymi.  

Punktem kulminacyjnym obchodów był montaż słowno- muzyczny  przygotowany przez uczniów klasy VI. We wzruszających strofach wierszy, odważnie zagranej scence o dzieciach z Wrześni i pięknie  zaśpiewanych pieśniach uczniowie przybliżyli zebranym znaczenie niepodległości. W asyście Pocztu Sztandarowego i Sztandaru Szkoły o  godzinie 11.11  cała społeczność włączyła się do akcji Szkoła do hymnu” .

Ostatnim punktem obchodów było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy „Dębach Pamięci”. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor  podziękowała za przygotowanie obchodów Święta Niepodległości i zwróciła uwagę, że wolność raz zdobyta, a  niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze.

Z przyjemnością informujemy, że do drugiego etapu konkursu przedmiotowego polonistycznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty zakwalifikowała się:

Urszula Kuśmierczyk, klasa VIII b

nauczyciel przygotowujący: p. Ilona Wysokińska

Uczennicy, jej rodzicom oraz nauczycielowi przygotowującemu serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursów.

II etap (rejonowy) odbędzie się 05.01.2023 r., godz. 9.00.

4 października 2022r. uczniowie mieli okazję uczestniczyć w niezwykłych lekcjach w mobilnym planetarium.

Już o godzinie 8.00 na sali gimnastycznej naszej szkoły pojawiło się wielkie nadmuchiwane planetarium z kopułą o wymiarach 5,2 m średnicy i 3,2 m wysokości. Do jego wnętrza uczniowie dostali się przez wąską szczelinę, gdzie następnie zajęli leżące miejsca na piankowej podłodze. W tej pozycji, będąc w centrum wydarzeń, obejrzeli fascynujący pokaz audio- wizualny na kopule sferycznej planetarium. Klasy I-III miały okazję zobaczyć film pt. „Magiczny globus”, który przybliżył procesy zachodzące na Ziemi: powstawanie pór roku oraz dnia i nocy. Uczniowie klas IV-VIII obejrzeli film opowiadający historię astronomii, od początków aż po wyprawę na Marsa. Poznali między innymi geocentryczną i heliocentryczną teorię budowy Układu Słonecznego oraz trzy prawa astronomiczne opisujące ruch planet wokół Słońca Jerzego Keplera.

Nietypowa lekcja wszystkim bardzo podobała się.