Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bohaterowie książek Kornela Makuszyńskiego”, którego rozstrzygnięcie odbyło się w pierwszych dniach stycznia, była Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Piekielniku.

Celem konkursu była popularyzacja twórczości Kornela Makuszyńskiego, rozwijanie wyobraźni oraz twórczych umiejętności dzieci i młodzieży, rozwijanie kreatywności uczestników konkursu oraz prezentacja i popularyzacja działalności plastycznej.

Na konkurs wpłynęło 131 prac, których poziom był bardzo wysoki. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością, a prace wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi przewidzianymi w regulaminie.

Z ogromną radością informujemy, że uczeń naszej szkoły – Mikołaj Piasecki z klasy trzeciej zajął III miejsce w kategorii klas 0-III.

MIKOŁAJOWI ORAZ JEGO RODZICOM serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem na stronie portalu Radio Biper:
 

W piątek 15 grudnia 2023 r. w Bialskiej Galerii Fotografii odbyła się uroczystość wręczenia nagród w II Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym im. Adama Trochimiuka „Migawki z Podlasia”. Celem konkursu była prezentacja i promocja fotografii jako uniwersalnego środka komunikacji kulturowej i międzykulturowej oraz upamiętnienie twórczości cenionego fotoreportera. Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Starosta Bialski Mariusz Filipiuk. W konkursie wzięło udział 70 miłośników fotografowania z całego kraju, którzy nadesłali 460 prac.

Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Jan Szelest z klasy IV otrzymał wyróżnienie w kategorii wiekowej 10-12 lat.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!