- Odsłony: 106
13 grudnia br. w Bibliotece Pedagogicznej w Białej Podlaskiej odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Zostań ilustratorem wierszy Agnieszki Frączek”. Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji do jednego z sześciu wierszy poetki: „A mój tata”, „Babcia – czarodziejka”, „Nie deptać trawników”, „Stonoga i jeż”, „Śliwka w kłopocie”, „Zielono mi!” Na konkurs wpłynęło 89 prac z 14 szkół powiatu bialskiego, dlatego też wybór laureatów nie należał do łatwych. Wyróżnienia w konkursie otrzymali nasi uczniowie: Magdalena Litwiniuk, kl. IIa i Marcel Siekierko, kl. IIb.
Gratulujemy zwycięzcom oraz ich opiekunom i życzymy kolejnych sukcesów!
- Odsłony: 103
12 grudnia br. rozstrzygnięty został Wojewódzki Konkurs „Moja Ozdoba Choinkowa”, którego organizatorem był Lubelski Kurator Oświaty. Celem konkursu było: kształcenie i wychowywanie przez sztukę, pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowych, pobudzenie kreatywności oraz wyobraźni dzieci, rozwijanie umiejętności plastycznych oraz kształtowanie wrażliwości estetycznej. Zadaniem uczestników było wykonanie ozdoby w wybranej przez siebie technice przestrzennej. Zgodnie z regulaminem konkursu, komisja oceniła prace pod względem zgodności z tematem, kreatywności, staranności i estetyki wykonania.
Miło nam poinformować, że wyróżnienie w kat. klas IV-VII przyznano Karolinie Wysokińskiej z klasy VII (opiekun: p. Ewa Stawska).
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
- Odsłony: 51
W piątek, 13 grudnia 2024 r. członkowie Samorządu Uczniowskiego: Zofia Mroczek i Jan Szelest z kl. V przebrani za elfy wraz z opiekunem, panią A. Wołosiuk udali się do przedszkola byprzybliżyć dzieciom sytuacje z życia Mikołaja, głównego bohatera książki René Gościnnego. Uczniowie przeczytali fragment swojej lektury we wszystkich grupach przedszkolnych oraz w kl. I. Krasnale, Skrzaty, Elfy i pierwszoklasiści z zaciekawieniem wysłuchali przygody Mikołajka o rowerze, który chłopiec dostał od rodziców w prezencie. Po wysłuchaniu opowiadania Zaosia i Jaś zadali dzieciom kilka pytań do tekstu. Sprawdzian ze słuchania ze zrozumieniem wszyscy zdali na piątkę z plusem. W nagrodę za uważne słuchanie dzieci otrzymały z rąk elfów świąteczne pieczątki. Na koniec uczniowie kl. V zachęcili je do wizyty w szkolnej bibliotece w celu poznania nowych przygód Mikołajka, w których na pewno rozpoznają własne doświadczenia. Cieszymy się, że naszym najmłodszym kolegom i koleżankom oraz ich opiekunom podoba się Mikołajkowe Czytanie i chcą abyśmy wrócili do nich za rok.
Samorząd Uczniowski
- Odsłony: 82
VII edycja Wojewódzkiego Konkursu Świątecznego „Najpiękniejsza bombka choinkowa”, jak co roku, cieszyła się dużym zainteresowaniem naszych uczniów. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu jest: promowanie aktywności twórczej dzieci, rozwijanie ich kreatywności i umiejętności plastycznych, pielęgnowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, wychowanie do wartości oraz uwrażliwienie na piękno. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 59 placówek oświatowych z województwa lubelskiego. Komisja konkursowa wyróżniła 42 spośród 505 bombek przysłanych na konkurs. Jury miało nie lada wyzwanie, gdyż wszystkie nadesłane prace były niezwykłe, piękne, oryginalne, wykonane ciekawymi technikami plastycznymi, bardzo pomysłowe. Wśród laureatów tegorocznej edycji znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Klaudia Wysokińska, kl. VII i Jakub Grom, kl. V (opiekun: p. Ewa Stawska).
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dziękujemy również rodzicom i nauczycielom, którzy motywowali dzieci do wykonania tych wspaniałych prac. Dziękujemy wszystkim dzieciom i uczniom, którzy podjęli trud wykonania niepowtarzalnej bombki choinkowej.
- Odsłony: 92
12 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej odbyło się podsumowanie XVI edycji konkursu „Czysta Ziemia”, który adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu bialskiego. Celem konkursu jest rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży właściwej postawy ekologicznej, szczególnie wobec problemu ochrony powierzchni Ziemi i najbliższego otoczenia przed zanieczyszczeniem odpadami komunalnymi. Do głównych zadań w ramach tegorocznej edycji konkursu należały działania w zakresie edukacji ekologicznej, zbiórka odpadów nadających się do powtórnego wykorzystania, sprzątanie najbliższego otoczenia oraz podejmowanie innych inicjatyw proekologicznych.
Za udział w tegorocznej edycji konkursu nasza szkoła otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości trzystu złotych. Doceniono także uczniów za szczególne zaangażowanie w realizację działań ekologicznych. W gronie wyróżnionych znalazła się uczennica klasy V – Julia Michalak, która otrzymała kosz słodyczy.
Koordynatorem konkursu była p. Anna Borowik, która w realizacji działań współpracowała ze Szkolnym Kołem Wolontariatu oraz Samorządem Uczniowskim.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w podejmowane działania, których efektem jest zwiększenie świadomości ekologicznej wśród dzieci, młodzieży i ich rodzin.
- Odsłony: 107
6 grudnia 2024 r. zgodnie z kalendarzem obchodziliśmy w naszej szkole Mikołajki. Był to szczególny dzień dla wszystkich uczniów kl. I-VIII ponieważ jak co roku odwiedził ich Święty Mikołaj z GCK w Kobylanach, który wraz z pomocnikiem wręczył im słodkie upominki. Aby tradycji stało się zadość wychowawcy klas we współpracy z rodzicami zorganizowali dla swoich wychowanków klasowe Mikołajki podczas których uczniowie i wychowawcy klas obdarowywali siebie nawzajem prezentami. Była to ciekawa lekcja wychowania mająca na celu poszanowanie zarówno polskich jak i zagranicznych tradycji. W klasach I-III, to klasowe Rady Rodziców stanęły na wysokości zadania i przygotowały upominki dla dzieci i wychowawców. Radości i uśmiechu przy otwieraniu prezentów było co niemiara. W Mikołajki Samorząd Uczniowski po raz pierwszy zaprosił wszystkich uczniów do udziału w Dniu Piżamy. Celem akcji było zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię oraz solidarność z dziećmi ciężko chorymi, które w tym stroju spędzają na onkologii tygodnie, a nawet miesiące. Aby wziąć udział w akcji wystarczyło w Mikołajki tj. 6 grudnia 2024 r. (piątek) przyjść do szkoły w piżamie, szlafroku i pokazać dzieciom chorym onkologicznie, że nie są same w tej walce! Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, wzięło w niej udział 95. uczniów z klas I-VIII, którym z całego serca dziękujemy! Każdy z uczestników Dnia Piżamy nie tylko wsparł dzieci chore na nowotwory ale i zwiększył swoją wiedzę na ten temat. Był to dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji. Już nie możemy doczekać się następnych Mikołajek.
Samorząd Uczniowski