- Odsłony: 127
12 listopada br. uczniowie klas I-VIII uczestniczyli w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadzący zajęcia – członkowie Studenckiego Koła Naukowego „eRka” Akademii Bialskiej przybliżyli uczniom zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz demonstrowali na fantomach prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Uczniowie mieli możliwość wykonania ćwiczeń praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy pod czujnym okiem przyszłych ratowników medycznych. Ćwiczyli również ułożenie osoby poszkodowanej w wypadku w pozycji bocznej ustalonej oraz poznali zasady bandażowania i unieruchamiania kończyn w przypadku złamań.
Była to niezwykle cenna i przydatna lekcja, podczas której uczniowie pozyskiwali wiedzę i umiejętności niezbędne w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.
Koordynatorem spotkania była p. Agnieszka Łukaszuk – psycholog szkolny.
- Odsłony: 155
Ogólnopolska akcja „BohaterON w Twojej Szkole 2024„ była lekcją współczesnego patriotyzmu, przykładem edukacji historycznej, która wzmacnia poczucie tożsamości narodowej oraz pozwala budować wrażliwość społeczną, bazując na historiach Powstańców.
Kampania służyła upamiętnieniu i uhonorowaniu uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocję postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX wieku.
Akcja od lat cieszy się dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej.
Uczniowie z klasy VII i VIII :Weronika Grom, Hanna Denisiuk, Adam Duda, Maria Józefczuk, Julia Krzyżanowska, Aleksandra Pietraszuk, Natalia Semeniuk, Nina Rydz, Karolina Wysokińska, Wiktoria Zientara, w ramach specjalnej akcji Dumni z Powstańców -Nieskończona Pamięć rozdawali kartki z kolażem upamiętniającym to heroiczne wydarzenie, zachęcając społeczność lokalną do pielęgnowania pamięci o uczestnikach Powstania Warszawskiego.
Dziękuję za udział w akcji z okazji 80 rocznicy Powstania Warszawskiego.
Szkolny koordynator akcji, Małgorzata Sowa
- Odsłony: 113
Z okazji Nocy Bibliotek dnia 16.10.2024r uczniowie klasy V i VI wraz z opiekunami p. Małgorzatą Sową, p. Małgorzatą Patrejko, p. Dorotą Tarkowską oraz p. Agatą Mularewicz, wzięli udział w akcji „Moc Bibliotek” i wyruszyli do Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach na projekcje filmu opartego na faktach pt. „Mój brat ściga Dinozaury”. Była to niezwykła opowieść o sile, więzi rodzinnych, dorastaniu i odwadze bycia sobą. Po pierwszej lekcji uczniowie wraz z opiekunami zebrali się przed szkołą, gdzie czekał tam transport zapewniony przez Gminne Centrum Kultury. Po dotarciu na miejsce wszystko było gotowe, by wygodnie usiąść i z zaciekawieniem obejrzeć film. Ponadto pracownicy GCK przygotowali popcorn, aby uczniowie mogli czuć się jak w prawdziwym kinie. Film rozpoczął się o godzinie 9.30 a zakończył o 11.15. Po udanej wycieczce uczniowie wrócili na lekcje.
Małgorzata Sowa
Agata Mularewicz
- Odsłony: 148
Dnia 29.10.2024 r. klasy IV i V wraz z wychowawcami p. Agnieszką Zarębą i p. Małgorzatą Patrejko oraz opiekunami p. Anną Borowik i p. Agatą Mularewicz wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Podróż do stolicy upłynęła dość szybko, stając się okazją do lepszego poznania się i integracji obu klas. Zgodnie z harmonogramem uczniowie rozpoczęli wycieczkęod zwiedzania Stadionu Narodowego. Na wszystkich duże wrażenie wywarła wielkość budowli i widok z tarasu pod kopułą. Podczas spaceru z przewodnikiem uczniowie usłyszeli wiele ciekawostek związanych ze stadionem, podziwiali widok z trybun, obejrzeli z bliska płytę boiska i murawę, zwiedzili salę konferencyjną oraz szatnię polskiej reprezentacji. Szczególne emocje wzbudziły koszulki zawodników, wiszące w szatni. Każdy chciał usiąść na miejscu ulubionego piłkarza i zrobić sobie zdjęcie z jego koszulką. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Wystawy Budowli z Klocków Lego. Najpierw uczniowie podziwiali niezwykłe eksponaty, a potem tworzyli własne projekty w strefie budowania FUN PARK. Z kolei w 3D Gallery „GALERII SELFIE” powstały wyjątkowe zdjęcia, które stały się wspaniałą pamiątką z wyjazdu. Po obiedzie wycieczkowicze udali się do Wilanowa, gdzie odbyły się ciekawe warsztaty. Klasa IV poznała tajniki kaligrafii, uczniowie pisali piórami ze stalówką, podziwiali zeszyty kilkuletniego Jana III Sobieskiego. Klasa V wzięła udział w zajęciach: „ Dobry żart, tynfa wart”, na których oprócz pozyskania wielu ciekawych informacji na temat pieniędzy uczniowie własnoręcznie wybili pamiątkowe monety. Atrakcją wieczoru stały się Ogrody Świateł. Muzyka, interaktywne instalacje rozświetlające ogrody przy pałacu w Wilanowie zachwyciły uczestników wycieczki. Ostatnim punktem wyjazdu była wizyta w McDonald’s. Pełni wrażeń uczniowie wrócili do Małaszewicz późnym wieczorem.
M. Patrejko
- Odsłony: 138
30 października 2024 r. zgodnie z tradycją chrześcijańską obchodziliśmy w naszej szkole uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten kojarzy się dla wielu ze zniczami, z grobami bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy odeszli od nas do wieczności. W tym dniu pani dyrektor Katarzyna Krawczyk, pani wicedyrektor Elżbieta Brodacka, uczniowie klasy IIa i IIb pod opieką wychowawców: pani Alicji Sołoducha i pani Marii Mikołajczak, a także uczniowie klasy VII i VIII wraz z panią Dorotą Tarkowską i panią Małgorzatą Sowa udali się na pobliski cmentarz w celu zapalenia zniczy i zmówienia modlitwy na grobach zmarłych nauczycieli, pracowników i absolwentów naszej szkoły. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Małaszewiczach nie zapomnieli o patronie szkoły, Kornelu Makuszyńskim. Zapalili „światełko pamięci” pod jego popiersiem oraz przy Dębach Pamięci i na grobie nieznanego żołnierza, w lesie. Aby przybliżyć tradycje i zwyczaje Święta Zmarłych wychowawcy klasy V, VI i VIII: pani Małgorzata Patrejko, pani Ewa Stawska i pani Małgorzata Sowa wspólnie z uczniami przygotowali gazetki okolicznościowe na temat Wszystkich Świętych, które ozdobiły sale lekcyjne. Klasa I wraz z panią Małgorzatą Rowińską uczyła się na pamięć wiersza ”Święto Zmarłych”. Jak co roku Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z Samorządem Uczniowskim zorganizowało zbiórkę zniczy. Wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, którzy włączyli się w Akcję Znicz serdecznie DZIĘKUJEMY!
Szkolne Koło Wolontariatu
Samorząd Uczniowski
- Odsłony: 78
W dniu 08.10.2024r. w bibliotece szkolnej odbyła się Akcja „Pojedynek Książek”, pojedynek odbywał się na przerwach, uczniowie głosowali na książkę, która przypadła im do gustu, którą lubią i którą czytali. Akcja trwała przez tydzień i miała na celu, która książka cieszy się większą popularnością, aby zagłosować uczniowie musieli wrzucić odpowiednią karteczkę z do pudełka, które było przy danej książce. Pojedynek był podzielony na dwie grupy pierwsza grupa to były klasy I-III natomiast druga grupa IV-VIII. W pojedynku klas I-III brały udział książki pt. „Franklin”- czyta kolegom oraz „Kto pokocha Psotkę”.
W tym pojedynku wygrała książka pt. „Franklin”- czyta kolegom i uzyskała 114 głosów uczniów.
W drugim pojedynku klas IV-VIII wzięły udział książki pt. „Magiczne Drzewo”- czerwone krzesło i „ Opowieści z Narni”
Pojedynek wygrała Książka pt. „Opowieści z Narni” która uzyskała 125 głosów uczniów.
Agata Mularewicz