W piątek 15 grudnia 2023 r. w Bialskiej Galerii Fotografii odbyła się uroczystość wręczenia nagród w II Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym im. Adama Trochimiuka „Migawki z Podlasia”. Celem konkursu była prezentacja i promocja fotografii jako uniwersalnego środka komunikacji kulturowej i międzykulturowej oraz upamiętnienie twórczości cenionego fotoreportera. Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Starosta Bialski Mariusz Filipiuk. W konkursie wzięło udział 70 miłośników fotografowania z całego kraju, którzy nadesłali 460 prac.

Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Jan Szelest z klasy IV otrzymał wyróżnienie w kategorii wiekowej 10-12 lat.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     Dnia 8 grudnia 2023r. uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w wyjeździe do Białej Podlaskiej. Mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Chłopcy z Placu Broni” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Spektakl oparty na książce Ferenca Molnara zachwycił widzów. Ciekawa scenografia, gra świateł, efekty dźwiękowe, a przede wszystkim wspaniała gra aktorów sprawiła, że uczniowie przenieśli się na ulice dawnego Budapesztu i tytułowy Plac Broni. Poznali zabawy i rozterki chłopców, wartości, którymi kierowali się, walcząc o „małą ojczyznę”.

Po spektaklu uczniowie mieli okazję zapozować do zdjęć z aktorami. Było to niezapomniane spotkanie z lekturą.

                                                                                                        p. E. Stawska, p. M. Patrejko