W dniu 7.06.2022r klas II i III b wyruszyły na długo oczekiwaną wycieczkę do Białegostoku. O 6.30 pożegnaliśmy rodziców i wyruszyliśmy przed siebie. Najbardziej wyczekiwaną atrakcją był pobyt w JUMPER PARK. Zabawy nie było końca, dostarczyliśmy sobie mnóstwo ruchu i po mimo zmęczenia byliśmy bardzo szczęśliwi. Dużo wiedzy w formie zabawy dostarczyły też zajęcia w Epi Centrum Nauki- w strefie małego odkrywcy. Kolorowa przestrzeń edukacyjna pozwoliła Nam poznać wiedzę dotyczącą własnego ciała i techniki, pozwoliła odkryć świat budownictwa i podziwiać energię wody. Odwiedziliśmy także Muzeum Wojska Polskiego, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach dla dzieci. Na koniec przyszedł czas na zakupienie pamiątek dla siebie i najbliższych. Wszystko co dobre szybko się kończy ale z pewnością czeka nas jeszcze kilka takich wyjazdów.

Wakacje to czas korzystania z uroków lata. Aby były one bezpieczne zaprosiliśmy do naszej szkoły pracownika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Terespolu – asp. szt. Janusza Drygulskiego, który 21 czerwca 2022r. wygłosił pouczającą prelekcję na temat bezpiecznych sposobów spędzania wakacji.

W spotkaniu podzielonym na grupy uczestniczyli uczniowie klas I-III, IV- VI, VII – VIII, oraz nasi najmłodsi milusińscy z grup przedszkolnych.

Pan policjant omówił zasady bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach i przypomniał także zebranym zasady właściwego wypoczynku nad wodą, w lesie, w domu. W przystępny sposób omówił zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz jak należy poruszać się po chodniku, prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jeździć rowerem, jak również podróżować samochodem. Szczególną uwagę zwrócił na obowiązek noszenia przez pieszych po zmroku elementów odblaskowych lub kamizelek. Innym istotnym tematem pogadanki z dziećmi i młodzieżą szkolną było właściwe zachowanie się w przypadku zaistnienia zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu innych, umiejętność połączenia się z numerami alarmowymi i zachowanie bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali dużo pytań oraz dzielili się doświadczeniami. Spotkanie przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych oraz bezpieczeństwa wśród dzieci. Dziękujemy za poświęcony czas i cenne rady.

Pedagog szkolny

Elżbieta Suszczyńska

W dniu 22.06.22r. ostatnie zajęcia kończącego się roku szkolnego uczniowie klasy IIIa i IIIb spędzili w Punkcie Edukacji Leśnej Barwinek w Nadleśnictwie
Chotyłów. Pod kierunkiem pani leśnik Małgorzaty Bielik uczestniczyli w ciekawych warsztatach przyrodniczo-edukacyjnych. Swój pobyt na terenie
Nadleśnictwa w Chotyłowie rozpoczęli od zwiedzania Muzeum Leśnego. Tam bliżej poznali pracę leśnika dawniej i dziś, obejrzeli eksponaty różnych zwierząt żyjących w lesie, a także ilustracje roślin w nim występujących. Podczas wędrówki ścieżką edukacyjną ,,Barwinek’’ uczniowie mogli w naturalnym
środowisku rozpoznawać rodzaje lasu, warstwy lasy, dary lasu, a także przeczytać na tablicach informacyjnych wiadomości o zwierzętach lasu. Po długim spacerze był czas na odpoczynek przy ognisku, kanapki oraz zabawy i gry integracyjne. Wycieczka ta dostarczyła uczestnikom wielu ciekawych przeżyć i bez wątpienia poszerzyła wśród dzieci wiedzę z edukacji przyrodniczej, dała im możliwość lepiej poznać las oraz upowszechniła zasady ochrony  środowiska.

G. Wróblewska
M. Mikołajczak

28 kwietnia 2022 roku pięcioro pasjonatów historii  z Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach znalazło się w grupie  ponad 300 uczniów z całej Polski, którzy zmierzyli się z  testem z historii.

Każdy test składał się z 30 pytań, do pytania podane były cztery warianty odpowiedzi, z których co najmniej jeden był prawidłowy. Ocenie podlegała każda odpowiedź (od A do D), za poprawnie zaznaczoną odpowiedź uczestnik otrzymywał punkty,  a  tracił  je w przypadku błędnej odpowiedzi.

Z wysokim poziomem  trudności zadań konkursowych  zmierzyli się uczniowie :

Andrzejczuk Tobiasz kl. IV

Pietraszkiewicz Maria kl. IV

Grom Weronika kl. V

Lewczuk Dawid kl. V

Niczyporuk Michał kl. V

Najwyżej w swoich kategoriach uplasowali się :

Niczyporuk Michał      z 44 punktami zajął 17 miejsce na 191 uczestników.

Andrzejczuk Tobiasz  z 44 punktami zajął 17 miejsce na 118 uczestników.

Gratulacje za odwagę i osiągnięte wyniki!!!