Drodzy uczniowie!

Wielkimi krokami zbilżają się długo wyczekiwane wakacje. Wakacje, które będą inne niż zwykle. Z jednej strony będzie to czas zasłużonego odpoczynku, z drugiej zaś okres szczególnej ostrożności w związku z sytuacją epidemiczną kraju. Wszyscy musimy zatem nie tylko nauczyć się nowych zasad bezpieczeństwa i wyrobić w sobie nawyki, które pomogą nam chronić się przed koronawirusem, ale również pamiętać o tych ogólnie obowiązujących podczas letniej przerwy. W ramach działań profilaktycznych zachęcamy Was do obejrzenia krótkiego filmu dotyczącego bezpieczeństwa podczas wakacji oraz do zapoznania się z najważniejszymi zasadami, do których należy się w tym czasie stosować. 

 

https://portal.librus.pl/rodzina/artykuly/bezpieczne-wakacje-pamietaj-o-najwazniejszych-zasadach

 

5 czerwca 2020 r. odbył się finał konkursu historycznego „Mój region 2020” organizowany pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Biała Podlaska. Organizatorem konkursu jest Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej. Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży, która musi wykazać się wiedzą z zakresu historii i architektury południowego Podlasia.

W tegorocznej edycji konkursu naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Borowik, kl. VIIb oraz uczniowie klasy VIII: Oliwia Flaga, Wiktor Moroz i Oliwia Płandowska, zainspirowani i przygotowywani przez nauczyciela historii – p. Małgorzatę Sowa.

III miejsce w finale konkursu zajęła Oliwia Płandowska.

Serdecznie gratulujemy Oliwii, jej rodzicom oraz p. Małgorzacie Sowa. Dziękujemy również pozostałym uczniom, którzy z pasją i zapałem wzbogacali wiedzę o najbliższym regionie.

Uczniowie naszej szkoły wrażliwi na krzywdę zwierząt włączyli się do akcji ,,Pomagamy zwierzętom" ze schroniska,,Azyl" w Białej Podlaskiej. Zgromadzona karma i inne potrzebne artykuły dla zwierząt w postaci misek, zabawek zostały przekazane w dniu 29 maja 2020 dla schroniska.