11 stycznia br. odbył się XXII Przegląd „Już gwiazdeczka się kolebie”, którego gospodarzem był Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu.

Jego celem było kultywowanie tradycji związanych z Bożym Narodzeniem, rozbudzanie zainteresowań folklorem, wrażliwości na piękno muzyki oraz integracja młodych wykonawców. Uczestnikami konkursu byli uczniowie wszystkich szkół z terenu miasta i gminy Terespol. Przegląd był okazją do zaprezentowania pięknych tradycyjnych kolęd w  ciekawych i oryginalnych aranżacjach. Uczestnicy i zaproszeni goście mogli również podziwiać piękne szopki betlejemskie i bombki wykonane różnymi technikami.

III miejsce w kategorii solistów (kl. IV-VI) zajęła Gabriela Kurkowiak, kl. VI (opiekun: p. Ewa Stawska).

Nagrodzeni zostali wykonawcy bombek. Komisja konkursowa doceniła pomysłowość, dokładność i estetykę wykonania. W młodszej grupie wiekowej II miejsce w tej kategorii zajęła Klaudia Wysokińska, kl. III (opiekun: p. Alicja Sołoducha), zaś wyróżniona została Izabela Pomorska, kl. II (opiekun: p. Maria Mikołajczak). Wśród starszych uczniów I miejsce zajął Marcel Zbaracki, kl. IVb, a wyróżnienie przyznano Karolinie Wysokińskiej, kl. V (prace powstały pod kierunkiem p. Ewy Stawskiej).

Uznanie jury zdobyli wykonawcy szopek betlejemskich: Krzysztof Zbaracki, kl. I – III miejsce (opiekun: p. Grażyna Wróblewska) i Weronika Grom, kl. VI – II miejsce w kategorii klas IV-VIII (opiekun: p. Ewa Stawska).

Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wkład pracy. Dzięki udziałowi w konkursie staliście się współtwórcami pięknej bożonarodzeniowej tradycji, którą warto pielęgnować.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, ich opiekunom oraz rodzicom, którzy wspierali swoje dzieci i służyli im pomocą.

24 listopada 2022 r. osiem osób zainteresowanych matematyką z naszej szkoły wzięło udział Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym PINGWIN 2022.

Test składał się z 30 pytań, do każdego z pytań podane były cztery warianty odpowiedzi, z których dokładnie jedna była prawidłowa. Za poprawnie udzieloną odpowiedź uczestnik otrzymywał punkt,  a  tracił  go w przypadku błędnej odpowiedzi.

 Z bardzo wysokim poziomem  trudności zadań konkursowych  zmierzyli się uczniowie :

Michał Antoniuk kl. IV b

Martyna Bodo kl. IV b

Jakub Kozłowski kl. IV b

Kacper Kuśmierczyk kl. IV b

Zuzanna Mularska kl. IV b

Marcel Zbaracki kl. IV b

Gabriela Kurkowiak kl. VI

Mateusz Laszewski kl. VI

Najwyżej w swoich kategoriach uplasowali się :

Jakub Kozłowski i Marcel Zbaracki  z 36 punktami zajęli 25 miejsce na 856 uczestników.

Mateusz Laszewski  z 33 punktami zajął 28 miejsce na 593 uczestników.

Wszystkim Uczestnikom gratulujemy odwagi i osiągniętych wyników!!!

W dniach 28.11.2022 r.-16.12.2022 r. nasza szkoła przystąpiła do projektu „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. Akcja polegała na zebraniu jak największej ilości elektrośmieci. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzymała bon
w wysokości 141 zł, który wykorzystała na zakup nagród i  materiałów biurowych. Jedynym warunkiem  uczestnictwa w zbiórce była mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

            Wspólnie zebraliśmy 939 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W zbiórce wzięło udział 21 uczniów kl. I-III i 28 kl. IV-VIII. Akcję wsparli także: dyrekcja,  nauczyciele i pracownicy ZS im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach oraz rodzice, dziadkowie, ciocie, wujkowie i sąsiedzi naszych uczniów. Wszystkim z całego serca DZIĘKUJEMY!!! Każdy, kto przyniósł co najmniej jeden sprzęt otrzymał uwagę pozytywną za pracę na rzecz wolontariatu, zaś uczniowie, którzy przynieśli największą ilość elektrośmieci otrzymają w najbliższym czasie dyplomy i nagrody od Samorządu Uczniowskiego. Są to w;

Kl. I-III

1. Jakub Grom kl. III- 30 elektrośmieci.

2. Alan Redzik kl. I- 23 elektrośmieci.

3. Antoni Wawryszuk kl. III- 21 elektrośmieci.

Kl. IV-VIII

1. Hubert Panas kl. VI- 30 elektrośmieci.

2. Weronika Grom VI- 30 elektrośmieci.

3. Lena Budzyła  kl. IVa- 20 elektrośmieci.

            Dziękujemy za to, że dbacie o nasze środowisko! To dzięki Wam powietrze, którym oddychamy oraz woda i lasy w których żyją zwierzęta są mniej zanieczyszczone.

Zachęcamy do udziału w innych naszych akcjach!

                                                                                                          Samorząd Uczniowski

W ostatnim tygodniu nauki, przed Świętami Bożego Narodzenia na korytarzach szkolny wybrzmiewały najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne. Za sprawą Samorządu Uczniowskiego, który ogłosił akcję „Przerwy z kolędą”, 20 i 21 grudnia 2022 r. uczniowie klas I-VIII wspólnie kolędowali i rozpoznawali tytuły polskich kolęd i pastorałek. Każdy, kto rozpoznał przynajmniej 5 kolęd i przekazał karteczkę z ich poprawnym tytułem p. J. Szkodzińskiej - nauczycielowi religii otrzymał piątkę z przedmiotu. To wydarzenie wprowadziło nas w świąteczny nastrój. W czwartek 22 grudnia 2022 r.  po raz kolejny odwiedził nas Święty Mikołaj w towarzystwie Pani Mikołajowej i Renifera Rudolfa, którzy pomogli mu rozdać upominki, przygotowane przez uczniów w ramach akcji „Świąteczny prezent dla przyjaciela”. Pani Mikołajowa tradycyjnie przeczytała dla przedszkolaków i uczniów klas młodszych fragment baśni Hansa Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami” i „Królowa Śniegu”, Renifer wręczył dzieciom świąteczne naklejki, a Mikołaj - przyjaciel nie tylko dzieci ale i dorosłych słodkie upominki. Wszyscy przyjęli gościa z uśmiechem, niektórzy powiedzieli wierszyk lub zaśpiewali piosenkę.

            I niech te święta będą właśnie takie - radosne i rozśpiewane. Niech wszędzie rozbrzmiewają kolędy, które ogłoszą wszystkim dobrą nowinę, że Chrystus się rodzi!

                                                                                                                                             

                                                                                                                                  A. Wołosiuk