- Odsłony: 29
Z radością informujemy, że aż 17 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wiosennej edycji ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego LEON. Aż troje z nich zdobyło tytuł laureata, plasując się w czołówce uczestników z całej Polski!
- Julia Michalak z klasy V – 8. miejsce
- Alicja Moroz z klasy IIa – 9. miejsce
- Hanna Moroz z klasy IV – 10. miejsce
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególne brawa kierujemy do naszych laureatek! W konkursie wzięli udział: Julia Szołucha kl. I, Kacper Kalinka kl. IIa, Aleksander Szołucha kl. III, Magdalena Pilipczuk kl. IV, Szymon Sobieszczuk kl. IV, Zofia Mroczek kl. V, Fabian Piasecki kl. V, Jan Szelest kl. V, Szymon Semeniuk kl. V, Aleksandra Duda kl. V, Paweł Mularewicz kl. V, Jakub Kisiel kl. V, Jakub Kijuk kl. VI oraz Bartosz Naumiuk kl. VII.
Życzymy dalszych sukcesów i niegasnącej pasji do nauki języka angielskiego!
- Odsłony: 27
Szkolne Koło Wolontariatu w dniach od 21 maja do 5 czerwca przeprowadziło akcję charytatywną pod hasłem „Pomagamy chorym i cierpiącym w hospicjum”, której celem było wsparcie podopiecznych Hospicjum Proroka Eliasza w Białej Podlaskiej. W ramach inicjatywy uczniowie zbierali artykuły spożywcze: mąkę, cukier, kawę, herbatę, słodycze oraz środki higieniczne: szampony, żele pod prysznic, chusteczki nawilżające.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało się przygotować aż 13 paczek potrzebnych produktów. Zebrane rzeczy zostały przekazane do hospicjum, gdzie spotkały się z serdecznym przyjęciem i wdzięcznością ze strony pracowników oraz podopiecznych. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce i solidarność. To właśnie takie gesty budują wspólnotę i uczą prawdziwej wrażliwości na potrzeby innych.
Razem możemy więcej!
- Odsłony: 5
W dniu 13 czerwca 2025r. uczniowie klasy I, II b i III uczestniczyli w wycieczce do Ośrodka Edukacji Regionalnej „Kraina Rumianku” w Hołownie koło Podedwórza. Wycieczka miała charakter edukacyjno-wypoczynkowy. Uczniowie mieli okazję zobaczyć i doświadczyć, jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. Poznali dawne obyczajepolskiej wsi, warunki życia oraz rodzaje wiejskich prac. Wzięli aktywny udział w warsztatach: „Wyrabianie mydełka glicerynowego”, „Od ziarna do chleba”, „Dawne zajęcia domowe”. Dzieci miały okazję młócić cepem zboże oraz mielić ziarno w żarnach. Piekły drożdżowe rogaliki z marmoladą oraz słodkie bułeczki, które po upieczeniu z apetytem zjadły. Dzieci z zapałem wykonywały kolorowe mydełka z gliceryny. Dowiedziały się również co nieco o historii mydła i jego rodzajach – czym myto się dawniej. Każdy uczestnik zabrał 2 mydełka, ślicznie zapakowane, które stały się świetnym prezentem dla taty z okazji zbliżającego się Dnia Ojca. Atrakcją była także możliwość wydojenia plastikowej krowy. Pogoda i humory dopisały, dlatego wycieczkę uznajemy za bardzo udaną. To był wspaniały dzień!
Maria Mikołajczak
- Odsłony: 68
W dniu 10 czerwca 2025 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim odbył się finał I edycji Powiatowego Konkursu „Skarby Bialskiej Przyrody”. Partnerami tego wydarzenia byli: Nadleśnictwo Chotyłów, Nadleśnictwo Włodawa, Nadleśnictwo Międzyrzec, Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Biała Podlaska oraz Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy Biała Podlaska. Konkurs objęty został patronatem Starostwa Powiatowe w Białej Podlaskiej. Naszą szkołę w finale konkursu reprezentowało troje uczniów z klasy VII i VIII, którzy zwyciężyli w I etapie. Byli to: Karolina Wysokińska, natalia Semeniuk i Dawid Lewczuk. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu z zakresu wiedzy ekologiczne, przyrodniczej, leśnej i myśliwskiej. W części praktycznej uczniowie rozpoznawali głosy ptaków, tropy zwierząt, poroża oraz gatunki drzew po korze i po liściach. Wszyscy uczestnicy finału I edycji Powiatowego Konkursu „Skarby Bialskiej Przyrody” otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
- Odsłony: 5
4 czerwca w naszej klasie odbyły się wyjątkowe warsztaty cukiernicze, które dostarczyły dzieciom mnóstwo radości i twórczej zabawy. Pod okiem Pani Kamili uczniowie zamienili się w małych artystów i odkryli świat słodkości oraz kreatywności.
Dzieci samodzielnie odmierzały składniki, mieszały je oraz barwiły lukier na różne, żywe kolory. Następnie z dużym zaangażowaniem dekorowały ciasteczka w rozmaite kształty – od serduszek, przez puzzle, aż po okulary. Każde ciasteczko było wyjątkowe i pełne dziecięcej wyobraźni.
Warsztaty okazały się nie tylko świetną zabawą, ale również cenną lekcją, podczas której dzieci rozwijały kreatywność, sprawność manualną oraz uczyły się cierpliwości i precyzji.
Serdecznie dziękujemy Pani Kamili za inspirujące spotkanie.
Agnieszka Zaręba